Puzzelen Stichting Vrienden van de Vijfhoek ontvangt vette cheque van Blosse Het Historisch Museum hoopt u 15 of 16 januari weer te zien Dick de Scally column BIJZONDER BEROEP: Speechschrijver naar leerkracht op De Kerkuil in Limmen. HEILOO - Voorlopig moeten we verplicht sluiten. Dat betekent dat sommige activitei ten niet door kunnen gaan, maar de Historische Vereniging blijft druk met plannen maken. in de grote tentoonstellingszaal ingericht worden. O Een voorproefje van de nieuwe tentoonstelling over het vroegere schoolleven in Heiloo. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes HEILOO - Het personeel van Blosse doneerde vandaag een flink bedrag aan Stichting Vrienden van de Vijfhoek. Deze stichting ondersteunt de activiteiten van orthopeda gogisch dagcentrum De Vijfhoek in Heiloo. Vanwege de aangescherpte coronamaat- regelen vond de onthulling van het bedrag online plaats. Seb onthulde de cheque ter waarde van 1.220! Dit goede doel werd aangedragen door zijn moeder, juf Astrid van Oostrom-Veldt, leerkracht op Blosse-locatie De Kerkuil in Limmen. Anders dan anders In deze tijd van coronacrisis vond de ont hulling van de cheque op een andere ma nier plaats dan we gewend zijn. In de online meeting gaf teamleider Angelique Besse- ling een korte digitale rondleiding aan be stuursleden van Blosse Jeanette de Jong en Remco Prast. Kinderen kwamen even kort in beeld en er werd driftig gezwaaid. Ver volgens mocht Seb de cheque uit de enve lop halen. Wat een verrassing dat daar zo’n mooi bedrag op stond! De winterwandelingen met gids door het gebied van ‘De Die’ kunnen helaas niet doorgaan; zodra dat wel kan, worden er nieuwe datums bekendgemaakt. Hetzelf de geldt voor de rondleiding op Nijenburg van 2 januari. De rondleiding op Nijenburg van 16 januari zal indien mogelijk wel doorgaan. Plannen Ondanks deze barre tijden gaan de vrij willigers door met plannen maken. Nu de ‘Blosse goede doel' gekozen door personeelsleden Het is een goede traditie bij Blosse om aan het einde van het jaar alle professio nals te bedanken voor hun tomeloze inzet De wereld telt af naar het einde van het jaar. Niks aan te doen. Volgend jaar weer. Het naderend einde zie je ook aan de kalender, de lijstjes met beste zus en zo, het omkij ken naar corona en de lichtjes in donkere voortuinen. Maar ook de puzzels in allerlei media zijn een aanwijzing. Ze heten bijvoorbeeld opeens ’kerstpuzzel’. De specia le puzzelboekjes in de schappen krijgen nog wat kerstslingers op de voorkant of de tekst ‘eindejaars puzzel’. voor de kinderen die aan onze zorg zijn toevertrouwd. Blosse biedt de collega’s de mogelijkheid een keuze te maken uit vijf kerstpakketten, samengesteld met duurza me producten en zo mogelijk ook in deze streek geproduceerd. Dit jaar kon wederom gekozen worden om de waarde van het kerstpakket te doneren aan een goed doel. Alle personeelsleden zijn in de gelegenheid gesteld om een goed doel aan te dragen. Veel goede doelen werden genomineerd en allemaal hadden ze als bestemming - hoe kan het ook anders - kinderen. Na de stemming onder alle personeelsleden is Stichting Vrienden van de Vijfhoek met de meeste stemmen gekozen tot ‘Blosse goe de doel 2021’. Dit goede doel werd aange dragen door juf Astrid van Oostrom-Veldt, nieuwe tentoonstelling (met kerstboom) ’Het schoolleven van de Heilooers’ klaar staat, wordt er al gedacht en gewerkt aan de nieuwe tentoonstelling. De afgelopen maanden heeft de bescheiden tentoon stelling ‘Heiloo-Indië en Indonesië-Heiloo’ in de Schatkamer van het museum heel veel aandacht gekregen. Veel van onze be zoekers hebben hun verhalen verteld en nieuw materiaal aangeboden. Dankzij deze mooie reacties kan er rond augustus een nieuwe, meer omvattende tentoonstelling Trouwens, puzzels in allerlei soor ten en maten zijn altijd al in trek. Waarom? Ik denk het als eigen wijze columnist te weten. Door te puzzelen zet je het onherroepe- Cronyck en boeken als kerstcadeau Ondertussen geniet u nu hopelijk van de zojuist verschenen Cronyck, het blad dat tweemaal per jaar gratis aangeboden