Hartverwarmend Smakelijke kerstproducten bij Goemans Rina Schut met pensioen: I BA I PvdA: Nieuwe lijst en radicaal programma De bibliotheek is een levensbehoefte” Sh r Cum Laude bakkerij Goemans V ]W; 1 öti, fl O Rina Schut. Aangeleverde foto dl Bakkerij Goemans JTF ~Vv O Haal de feestelijke sfeer in huis met onze lekkere producten! Aangeleverde foto O Annemarieke Nierop, lijsttrekker PvdA Heiloo. Aangeleverde foto UNICEF Nederland, afd. Noord-Holland De volledige lijst is als volgt: Ik geef de lens door aan Kim Morsch HEILOO - De mooiste en gezelligste periode is weer aangebroken: de viering van Kerst! Haal de feestelijke sfeer in huis met onze lekkere producten! Van diverse smaken tulband tot een ambachtelijke kerstkrans, wij hebben het allemaal! Al onze produc ten zijn gemaakt op ambachtelijke wijze. Zo bestaat ons spijs uit 100% amandelspijs en maken wij gebruik van roomboter. Kom langs in onze winkel in Het Hoekstuk Hei- loo of in een van onze andere winkels om te Met uw trouw onderstreept u het belang dat u hecht aan de kansen van kinderen. U vindt het een goede zaak dat UNICEF zich wereldwijd inspant voor onderwijs, schoon drinkwater, gezondheidszorg, voorlichting over hygiëne en nog veel meer kinderrech ten die door praktisch alle landen van de wereld worden onderkend als essentieel om op te kunnen groeien tot een gezond en harmonieus mens. Natuurlijk kan een organisatie zonder geld niets doen, daar om zijn wij reuze blij met uw retourbonnen (waartussen wij een enkele keer zelfs een onverwachte gift aantreffen). In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Ik ben opgegroeid aan de Stationsweg in Heiloo. Een drukke straat met veel auto’s, fietsers, bomen, wandelaars en vooral ge zelligheid. Na een aantal jaren met plezier in Alkmaar te hebben gewoond, gingen we op zoek naar een huis in het oude centrum HEILOO - Zo karakteriseert UNICEF uw loyaliteit: elke keer opnieuw is het verzilveren van de door u gedoneerde retourbonnen een bijzondere ervaring. Het busje zit altijd vol met bonnetjes waarvan de waarde varieert van 0,10 tot enkele euro’s. Bij elkaar is het steeds weer een bijdrage aan het wereldwijde werk dat UNICEF ten behoeve van kinderen verzet. Wij zijn u en de dames en heren van Albert Heijn zeer dankbaar, dat moge duidelijk zijn! Wij wensen u gezellige feestdagen en voor 2022 veel goeds! van Heiloo. Toen mijn oud-buurman over leed mochten we van zijn kinderen zijn huis aan de Stationsweg kopen. We zijn daar nog elke dag heel blij mee. De weg is nu niet alleen druk met auto's, fietsers, bomen, wandelaars en gezelligheid, maar sinds kijken wat voor lekkere producten er al lemaal verkrijgbaar zijn. Openingstijden: vrijdag 24 december: alle winkels tot 17.00 uur. Zaterdag 25 december: Het Hoekstuk Heiloo 10.00-15.00 uur. U kunt naast een bezoek aan de winkel ook een kijkje nemen in onze webshop: www.goemansversbak- kerij.nl/webshop Wij wensen u een fijne en vooral smakelijke Kerst toe! Eerlijk is eerlijk: zonder de hartelijke en sympathieke medewerking van Albert Heijn 't Loo zou er in dit filiaal geen busje hangen. En zonder de méér dan behulpza me mensen van de servicebalie zouden de bonnetjes niet verzilverd worden. Rina was bij de bibliotheek onder meer verantwoordelijk voor de inkoop van de zogeheten 'sprinters', de nieuwe boeken die vaak worden uitgeleend. Voor de selectie houdt ze de boekenbijlages in de kranten bij, maar weet ze ook precies welke lokale uitgaven er verschijnen. “Zo gauw ik lezen kon, had ik boeken," ver