Schrijf jij ook een kaartje? Online kerstexpositie Teken- en Schildervereniging Tintoretto Wat is jouw favoriete kerstbal? Kerstactiviteiten Onze Lieve Vrouw ter Nood Het 18-koppige koor onder lei ding van dirigent Alexandre Pavloff brengt een keur aan kerstliede ren ten gehore en neemt aanslui tend de liturgische zang voor zijn rekening in de Heilige Mis van 16.00 uur. In deze donkere tijden organiseert het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood een klein lichtpuntje: een bij zondere wandeltocht langs de sfeer vol verlichte staties van het park. Speciaal voor Kerstmis zijn er, in de kruiswegstaties, speciale afbeel dingen gemaakt die verwijzen naar de barre tocht die de hoogzwangere Maria maakte met haar man Jozef. De wandeltocht is interactief en er is een speciale versie voor kinde ren. Via uw mobiele telefoon kunt u via QR-codes bij de diverse staties inloggen op een gedeelte van het kerstverhaal, voorgelezen door de zusters en door kinderen. Aan het einde van de tocht wordt u getrak teerd op een beker warme choco- We nodigen u van harte uit om een kijkje te nemen op https://tintoret- toheiloo.nl/kerstexpositie HEILOO - Heel lang waren de leden van Tintoretto in de veronderstel ling dat de kerstexpositie dit jaar wel door kon gaan. De teleurstelling bij leden en be stuur is groot, ook omdat we weten dat een groot aantal bezoekers er een jarenlange traditie van maken om de expositie te bezoeken. Hoe wel een online kerstexpositie een echte expositie niet kan evenaren zijn we toch blij dat we de schilde rijen van onze leden op deze wijze kunnen laten zien. Voor alle kerstvieringen is aanmel den noodzakelijk via meevieren.nl of de knop ‘Aanmelden Kerstvierin gen’ op onze site. Voor informatie, aanmelden vierin gen en updates zie olvternood.nl info@olvternood.nl secretariaat: 072 - 505 12 88 (ma t/m vr 9.00 - 15.00 uur). 10.30 uur Heilige Mis, celebrant Mgr. J. Hendriks in de Bedevaart kapel met koor Ubi Caritas (tevens livestream). lademelk. Na afloop kunt u in ons thee-/ koffiehuis en winkel ‘het Oesdom’ een heerlijk kopje koffie/ thee of iets anders drinken. Ook kunt u een prachtige collectie kerststallen en kerstornamenten bezichtigen en kerstcadeautjes aanschaffen. 16.00 uur Heilige Mis Kerstavond in de Bedevaartkapel. 21.00 uur Kerstnachtmis, alleen via livestream mee te vieren. Ook wij van de Uitkijkpost hebben thuis al kerstbomen staan. Op de foto zie je de kerstboom van Lau- ryn van de Uitkijkpost, sinds kort is zij uit huis en heeft een mooi plekje vrij gemaakt voor haar kerstboom. Deze blauwe kerstbal is van papier- mache gemaakt en heeft Lauryn gekregen van haar moeder. De feestdagen staan bijna voor de deur. Tijd voor lampjes, een ver sierde boom en gezelligheid. Helaas is dat niet voor iedereen vanzelf- sprekend. De periode rond Kerstmis is voor veel eenzame ouderen een moeilijke periode. “Laten we vooral in deze tijd onze lieve ouderen een hart onder de riem steken en laten weten dat er iemand is die aan ze denkt,” aldus Pien. Iedereen heeft wel een favoriete kerstbal. Nu zijn wij benieuwd wat die van jou is. Heb jij een favoriete kerstbal of eentje die te mooi is om niet te laten zien? Stuur dan je foto naar redactie@uitkijkpost.nl en wie weet komt jouw foto binnenkort op de website of in de krant! 9.00 uur Heilige Mis in de Genade- kapel (Herdertjesmis). 10.30 uur Heilige Mis in de Bede- vaartkapel met kinderkoor Rejoice (tevens livestream). 12.30 uur Heilige Mis in de Bede- vaartkapel. 14.30 uur ‘Kindje Wiegen’, kerst verhaal voor de allerkleinsten bij de kerststal in de Bedevaartkapel. Om alvast in de kerstsfeer te komen wordt bij thee-/koffiehuis en winkel ‘het Oesdom’, gratis glühwein en warme chocolademelk geserveerd (1 consumptie per persoon). HEILOO - Kom het kerstverhaal en kerstactiviteiten beleven bij Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. HEILOO - Voor de 20-jarige Pien uit Heiloo is het niet meer dan normaal om ook aan andere mensen te denken. Zo wordt er door Pien en haar moeder regelmatig een maaltijd gebracht bij de buurman (92). HEILOO - Nog 10 nachtjes slapen en dan is het weer kerst. Velen hebben hun boom al staan en hun huis of tuin in de kerstsferen versierd. Het idee dat mensen zich eenzaam en alleen voelen vindt Pien afschu welijk. Zelf heeft zij een goede band met haar opa en oma, die gelukkig nog samen zijn en omringd worden door familie en vrienden. Maar als zij door omstandigheden er alleen voor kwamen te staan, zou Pien het ook heel fijn vinden als er door de buren een oogje in het zeil werd ge houden. Pien: “Ik vind het belang - rijk dat we een beetje om en aan el kaar denken. Een klein gebaar heeft vaak grote impact.” En eigenlijk is het zo eenvoudig: schrijf een kaartje en bezorg deze bij een oudere bij jou in de buurt. Een kaartje doet meer dan je denkt. Als je het persoonlijk wilt maken, zet je je eigen naam en adres erop, wie weet ontvang je een kaartje terug (al is dat natuurlijk niet de insteek). Pien: “Als er naar aanleiding van dit artikel maar één iemand een kaartje stuurt, ben ik al blij.” J A Kerstdag, Hoogfeest van O Beleef het kerstverhaal bij Onze Lieve Vrouw ter Nood. Aangeleverde foto O Heeft u ook een favoriete kerstbal in uw boom? Aangeleverde foto I I I O Moedergeluk, een werk van Lot Schreurs. Foto: Lot Schreurs O Ook bij Uitkijkpost Media bv op kantoor staat de kerstboom. Foto: Linda Verwer Kerstconcert Opmeers Vocaal Ensemble, zondag 12 december, 14.30 uur, Bedevaartkapel Beleef het kerstverhaal, samen op weg naar Kerst 13 december - 6 januari 2022, dagelijks van 9.00 - 20.00 uur Tweede Kerstdag, Feest van de Heilige Familie: Liturgisch programma Kerstavond: Favoriete kerstbal Eerste Kerstmis: Glühwein en warme chocolade melk zaterdag 18 december 14.00 - 16.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 22