Vishandel Volendam Heiloo wordt Traiteur Speciaalzaak! Consuminderen Sprookjesconcert in de Witte Kerk column Maartie Winterconcert Eensgezindheid doorgeschoven naar 2022 Opkikkers XopX Gefeliciteerd E E M B E R O Een impressie van de vernieuwde winkel. Aangeleverde foto 3 Donna Musica. Aangeleverde foto Pakjesavond is achter de rug en ik ben mij O Het Brexitconcert in 2019 is het laatste dat Eensgezindheid heeft gegeven. Aangeleverde foto HEILOO - Betoverd raken door livemuziek en prachtige verhalen, wat een feestelijk uitje in deze tijd. In de kerstvakantie nemen Donna Musica (viool, cello en piano) en vertelster Carien u daarom graag mee naar een andere wereld. De tweede betoverende vertelling gaat over Clara die op kerstavond een geheimzinnige notenkraker ca deau krijgt. Pjotr Tsjaikovski com poneerde sprookjesachtige muziek bij dit Russische verhaal. Een hart- Woensdag 5 januari, aanvang 15.00 uur, Witte Kerk Heiloo. Kind 7,50 Volwassene 15 Kaartverkoop via www.donnamusica.nl verwarmend vertelconcert voor ie dereen die in sprookjes gelooft! Na afloop biedt Herberg Jan Heiloo u op vertoon van uw ticket tegen een gereduceerde prijs van 3,50 koffie/ warme chocolademelk met gebak aan. ‘Mam, ik ga mijn kamer opruimen,' roept mijn dochter van boven aan de trap. ‘O, nee toch?' kreun ik. Mijn dochter kijkt mij verbaasd aan. ‘Mam, het is echt een bende en ik heb té veel spullen.' Het zweet breekt mij inmiddels uit en schichtig kijk ik door het raam naar buiten naar de kliko's. ‘Denk je dat je het kan beperken tot 1 zak? En je kleding graag apart. En als je kapotte apparaten hebt...' ‘Sjemig mam, sinds wanneer ben jij milieubewust?' Daar kan ik zelfs een antwoord met een datum op geven. Dat is om precies te zijn de dag dat ik vergeten was de grijze rolemmer aan de weg te zetten. Sindsdien scheid ik als een malle, staat mijn oud papier klaar voor de maandelijkse ophaaldag en schraap ik stinkende etensresten in de groene bak. Het mag alleen niet baten. We zijn met te veel, we hebben te veel troep. We lopen achter de feiten aan. Bart: “Onze nieuwe winkel wordt dubbel zo groot als ons huidige pand. Wij krijgen vijf meter extra toonbank, die wij in willen richten met meerdere soorten verse vis en kant-en-klaargerechten.” De afgelopen jaren is Vishan del Volendam een begrip geworden in Heiloo! Zeg je vis, dan denk je aan Bart en het gehele team van de vishandel die alle klanten met veel enthousiasme ontvangen in hun winkel. Niets is te gek, alles is mogelijk en dat zorgt er voor dat zij na bijna zes jaar uit hun jasje zijn gegroeid. HEILOO - Eind januari opent Vishandel Volendam Heiloo de deuren van de geheel vernieuwde winkel die gespiegeld zit aan het pand van de huidige winkel. HEILOO - Kringloopwinkel XopX geeft elke week een Opkikker van 250 aan een vereniging of stich ting. De opkikkers van de maand november zijn gegeven aan: - Mevrouw M. Tromp uit Heiloo voor haar RK Basisschool De Rietvink/CBS De Vuurvogel in Zaandam; - Stichting KIST, voor het orga niseren van WereldLichtjesDag 2021 in Heiloo; - Kindcentrum De Kerkuil in Limmen, voor de aanschaf van een tafeltennistafel voor het schoolplein; - Muziekvereniging Harmonie Excelsior in Limmen. er pijnlijk van bewust hoeveel verpak kingsmateriaal er om speelgoed heen zit. En hoeveel oud en incompleet speelgoed er in huis rondslingert. Normaal zou ik dat de kliko in slingeren maar nu is het gedoemd tot een leven in de hoeken van onze woonkamer. De keukenlades puilen uit, de schuur stroomt over, de gangkast kan niet meer dicht en diep van binnen voel ik een zeer vroege voorjaarsschoonmaak opborrelen. Ik wil ruimen, ik wil minderen en ik wil HEILOO - Het Winterconcert van Eensgezindheid dat op 18 december in de Witte Kerk gepland stond is vanwege de aangescherpte coronamaatregelen definitief doorgeschoven naar 23 april 2022. Sinds de verscherping hebben er geen repetities meer plaats kunnen vinden en is een concert na 17.00 uur ook onmogelijk. Eensgezindheid hoopt begin volgend jaar de repetities voor dit concert met muziek uit diverse televisieseries te kunnen hervatten. orde. We hebben gewoon te veel. Behalve vuilniszakken, ontdek ik. Zodra ik die in huis heb ga ik mijn leven op orde maken. Ik ga de voorraadkast spiegelen en de boekenkast op kleur sorteren, droom ik terwijl ik op Facebook rondkijk op de pagina van Heiloo. Daar stuit ik op een foto van een grijze rolemmer met de be geleidende woorden: voor het eerst aan de weg gezet dit jaar. ‘Hoe dan?' galmt er door mijn hoofd en met tranen in mijn ogen sta ik op van de bank en maak een diepe buiging. Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het formulier downloaden via www. stichtingxopx.wordpress.com of ophalen in onze winkel, Rijksweg 127, Limmen. Openingstijden: di., do. en za. 10.00 tot 15.00 uur, tel. 072- 5325962. Klein Duimpje, Doornroosje, Belle en het Beest, wie is er niet mee op gegroeid. Carien van Opstal vertelt over de diverse sprookjesfiguren die bij elkaar op bezoek gaan, om lijst door de prachtige muziek van Maurice Ravel. Bart: ‘De klant is koning en bij ons is niets te gek. We zit ten boordevol ideeën om de klanten in de nieuwe win kel te verrassen en de komende jaren nog verder door te groeien. De komende feestdagen staan wij gewoon klaar in ons huidige pand, dus het is voor iedereen mogelijk om de feestdagen te vieren met onze delicatessen. Ons advies aan u is om tijdig te bestellen om teleurstelling te voorkomen. En bij het afhalen van de bestellingen kunt u natuurlijk even gluren in ons nieuwe pand.” HEILOO - Op 10 december jl. promoveerde onze oud-plaatsgenote en oud-leerling van De Zuidwester Rosalie Pronk aan de Universiteit van Amsterdam bij de afdeling Ethiek, Recht en Humaniora. Haar promotie onderzoek is gericht op de praktijk van euthanasie en hulp bij zelfdoding voor mensen met ernstige psychische aandoeningen. Haar proefschrift draagt de titel: A Dialogue on Death: on Mental Illness and Physician-Assisted Dying.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5