GEZIEN WORDEN OP UITKIJK POST.NL Backum Brass zoekt enthousiaste muzikanten Limmen Artistiek Creatief Kersthangers op de Brink Strandraces Egmond afgelast Elke maand 190.000 views op www.uitkijkpost.nl winterklassiekers doorgeschoven naar 2023 NEDERLANDSE BRASSBAND KAMPIOENSCHAPPEN Geen nieuwjaarsduik in Egmond Een optelsom van factoren brengt teveel risico’s met zich mee, waar onder de beperkte binnencapaciteit op basis van 1,5 meter afstand in relatie tot de weersomstandighe den in januari, als ook het busver voer van alle deelnemers en toe schouwers richting Egmond aan Zee. Bovendien is de opkomst van de omikron-variant van het co ronavirus zorgwekkend te noemen. Le Champion voelt zich ook daarom genoodzaakt haar verantwoorde- Afgelopen jaar kon dit evenement vanwege corona niet georganiseerd worden, net zoals alle andere acti viteiten van Limmen Cultuur. He laas is het voor maart 2022 ook nog onzeker het kan doorgaan. Dat is jammer, maar de gezondheid van medewerkers, bezoekers en kunstenaars is belangrijker. Hope lijk kan de expositie van Limmen lijkheid te nemen. In het eerste weekend van januari zou de badplaats normaal gespro ken volstromen met ruim 3.500 fietsers en 18.000 hardlopers. Eg- mond-Pier-Egmond en de NN Eg- mond Halve Marathon staan be kend als heroïsche evenementen, waarbij deelnemers op het strand en in de duinen de strijd met de ele menten aan gaan. Bij evenementen van deze omvang in combinatie met het winterse karakter staat de Artistiek Creatief plaatsvinden in het tweede gedeelte van 2022. Natuurlijk wordt u dan geïnfor meerd via de site van Limmen Cul tuur, www.limmencultuur.nl en de huis-aan-huisbladen. Limmen Cultuur wenst u fijne kerstdagen en goed begin van 2022 en tot ziens bij een van de voorstel lingen. aan een aangepast programma. On der de huidige coronamaatregelen kan het evenement eind januari met enkele aanpassingen namelijk wel plaatsvinden. In 2023 staan Egmond-Pier-Eg- mond en de NN Egmond Halve Ma rathon gepland op zaterdag 7 en zondag 8 januari. De inschrijving opent medio augustus 2022. Door de coronamaatregelen gaat de nieuwjaarsduik in Egmond op 1 januari 2022 niet door. De orga nisatie adviseert mensen om ook niet zelf een duik te nemen op 1 januari. Het strand en de zee zijn groot en er zijn dan geen hulp diensten aanwezig op het strand. De organisatie richt zich nu op de nieuwjaarsduik van 2023. Backum Brass neemt elk jaar deel aan de Nederlandse Brassband Kampioenschap pen (derde divisie) en hoopt binnenkort tij dens het bondsconcours haar promotie naar de tweede divisie waar te maken. Uiteraard worden er ook veel concerten gegeven in de regio, en er staat een concert in het buiten land in de planning. Sinds september is Harmen Cnossen dirigent van Backum Brass. Harmen is dirigent ge weest bij de bekende Marinierskapel en on der zijn deskundige en enthousiaste leiding werkt de band verder aan het verbeteren van de muzikale vaardigheden. Om die mooie ambitie te realiseren is Back- um Brass nog op zoek naar enkele koper blazers uit de regio. Wil jij bijdragen aan het Er waren veel plannen, maar door de continu veranderende maat regelen werd al snel duidelijk dat het grootse idee van een kerst markt iets te ambitieus was. Maar de werkgroep wilde iets doen. Dat werd een mooie kersthanger voor alle inwoners, gemaakt door de plaatselijke laserfabriek. Deze han ger mag worden voorzien van een positieve tekst of worden versierd. De verfraaide kersthanger kan dan verder verhogen van het muzikale niveau van de band dan ben je van harte welkom. Maar ook als je jezelf muzikaal verder wilt ontwik kelen is er zeker plek voor jou in de band. Spreekt het spelen bij Backum Brass jou aan? Stuur dan vrijblijvend een mail met je gege vens naar info@emergo.org, dan wordt er contact met je opgenomen. Wie weet zien en horen we je dan binnenkort bij Emergo en ben je onderdeel van een grote muziekver eniging met veel orkesten en muzikale en gezellige activiteiten. Zo gauw het weer kan vinden de repetities van Backum Brass plaats op vrijdagavond van 20.00 - 22.30 uur in Theater Konings- duyn in Castricum. Kijk voor meer informatie op www.backumbrass.nl in de kerstboom op de Brink worden gehangen. De brief aan alle inwo ners is inmiddels rondgebracht en de boom is nu al zo ontzettend mooi geworden! Dit maakt de kerstwerk- groep trots. Wat een klein, warm gebaar in deze lastige tijd al niet kan doen! De kerstwerkgroep Egmond-Bin- nen wenst iedereen fijne kerstda gen en een gezond en voorspoedig 2022! EGMOND-BINNEN - Samen met diverse vrijwilligers, dorpshuis De Schulp en Vereniging Dorpsbelangen Egmond-Binnen, is een kerstwerk groep ontstaan. DE EGMONDEN - Sportorganisatie Le Champion en de Gemeente Bergen zijn tot de conclusie gekomen dat de strandrace Egmond-Pier-Egmond en de NN Egmond Halve Marathon op 8 en 9 januari helaas niet door kunnen gaan. De laatste persconferentie van het kabinet heeft duidelijk gemaakt dat de huidige coronamaatregelen in ieder geval t/m 14 januari van kracht blijven. Binnen de kaders van deze maatregelen acht de organisatie het niet verantwoord om de twee winterklassiekers te laten plaatsvinden. LIMMEN - De kunstenaars uit de wijde omgeving van Limmen weten dat de dag na kerst de inschrijving voor de expositie Limmen Artistiek Crea tief 2022 wordt geopend, dit jaar alweer voor de 47ste keer. CASTRICUM - Backum Brass is een van de orkesten van Muziekvereniging Emergo uit Cas tricum. Emergo staat bekend om haar streven naar zo goed mogelijk muziek maken én een goede onderlinge sfeer. Voor zover bekend is Emergo de enige muziekvereniging in Neder land die beschikt over een fanfareorkest, een harmonieorkest én een brassband. veiligheid van deelnemers altijd voorop. Ondanks alle inspanningen van betrokken partijen en volledi ge medewerking van de Gemeente Bergen om de evenementen op ba sis van een coronatoegangsbewijs door te laten gaan, was dit moeilijke besluit dan ook onvermijdelijk. Alle ingeschreven deelnemers ont vangen restitutie van het inschrijf geld, met aftrek van de redelijke kosten die de organisatie ter voor bereiding op het evenement al heeft gemaakt. Deelnemers worden per soonlijk op de hoogte gebracht over de afwikkeling hiervan. Egmond Wandel Marathon Twee weken later, op zaterdag 22 en zondag 23 januari, staat de Egmond Wandel Marathon op de kalender. Voor dit evenement wordt gewerkt EGMOND AAN ZEE - Slecht nieuws voor de mensen die het nieuwe jaar het liefst met de nieuwjaarsduik in Egmond starten. S 5 Foto: Aangeleverd 5 De kerstboom op de Brink wordt steeds mooier met alle versierde kersthangers. Foto: aangeleverd Edities 2023 J) Backum Brass tijdens de Nederlandse Brassband Kampioenschappen in Utrecht. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 23