ZOEK DE KERSTMUTSEN EN MAAK KANS OP LEUKE PRIJZEN! Wie kent de mensen op deze foto? hu Rob Hoebe Rbi Tekst: Sabina Vis .4- Van der Laarschot. Door de lens van Mail de uitslag uiterlijk maandag 20 december naar verkoop@uitkijkpost.nl P.S. De kerstmutsen afgebeeld in dit kader zijn ter voorbeeld, deze tellen niet mee! In de krant van deze week zijn verschillende kerstmutsen verstopt. Zoek en tel mee en geef het aantal kerstmutsen door dat je gevonden hebt. Onder de juiste inzendingen worden de volgende cadeautjes verloot, beschikbaar gesteld door verschillende ondernemers. HEILOO - Bovenstaande foto is een foto van de zogenaamde jeugdspoor- wegbrigade. Vermoedelijk is de foto gemaakt in de jaren 1947, 1948Een paar namen van de mensen op de foto zijn bekend, maar er ontbreken er nog veel. Leuk om te weten is dat de foto zal worden opgenomen in een boekje over Heiloo. De volgende namen zijn inmiddels bekend: van links naar rechts mees ter Tamis, adjudant Waterdrinker en de stationschef. Staand, 2e van links: Hans Hoetjes Geheel rechts staand: een telg van de familie HEILOO - WereldLichtjesDag vindt elk jaar plaats op de tweede zondag in december. Over de hele wereld worden kaarsjes aangestoken voor alle kinderen die om welke reden dan ook te vroeg van ons zijn heengegaan. Zo ontstaat een troostende golf van licht over de wereld. In Heiloo is WereldLichtjesDag afgelopen zondag 12 december in de Witte Kerk gehouden. Kent u iemand op deze foto, laat dit dan weten aan redactie@uitkijkpost. nl, dan zorgen wij dat de informatie bij de juiste persoon terechtkomt. De mensen werden verwelkomd door honder den kaarsjes en de prachtige, zachte klanken van SYA, de drie dames die al jarenlang de bijzondere akoestische muzikale omlijsting verzorgen. Iedere bezoeker mocht bij bin nenkomst een mooi glazen waxinehoudertje uitzoeken, met een kaarsje erin. Dit kaarsje zou later tijdens de lichtceremonie worden aangestoken. De herdenking werd geopend met een mooi gedicht van Floortje Agema,: ‘Daarom’: ‘omdat alles er mag zijn als je rouwt om een kind de schreeuw en de stilte de warmte en de kilte die je steeds weer op je weg vindt daarom maken we licht’ SYA speelde vervolgens het ontroerende lied ‘Precious Child’, dat speciaal voor deze dag is geschreven. Er werd een moedig verhaal gedeeld door ouders die hun beide zoons zijn verloren, en door hen werd de gro te kaars aangestoken, het startsein voor de lichtceremonie. naar voren om hun kaarsje aan te steken en vervolgens bij te zetten bij de overige kaars jes voorin de kerk. Een prachtig, warm ritu eel. Hierna volgde nog een mooi lied van SYA en bracht verhalenverteller Wim van Bok horst op aansprekende wijze een troostrijk verhaal, afgestemd op het thema van dit jaar: ‘Ster’. Een moeder vatte WereldLichtjesDag samen: “Om mij heen gaan de mensen gewoon door met hun leven. Maar voor mij is alles voor goed veranderd. Hier vind ik een moment van rust en bezinning. Mijn verdriet en mijn verhaal mogen hier even zijn. Het is me waar devol, ieder jaar weer.” De middag werd buiten afgerond bij de gro te Ster die voor de kerk is geplaatst aan de kant van de Kennemerstraatweg. Hiernaast staan drie sterrenframes met daarin klei ne sterretjes met de namen van de overleden kinderen. De sterren staan nog tot 9 januari 2022 bij de kerk en zijn te bezoeken. Hemelse Brownie - een brownie brievenbuspakket - De Browniehemel Kersttaart - Banketbakkerij Van Velzen Chocoladeletter/-kerstboom en chocolade petitfours - House of Chocolate Coffee Drankenpakket (1 flesje rode wijn, 1 flesje witte wijn en 3 biertjes) een soep van Chef Thijs (Thijs Thuis in eten) - Evenementenlocatie BijHuub Flesje huisgemaakte likeur - Brasserie in ‘t Groen Kerststol - Goemans Versbakkerij IJstaart - IJssalon Pinoccio Twee vrijkaartjes voor IJsbaan de Meent in Alkmaar - Alkmaar Sport Terwijl SYA de namen van de overleden kin deren zong, kwamen de ouders, broertjes en zusjes, neefjes en nichtjes, opa’s en oma’s en andere belangstellenden een voor een Betsy stond zelf aan de wieg van WLD Heiloo. Foto: Ritske Velstra O Kent u iemand op deze foto? Laat het ons weten. Aangeleverde foto Ik geef de lens door aan Sam van Diepen Kinderen vinden dieren prachtig. Nu ik zelf twee jonge dochters heb loop ik daarom graag even met ze langs onze kinderboer derij in Heiloo. Met gepaste trots denk ik dan vaak terug aan het moment dat ik op 8-jarige leeftijd in het bijzijn van mijn klas genootjes de naam heb mogen onthullen: 't Beestenboetje. Dit nadat ik had mee- gedaan aan de prijsvraag om een leuke naam te bedenken. Dat was voor mij niet moeilijk: mijn opa en oma in Hoogkarspel hadden een boerderij en op het erf stond een schuurtje, dat in het Westfries 'de boet’ genoemd werd. Daarin huisden geitjes, schapen met lammetjes, konijntjes en kippen. Als kinderen waren we er vaak te vinden om de dieren te aaien, knuffelen en voeren. Een mooie herinnering die al heel wat jaren terugkomt in 't Beesten- boetje. Hopelijk mag dit tot ver in de toe komst een veelbezocht plekje in Heiloo blijven... In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3