II Uittip voor de kerstvakantie: het grootste kerstdorp van Alkmaar 7* - Kerst 2021: Wees welkom! Kerststallenexpositie in Wolatelier De Krachtige Kudde ALKMAAR - Op 30 31 december en 6 7 januari van 14.00 tot 17.00 uur is in het Vrij Zijn theater aan de Madame Curiestraat 2a in Oudorp het groot ste kerstdorp van Alkmaar gratis te bewonderen. Er zijn uren voorbereiding gaan zitten in dit spektakelstuk. Naast de vele huisjes en gebouwen is er een echte waterval met stromend water. In het kerstdorp zijn vele (kleine) ver haaltjes verstopt. Wolatelier De Krachtige Kudde Herenweg 112 A Egmond- Binnen/ Er is een prijsvraag gekoppeld aan het bezoek van het kerstdorp. Bij het bezichtigen van het dorp kun nen kinderen een vragenformulier invullen waarmee gratis tickets te winnen zijn voor de voorstelling ‘De Gelaarsde Kat en de betoverde Alkmaarders’, die als de omstandig heden het toelaten in februari opge voerd gaat worden. Voor het theater zal die middagen een kraam staan met glühwein en warme chocomel. Binnen gelden de coronaregels. Er is bijzondere kunst te zien van EGMOND-BINNEN - Van 22 de cember tot en met 31 december kunt u in Wolatelier De Krachtige Kudde een heuse kerststallenexpositie be zoeken. Op de expositie zijn een paar hon derd kerststallen te bekijken die van over de hele wereld vandaan komen. Eerder vond de expositie plaats in de stal in de Schaapskooi in Bergen. Dagelijks gratis te bezoeken van 22 31 december 2021 tussen 11.00 en 16.00 uur. Anderson Farah. Er zullen onder an dere prachtige olieverfschilderijen te bewonderen zijn van div. konin ginnen, maar ook portretten. Daar naast zijn er kleurrijke kunstwerken die gemaakt zijn met verschillende technieken. Anderson Farah heeft als kunstenaar geëxposeerd in di verse Europese landen, in vooraan staande galeries en op verschillende cruiseschepen over de hele wereld. In vele kunstwerken zijn de erva ringen die hij heeft opgedaan tijdens zijn vele reizen terug te vinden. An derson heeft zich de laatste tijd ge specialiseerd in het portretteren van Wilt u ons kerstdorp en de expositie bezoeken? Meld u dan vooraf aan bij kassa@vrijzijntheater.nl en geef daarbij de dag en tijd van uw voor keur aan, zodat duidelijk is hoeveel mensen er langs willen komen en er een tijdsplanning gemaakt kan worden. Vermeld ook uw telefoon nummer zodat wij contact op kun nen nemen. (Wij hanteren de toe gangscontrole, zoals ons door de overheid op dat moment is voorge schreven.) Vanwege de huidige moeilijke fi nanciële omstandigheden van het theater zal er een donatiebox staan bij de uitgang. diverse mensen zonder dat ze lang hoeven te exposeren. De Witte Kerk is al sinds 28 november ’s avonds in een groen licht te zien. Op die datum begint de Adventstijd. Groen als kleur van de hoop, dat het Kerstkind licht zal brengen naar deze wereld. Hoop dat er voor ieder weer licht mag komen in zijn of haar leven. De kerstnachtdienst van 24 december in de Ter Coulsterkerk is gewijzigd in de kerstmiddagdienst, aanvang 16.00 uur. Het wordt een kerkdienst met sfeervolle muziek, op bescheiden schaal gezang, met als thema: ‘Word opnieuw geboren’. Voorganger is pastor André Martens. Op hetzelfde moment, 24 december om 16.00, staat de kerkdeur van de monumentale Witte Kerk voor ie dereen open om binnen de warme kerstsfeer te proeven. Volg daarvoor het verlichte pad. De ‘groene kerk’ wordt weer Witte Kerk, lichtsterren verschijnen op de toren: het is feest! Binnen in de mooi versierde kerk luistert u naar kerstmuziek, kunt u een kaarsje aansteken en bewondert u de levensechte kerststal. Op kerstmorgen 25 december, aan vang 10.00 uur, in de Ter Coulster- kerk gaat ds. Hanneke Ruitenbeek voor. Het thema van deze dienst is: ‘Alle begin is klein’. Iedereen is van harte welkom. Van oudsher is er in deze dienst extra aandacht voor alle aanwezige kinderen. HEILOO - Kerst 2021 vieren bij de Protestantse Gemeente te Heiloo. Door de COVID-19-pandemie zijn er aanpassingen, maar we vieren het volop. 24 de cember om 16.00 uur de kerstinloop in de Witte Kerk; 24 december om 16.00 uur de kerstmiddagdienst in de Ter Coulsterkerk en 25 december om 10.00 uur de kerstochtenddienst. Voor beide diensten in de Ter Coul- sterkerk moet u zich vanwege co- ronamaatregelen aanmelden op: www.pknheiloo.nl J A 1? I O Sterrenregen op de Witte Kerk tijdens de kerstdoorloop 2020. Aangeleverde foto A Kerststallen zijn er in vele verschillende stijlen. Foto: Nel Orij Kunst Kerststallenexpositie Een heerlijk kersttafereeltje. Foto: Nel Orij O Een detail van het kerstdorp. Foto: Rein Schouten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 23