AlleMAN Winnende foto online Fotoclub Wens voor referendum over Zandzoom r Winnen üs ne Kerstkaarten voor Overkérck en Nieuw Varne i VAN DE GEMEENTERAAD Stichting Veldwerk VERSLAG VAN D^KGEME1I N lEif AA1 Door Dirk Kaan E O V.l.n.r.: Kees Blijleven, Bep van Vliet, Dick Beemster en Jan Keesen. Foto: Frank Terlien Hallo allemaal, O René Veldt vertelt zijn verhaal in dit fraaie boek. Aangeleverde foto if In de vergadering werd ingegaan op de onderzoeksresultaten op het gebied van verkeer, stikstof en de gedetailleerdheid van het bestemmingsplan Zandzoom. Op 1 september is het bestemmingsplan door de Raad van State vernietigd. Opdam re ageerde hiermee op een nieuw plan van aanpak waarin de stappen uiteen worden gezet die van belang zijn met het oog op de bezwaren van de Raad van State. Wederom dus slecht nieuws voor diegenen die willen wonen en bouwen in het nieuwe plan. Door vertragingen van de uitslagen van de stikstofmetingen en nog onvol doende inzicht in het verkeersaspect wordt het ontwerpbestemmingsplan pas na de gemeenteraadsverkiezingen verwacht. Als de plannen uiterlijk 1 juli ter inzage komen te liggen dan vallen ze nog onder de huidi ge Omgevingswet. Referendum? De discussie werd ingeleid door drie inspre kers die hun zorgen uitten over het komen de plan van aanpak. Te veel woningen, te weinig sociale bouw, de drukke verkeers situatie in Heiloo en beperkte informatie voorziening. Het zijn voor de insprekers genoeg redenen om een referendum uit te schrijven onder de inwoners. Maar de aanwezige commissieleden konden zich grotendeels vinden in de redevoering van portefeuillehouder Opdam. ‘Zorgvuldig heid boven snelheid’ werd hierbij meerdere malen gebezigd. Vooral de oost-westverbinding binnen Heiloo was voer voor discussie. Opdam HEILOO - “Helaas moeten de huizenkopers nog iets langer geduld hebben." Dat was de conclusie van wethouder Opdam tijdens de commissievergadering afgelopen maan dag. hoopt dat de reconstructie van de Venne- watersweg enige druk van de andere ver bindingen (vooral de Stationsweg en de Kerkelaan) zal nemen. Waarschijnlijk zijn eind januari de nieuwe stikstofmetingen beschikbaar. Muziekschool Goed nieuws was er wel voor de Muziek- en Dansschool Heiloo. Directrice Pauline Fol- kerts hield een pleidooi voor renovatie en verbouwing van het gebouw, dat al jaren op vernieuwing wacht. De vraag die door het college aan de commissie werd gesteld was of ze de verbouwing nogmaals moeten uitstellen of nu juist doorzetten. De partijen waren het roerend met elkaar eens. De Mu ziek- en Dansschool is toe aan vernieuwing. Wethouder Elly Beens vond het overduide lijk dat “alle partijen de Muziekschool een warm hart toedragen”. Ook Folkerts rea geerde. “Ik ben verheugd dat iedereen de noodzaak inziet.” De Muziekschool meent met de haalbaar heidsstudie een plan te hebben neergelegd waardoor veel kan worden gedaan met relatief ‘kleine’ ingrepen. Er moet ook een extra multifunctionele verenigingsruimte komen. De kosten uit de studie worden ge raamd op 1,3 miljoen. Ideeën om dit geld vrij te maken kwamen al uit de vergadering. ‘Putten uit reserves’ en ‘huurverhoging’ zijn opties om de verbouwing te bekostigen. Het college wordt gevraagd om tot een voorstel van financiering te komen. Kees Blijleven: “Ik heb het 18 jaar ge daan. Ik ben nu 75 jaar. Op zich is die maximale leeftijd wel begrijpelijk, uit veiligheid voor chauffeur én passagier. Het werk is soms ook best zwaar. Ik ben nog in goede conditie, maar het is niet anders. Ik heb het al die jaren met veel plezier gedaan. De passagiers zijn je altijd erg dankbaar.” Na zijn laatste rit werd Blijleven door (oud-) bestuursleden in het zonnetje ge zet met woorden van dank en bloemen. Een echt afscheid krijgt hij tijdens de jaar lijkse bijeenkomst met eten en drinken voor alle vrijwilligers en hun partners. Tenzij corona Gelukkig is dankzij een succesvolle adver tentie in de Uitkijkpost het wegvallen van Blijleven met het toetreden van vier