Kandidatenlijst D66 Heiloo bekend Nieuwe gezichten bij CDA Heiloo Aangepaste openings tijden bibliotheek Heiloo Flora en fauna in het historische groene hart van Heiloo bedreigd Tijdens de feestdagen Gemeenteraadsverkiezingen 2022 Red de Rimboe L f F *1 Israël UI~|I5DECE DEC S E M B E R ïjfE 2 Overzicht van de plannen. Aangeleverde foto Wim Kockelkoren ii INGEZONDEN BRIEF Q Sybren van Dokkum (30), de jongste lijsttrekker in de geschiedenis van D66 Heiloo, is blij met het team voor de verkiezingen. Aangeleverde foto “Heiloo is echt een prachtig dorp maar nog niet toekomstbestendig. Op het gebied van klimaatverande ring liggen er belangrijke uitdagin gen. D66 wil Heiloo verduurzamen, verlevendigen en starterswoningen bouwen.” Bestuurslid Hans van Halem: “Onze leden hebben een mooie lijst geko zen. Al onze kandidaat-raadsleden zitten vol ambitie en willen zich met hart en ziel inzetten voor Heiloo. Aan al deze D66’ers zou ik mijn stem zeker toevertrouwen.” HEILOO - De afgelopen weken hebben de leden van D66 Heiloo gestemd op de lijst waarmee D66 meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen op 16 maart 2022. D66-lijsttrekker Sybren van Dokkum is trots op de lijst en kijkt ernaar uit om met dit sterke team een mooi verkiezingsresultaat neer te zetten. Interne verkiezing Leden van D66 Heiloo konden zich tot 26 september kandideren. De lijstadviescommissie heeft gesprek ken gevoerd met alle kandidaten en een advies voor de leden opgesteld. De leden van D66 konden hun stem Online De website www.bibliotheekheiloo. nl en de Wise App zijn 24 uur per dag bereikbaar. U kunt de catalogus raadplegen, uw geleende materia - heeft geresulteerd in een lijst met tien kandidaten. De volledige D66-kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen is als volgt: Sybren van Dokkum (lijsttrekker) Peter Soonius Fons Hopman Theo Smit Hans van Halem Reinder Pruijt Saskia de Vocht Pauline Wittebol Els Moltmaker len verlengen, materialen reserve ren en uw leengegevens inzien. Het team van Bibliotheek Heiloo wenst u fijne feestdagen en een gezond en voorspoedig 2022! Lijsttrekker Sybren: “Onze kandida tenlijst bestaat uit kandidaten met een evenwichtige mix aan compe tenties en een diversiteit aan achter gronden. Ik kijk ernaar uit om samen met dit team te werken aan het Hei- loo van morgen.” HEILOO - CDA Heiloo heeft de verkiezingslijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen vastgesteld. Lijsttrekker Mart Brouwer de Koning stelt de kandidaten graag aan u voor: “Het is een betrokken, kundige en veelzij dige groep inwoners van Heiloo. Op plek 2 en 3 staan vertrouwde gezichten, namelijk Hessel Hiemstra, de huidige fractievoorzitter, gevolgd door Hein Korthouwer, die nu ook al actief is in de fractie.” Duidelijk werd dat de aangepaste plannen minstens zoveel schade aan natuur zouden opleveren als de oude plannen, ook al is het aantal woon- Werkgroep Red de Rimboe pro beert al sinds begin van dit jaar in Uit onderzoek van Kennemer Wo nen zelf blijkt dat bij deze nieuwe plannen tientallen gezonde eiken van meer dan 50 jaar oud moeten wijken voor het complex en de bij behorende parkeerplaatsen. Dit is naar de mening van de werkgroep veel te veel voor dit unieke en his torische stukje groen in het hart van Heiloo. Daarnaast houden de plannen nauwelijks rekening met de gevolgschade voor overige flora en fauna waaronder beschermde diersoorten. Verder gaan de plan nen volledig voorbij aan de toename van verkeersstromen op de nabij gelegen fietsroutes, waar dagelijks tientallen ouders en schoolkinderen langskomen. lagen in de plannen teruggebracht naar vier en het aantal appartemen ten naar 46. Mart is er trots op dat op de plaatsen 4, 5 en 