Het kaarsmeisje van Heiloo 'Lichtpuntjes in coronatijd' s J) Linker 4 foto’s: Paulusschool, midden boven: de Kerstman bezoekt de Willibrordusschool, midden onder: mooie kerstknutsels van de Radboudschool, blok rechts Benedictusschool. Aangeleverde foto’s n 3 Roos Nanne, het kaarsmeisje van Heiloo. Aangeleverde foto O Roos maakt allerlei vrolijke kaarsjes. Aangeleverde foto De Duif Hoewel de kerstdraaiboeken al rekening hielden met een eerder kerstfeest, kwam de boodschap dat de scholen vervroegd met vakantie gingen wel een béétje als een verrassing. Gelukkig kon het kerstfeest zonder veel moeite een week naar voren worden verplaatst. Op donderdagmorgen kwamen alle leerlingen in feestelijke kerst- kleding het mooi verlichte kindcentrum binnen. De kinderen hadden een mooi versierde kersttas mee met daarin een heerlijk kerstontbijtje. Aansluitend vierden de leerlingen Kerst met hun eigen groep in de feestelijk versierde aula. Op vrijdag sloot kindcentrum De Duif de laatste week van dit jaar creatief af en werden de mooiste kerststukjes gemaakt. HEILOO - De basisscholen hebben vorige week al fijn kerst gevierd en dat deden zij zo: Paulusschool We kijken terug op een sfeervolle kerstvie ring in ons Kindcentrum! Na een gezellig kerstontbijt speelde groep 5-6 een zelfge schreven kerstverhaal. Tussendoor zongen we samen kerstliedjes met muzikale be geleiding van groep 7-8 op piano, gitaar, ukelele, xylofoon, angklung en mond harmonica! We wensen iedereen fijne feestdagen toe! Benedictusschool Vrijdagochtend kwamen de kinderen in kerstkleding of onesie al vroeg naar school voor het kerstontbijt. De entree bij de hoof dingang was sprookjesachtig met lichtjes, kerstboompjes, er was een kerstman en muziek. Samen ontbijten, luisteren naar het kerstverhaal en de kerstliedjes vormden een mooie afsluiting voor de kerstvakantie. De kinderen hebben nu eerst drie weken vakantie verdiend en starten ongetwijfeld op 10 januari weer fris en uitgerust. De kinderen van groep 3 t/m 8 hebben wel uit voorzorg hun schoolboeken en schriften meegekregen naar huis. Bij een eventu eel verlengde kerstvakantie kan het team van de Benedictusschool gelijk starten met het verzorgen van afstandsonderwijs. In de komende week worden daarvoor al voorbereidingen getroffen. Maar we hopen natuurlijk de kinderen op 10 janu ari te zien en we wensen iedereen fijne feestdagen. Willibrordusschool Na bijzondere weken waarin ons onderwijs flexibel is geweest, was vrijdag het moment daar om samen kerst te vieren. En samen- Toen ze zich verveelde tijdens de lock down, de school was dicht en voetbal ging niet door, begon ze kaarsen te maken. Achteraf kan Roos wel zeggen dat deze hobby de lockdown een stuk makkelijker maakte voor haar. Al vier jaar lang lag er een ‘doe-het-zelfpakket’ in de kast te ver stoffen en dit was het juiste moment. On der toezicht van mama Saskia begon ze met het smelten van de resten kaarsvet, ze goot het in de mallen en liet het drogen. Zo ontstonden er leuke kaarsen. Maar niet leuk genoeg: Roos wilde nog leukere kaarsen maken in andere vormen. HEILOO- De 10-jarige Roos Nanne zit in groep 7 van De Zuidwester, haar hobby is voet bal en ze bruist altijd van de creatieve ideeën. “Mijn slaapkamer ligt bezaaid met idee- en, vandaag heb ik bijvoorbeeld zelf kerstkaarten gemaakt," glimlacht ze. Kaarsresten Via internet bestelde ze nieuwe vormpjes en daarmee maakt ze nu prachtige kaarsen in de vorm van een ananas, een Volkswa genbusje, een tulp, een