nieu we chauffeurs ruimschoots gecompen seerd. Het was een lichtpuntje in een weer moeizaam jaar. In 2003 begon Blijleven met het rijden op de bus. Binnen de stichting is er geen chauffeur geweest die zo lang dit vrijwilli gerswerk heeft gedaan. Door corona konden evenals in 2020 veel ritten niet doorgaan en dat pleegde een behoorlijke aanslag op de financiële mid delen. De stichting krijgt weliswaar veel geldelijke steun van trouwe donateurs, maar helaas slinkt het aantal gulle gevers door onder meer overlijden en verhuizen. Om de toekomst van de stichting en daar mee de dienstverlening veilig te stellen zijn nieuwe donateurs zeer welkom. HEILOO - Het thema van de online Fotoclub van het Trefpunt was dit keer ‘licht’. De jury bestond uit Willeke Alkema en Theo Leering. Uit alle ingezonden foto’s (bijna 30) is de foto van Wanda Vasbinder als mooiste beoordeeld. De jury schrijft over deze foto: ‘Een krachtige compositie van een (op dat moment) desolate plek. Bijzondere kleuren en prima vlakverdeling. De lichtdriehoek van lantaarn, maan en het licht op het huis versterkt het geheel.’ Wanda: “Ik heb de foto dit jaar gemaakt in de herfstvakantie tijdens de derde lockdown, in Huizen bij het Nautisch Kwartier. Alles was dicht ‘s avonds en er liep niemand op straat op dat moment” Foto: Wanda Vasbinder Het einde van 2021 nadert. Na een rustig, 'normaal' begin, kregen we in april te maken met een tweede coronagolf die Nepal overspoelde. Vele ziekenhuizen overstroomden met patiënten, er was tekort aan zuurstof en het elektrische crematorium in Kathmandu draaide op volle toeren. Terwijl Europa opnieuw in de greep is van corona, blijft het aantal besmet tingen in Nepal vrij laag (ongeveer 200 positieve gevallen per dag). Het leven is weer op gang gekomen en kinderen gaan weer naar school. Ook de kinderen in het studiebeurzenprogramma van EFF zijn weer naar school. De laatste maanden zijn de sociale werkers bezig geweest om de 18 studenten die hun SEE-examen (secondary education exam) hebben afgelegd, te plaatsen in een gepaste vervolgopleiding. In samenspraak met de studenten werd bekeken of een verdere academische (+2 oplei ding) of een meer technische opleiding de beste optie was. Deze 18 stu denten zijn nu allen begonnen aan hun verdere opleiding, een paar maan den later dan voorzien doordat scholen lange tijd gesloten zijn geweest. Het is goed om te zien hoe zij zich aanpassen en, onder begeleiding van onze sociale werkers, verder hun weg zoeken naar een beter leven. We danken alle donateurs die dit mogelijk maken! Door de lockdown zijn meer gezinnen in armoede terechtgekomen en kinderen in een nog kwetsbaardere situatie. Het aantal gevallen van kin derarbeid, kindhuwelijken en trafficking (mensensmokkel) is wereldwijd gestegen, ook in Nepal. Reden te meer om verder te gaan met ons werk en kinderen een kans op een beter leven te bieden door hen toegang te geven tot onderwijs. Wilt u een kind in Nepal ondersteunen, kijk dan op www.stichtingveldwerk.nl Voor 10 per maand (bedrag afhankelijk van leeftijd en school) kunt u een kind een kans geven op een betere toe komst. Fijne kerstdagen, René en het Veldwerkteam. HET VAN EEN LEIEN DAKJE O HEILOO - Leerlingen van de Radboudschool maakten kerstkaarten voor de bewoners van zorgcentra Overkerck en Nieuw Varne. Een lichtpuntje in kersttijd voor de bewo ners, zodat zij weten dat ze niet alleen zijn. Foto: Carla Duin HEILOO - Graag had Kees Blijleven de twintig jaar als chauffeur van de rol stoelbus in Heiloo volgemaakt. Maar bij de vrijwilligersorganisatie Stichting Rolstoelbus die het vervoer van men sen met een beperkte mobiliteit ver zorgt, geldt 75 als leeftijdgrens voor de chauffeurs. Onlangs reed hij zijn laatste rit. Jeans Business Casual Shoes Aanmelden kan per e-mail naar administratie@rolstoelbusheiloo.nl of een telefoontje (072-5335053) naar secretaris Frans Beudeker. LHarjr jf tu,I CJl^J n

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 15