6 van de lijst flink wat ver nieuwing in de fractie komt: “Co rinne Willemse is opgegroeid en woonachtig in Heiloo. Ze is haar hele werkzame leven al actief in de zorg en neemt deze expertise mee om de fractie hiermee de komende jaren te ondersteunen. Peter van Dorsten woont ook al vele jaren in Heiloo en is werkzaam bij de gemeente Alk maar. Hij brengt veel expertise mee van wonen, duurzaamheid en ener- gietransitie. Op plaats 6 staat Niek Wijmenga. Hij is reeds actief op pro vinciaal niveau en heeft als expertise duurzaamheid en de energietransi- tie. Stuk voor stuk belangrijke items in de komende jaren en dus ook bij de gemeenteraadsverkiezingen.” Het verkiezingsprogramma ‘CDA Verbindt’ is inmiddels ook vastge steld en zal begin januari tijdens een speciale bijeenkomst worden gelanceerd. gesprek te komen met Kennemer Wonen met als doel de plannen aan te passen, zodat deze voor iedereen aanvaardbaar zijn. Helaas voldoet Kennemer Wonen nog steeds niet aan haar wettelijke plicht tot par ticipatie. Tot nu toe hebben zij in een periode van ruim één jaar twee keer hun plannen en ideeën gedeeld, zonder dat het tot daadwerkelijk overleg komt. Daarom lanceert de werkgroep nu een website en Fa- cebookpagina en een petitie om de inwoners van Heiloo op de hoogte te stellen van de desastreuze plannen: www.redderimboe.nl Een poosje geleden heb ik een uitermate boeiend gesprek gehad met een mevrouw over Israël. Het was in winkelcentrum Het Hoekstuk. Wij zaten op de bank buiten de winkel te wachten terwijl haar man en mijn vrouw boodschappen deden. Ik ben helaas haar naam vergeten, maar de dame in kwestie vertelde dat ze in Mariënstein woont. Ik woon in Vredenoord. Graag zou ik in contact komen met deze mevrouw. Vandaar dit berichtje in Uitkijkpost. Als u een mail stuurt naar redactie@uitkijkpost.nl dan brengen zij u met mij in contact. fit''iii In september 2020 presenteerde Kennemer Wonen voor het eerst plannen voor de verbouw/herbouw van het appartementencomplex aan de Ter Coulsterlaan in Heiloo. Het plan voorzag in sloop van het bestaande complex van 21 appar tementen en de nieuwbouw tot vijf woonlagen van 51 nieuwe apparte menten. Direct was al duidelijk dat deze plannen tot enorme aantasting van flora en fauna zouden leiden. De werkgroep wil benadrukken dat zij niet tegen sociale woningbouw is en snapt de wens tot uitbreiding op deze plek; op dit moment is het complex enigszins vervallen en slecht onderhouden. De gevolgen van de nieuwe plannen voor dit laat ste stukje oude bos is voor de werk groep echter onaanvaardbaar. De werkgroep vraagt daarbij om steun van de inwoners van Heiloo en roept iedereen op de petitie op de website te tekenen. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is gesloten tijdens de feestdagen op 25 en 26 december en 1 januari. Op 24 december en 31 december sluit de bibliotheek om 16.00 uur. De overige dagen is de bibliotheek normaal geopend. HEILOO - Onlangs lanceerde de werkgroep ‘Red de Rimboe’ een website en een Facebookpagina waarin zij duidelijk maakt waarom de aangepaste plannen van Kennemer Wonen voor het appartementencomplex aan de Ter Coulsterlaan in Heiloo niet door zouden moeten gaan. Afgelopen zomer overhandigde Kennemer Wonen aangepaste plan nen aan de werkgroep Red de Rim boe. Deze werkgroep werd eind vorig jaar opgericht door omwonenden om zich te verenigen en zich hard te maken tegen de desastreuze plan nen van Kennemer Wonen. gggg| O Van links naar rechts: Mart Brouwer de Koning, Hessel Hiemstra, Hein Korthouwer, Corinne Willemse, Peter van Dorsten en Niek Wijmenga. Aangeleverde foto over het lijstadvies uitbrengen. Dit Robin Kerssens

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 9