roos, een kerstman en ga zo maar door. Inmiddels heeft ze een grote doos vol met siliconen mallen. De resten kaarsvet waren al snel op en moeder Saskia besloot een oproepje via Facebook te doen voor kaarsresten. Nu, na twee jaar, zijn er nog steeds mensen die kaarsresten komen brengen. Moeder Saskia benadrukt dat het een enorm leuke hobby is die door de donaties betaalbaar blijft. “Daarbij is het Radboudschool Dinsdag trakteerde de Ouderraad de leer lingen op een heerlijke oliebol van Bakkerij Het geheim Kaarsen maak je door kaarsrestanten au bain-marie op zacht vuur te smelten. Daar na giet je het kaarsvet in een mal en duurt het ongeveer drie uur voordat de kaars uitgehard is. Vervolgens peuter je het voor zichtig uit de mal, zo komt er een prachtig gedetailleerd kaarsje tevoorschijn. Maar er komt meer bij kijken: “Voor de ananas heb ik bijvoorbeeld maar één mal, dus ik kan hiervan maar twee stuks op een dag maken,” zo legt Roos uit. Ook is het een kwestie van plannen: “Als we veel blauwe kaarsresten hebben lassen we een ‘blau we’ dag in: op die dag maken we allerlei blauwe kaarsen,” vertelt ze. Maar hoe het lontje er vervolgens in moet vertelt Roos niet, anders gaat iedereen kaarsen maken. Dit blijft het geheim van het kaarsmeisje van Heiloo. Dat mensen hun restjes kaarsen naar Roos brengen is maar goed ook want inmiddels heeft Roos haar eigen webshop: www.het- kaarsmeisje.nl. Een paar maanden geleden stond ze zelfs op de markt op Groot Bar- laken met een gezellige kraam vol vrolijk gekleurde kaarsen en haar kaarsjes waren ook te vinden in het moederdagpakket van Café De Wit. De eigenaar van De Wit dacht eigenlijk dat de kaarsjes waren ingekocht. “Dat was een enorm compliment natuur lijk,” glimlacht Roos. recyclen van kaarsen ook nog eens milieu bewust,” aldus de trotse moeder. Insta: het_kaarsmeisje Tel.: 0618017121 Hoetjes, wat een verrassing! Op woensdag ochtend werd er door de leerlingen van de Radboudschool ge-kerst-knutseld. Van versierde kersttakken, tot sneeuwpoppen en kerststalletjes, de kinderen maakten de leukste dingen met op de achtergrond een kerstmuziekje. Vrijdag stond het kerstontbijt op het programma. Iedereen nam zijn of haar ontbijt mee naar school en in de sfeervol verlichte klas werd daar heerlijk van genoten. De leerlingen van groep 4 verzorgen jaarlijks het kerstspel. Niet in de Willibrorduskerk dit jaar, maar de verschillende scènes werden buiten gespeeld èn gefilmd. Van de opnames wordt nu een mooie film gemaakt, die de ouders van de betreffende leerlingen via een link ontvangen zodat zij toch naar hun kind als herder, schaap of engel kunnen kijken. zijn was nog nooit zo fijn! In de weken voorafgaand aan onze kerstviering hebben we ondergoed, sokken en toiletartikelen in gezameld voor de kledingbank in Egmond. Mooi om te ervaren hoe we graag anderen willen helpen in deze moeilijke tijd. Op de dag zelf zijn we gestart met een kerstont- bijt. Kinderen met mooie kleren naar school, lekkers eten in de gezellige klas, een fijne start van de dag! Alle kinderen hebben kerststukjes gemaakt en er zijn verschillen de kerstactiviteiten uitgevoerd. Een fijne dag! Om 14.30 uur hebben we de kinde ren uitgezwaaid voor de kerstvakantie. We hopen dat iedereen in goede gezondheid kerst kan vieren met ieder die hem/haar lief is! Tot volgend jaar! O Links: schattige cactuskaarsjes. Rechts: deze kerstmankaars heeft Roos ook gemaakt. Aangeleverde foto’s J tgjü

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 19