telt Rina. Ze rolde min of meer bij toeval in het bibliotheekvak. "Ik ben begonnen in wat toen nog de zwakzinnigenzorg werd genoemd. Ik kon het werk door rugklach- Annemarieke Nierop (48) Kamiel Delpeut (35) Yourie Bras (25) Greet Burkels (51) deze zomer ook met nog meer klussenbus- sen. Mijn vriend zegt om mij te pesten wel eens: "Je bent weer terug bij AF", maar ik voel dat ik er weer lekker BIJ ben. ten niet meer doen. Ik ging als invalkracht werken in de bibliotheek aan Het Male- voort. Na verloop van tijd kreeg een collega een andere baan en heb ik op die functie gesolliciteerd. Uiteraard heb ik in die jaren wel diverse cursussen gevolgd en ben ik helemaal 'vergroeid' met de bibliotheek." Rina herinnert zich vele mooie momenten uit haar 33-jarige loopbaan. "We hebben een keer een lunch georganiseerd voor bewoners van de gesloten afdeling van Overkerck. Vóór de lunch zou ik een stukje Peter Croux (54) Hugo den Hartog (53) voorlezen. Ik was net begonnen toen een mevrouw mij onderbrak: "Wilt u wat harder praten? Ik kan u niet verstaan!" Ik schoof een stukje naar voren, maar na een paar regels hoorde ik luid gesnurk. De mevrouw was in slaap gevallen..." Een grote overgang was de verhuizing naar de huidige locatie aan de Wester- weg. "Dat was precies in de periode dat de gegevens van alle 60.000 items in de bibliotheek moesten worden overgezet in het RFID-systeem. Dat wil zeggen dat er stickertjes met een sensor in de items kwamen om het uitlenen en inleveren te automatiseren. Een geweldige klus waar heel veel Heilooërs aan hebben meege werkt. We hebben er veel vrijwilligers aan overgehouden." Een groot voordeel van de bibliotheek is volgens Rina de laagdrempeligheid. "Als vrouw alleen ga je niet zo gauw alleen naar een café of restaurant, maar wél naar de bibliotheek. Je kunt er heerlijk zitten met een kopje koffie en een krant, tijdschrift of boek." Hoewel Rina binnenkort geniet van haar pensioen, zal ze regelmatig in de biblio theek te vinden zijn. "Ik ben een hartstoch telijk lezer, dus de bibliotheek is een le vensbehoefte voor mij. Alleen sta ik nu niet meer achter de balie, maar ervóór." Ook het programma waarmee de PvdA Hei- loo de verkiezingen in wil gaan is bekend. Annemarieke Nierop: "We zetten radicaal in op de bouw van woningen voor lagere en middeninkomens, voor jong én oud. Ook in Zandzoom moet vooral voor deze groe pen worden gebouwd. De huidige plannen om hier vooral te bouwen voor het dure segment moeten dus van tafel. We willen daarnaast een megaoperatie woningisola- tie starten in Heiloo waarbij de gemeente huiseigenaren veel meer begeleidt." Lees het hele programma op heiloo.pvda.nl HEILOO - 'Vorige week studeerde onze plaatsgenoot en oud- leerling van de Benedictusschool, Inge Hajema, cum laude af aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Vrije Universiteit in de richting Internet, Intellectueel HEILOO - Een vertrouwd gezicht van Bibliotheek Heiloo gaat op 1 januari met pensioen. Rina Schut neemt na 33 jaar afscheid. HEILOO - De kandidaten die voor de PvdA Heiloo mee zullen doen aan de gemeente raadsverkiezingen van maart zijn bekend. Zaterdag 18 december hebben de leden hierover gestemd. Als lijsttrekker is Annemarieke Nierop gekozen. “Het is een krach tige lijst, met een nieuw enthousiast team, dat ook gesteund wordt door ervaren en vertrouwde gezichten.” E E B E R M Eigendom en ICT' John Conteh (53) Nico Meijer (70) Fred Benner (66) Jacob Ouderkerken (73)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3