wordt aan de leden. Mocht u nieuwsgierig zijn naar dit interessante blad vol artikelen over de geschiedenis van Heiloo, geeft u zich dan op als lid van de Historische Ver eniging op nummer 06-51718363. U steunt de Vereniging daarmee op een fantastische manier. Wist u dat u dan hoort bij een ver eniging met meer dan 1500 leden? In de nieuwe Cronyck staan ook de boe ken vermeld die verkrijgbaar zijn. Mocht u nog een kerstcadeau zoeken.... wij be zorgen graag bij u aan huis. 06-51718363 (pinnen kan). Overig Voor het omzetten van uw kaarten voor de toneelvoorstellingen van Martine Fa ber kunt u bellen met 06-20546574. Verder heeft BeatFM opnamen gemaakt van de nieuwe tentoonstelling. Binnenkort kunt u thuis, achter uw scherm, een kijkje nemen op https://beatfm.nl Logisch, de vrije tijd van veel men sen rondom kerst en nieuwjaar zit altijd wat ruimer in zijn vel en me dia grijpen puzzels onder andere aan als klantenbinders, om te voor komen dat abonnees vertrekken. Straks zit de automatische afschrij ving weer in je inbox. Doneren mag natuurlijk altijd! Het reke ningnummer is NL41 RABO 0396 4595 60 of kijk op www.vriendenvandevijfhoek.nl Een bijzonder beroep is een nieuwe rubriek van de Uitkijkpost. Hierin delen wij verhalen van mensen die een bijzonder beroep hebben. Zij vertellen u wat zijn of haar functie inhoudt. Deze week hebben wij gesproken met Trudy. Zij is een 'Babs' geweest en is nu speechschrijver. Mijn naam is Trudy Schenk en ben al ruim 50 jaar samen met mijn man Martien. Ik woon in Heiloo en mijn leeftijd is 69 jaar. Heel onverwachts kwam er een idee van iemand: "Ik vind jou een echte ‘Babs”. Ik ant woordde: "Leuk, maar wie of wat is Babs?” Dat is een afkorting van Bijzonder of Buitengewoon ambte naar van de burgerlijke stand. In een ver verleden heb ik gesolli citeerd op een advertentie waar in een trouwambtenaar gevraagd werd. Die vacature is toen ingevuld door iemand die dat jaren in een andere gemeente had gedaan. Al van jongs af aan vind ik het leuk om te speechen, bijvoorbeeld bij een toneelstukje of een liedje. Toen is het jaren stil geweest, al deed ik wel bij uitvaarten vaak het woord. In 1974 werd ik lid van een broeder schap waar je bijna nooit meer over hoort, de Odd Fellows. Hier heb ik 2 Het team van de Vijfhoek is superblij met de donatie van de personeelsleden van Blosse! Aangeleverde foto De wereld hangt van problemen aan elkaar, ja, volgend jaar ook nog. Ik lees ook de krant. Daaruit een graai: klimaat in de min en CO2 in de plus, vaccin en booster in je arm en corona-variaties nog in de lucht, koopkracht omlaag, consu mentisme omhoog, VS tegen China, lijk verstrijken van de tijd even stil. Maar er is nog een andere reden. Ik denk dat puzzelen voldoet aan een van de diepste wensen van de mens: oplossen. jaren stukjes moeten schrijven en vertellen. Ook zat ik regelmatig in een ouderraad op de scholen van mijn kinderen en kwam ik wederom aan de beurt. Kortom, ik vind het leuk om te doen. De opmerking van een vriendin, "Ik vind jou echt geschikt als Babs”, zag ik niet aankomen. Ik kende haar nog maar net en zij werkte bij de gemeente Heiloo. En zo is het geko men. Er waren drie kandidaten en ik werd aangenomen. Laat niemand zeggen dat je te oud bent om nog een baantje te krijgen. Ik was al 57 jaar en heb een jaar of acht in die functie gewerkt. Ik heb het met on gelooflijk veel plezier gedaan. Heb prachtige verhalen mogen horen. Maar dan die puzzels. Hoe omschrijf je het overwinnaarsgevoel bij ie mand die het laatste woord van een kruiswoordpuzzel invult? Klaar. Opgelost! Niks meer aan doen! Ik maakte vooraf altijd een afspraak met het bruidspaar om wat over hen te weten te komen. Ik vond het altijd superleuk om iets van symbo liek te gebruiken of iets origineels. Niet van de huwelijksbootjes die weleens in zwaar weer terechtko men. Geen preken en ook niet te lang want dan ben je de aandacht kwijt. De meest bijzondere verha len kwamen voorbij, blijdschap maar ook verdriet. Ook hoe mensen elkaar hebben leren kennen, dat houd je niet voor mogelijk. Nu denk ik graag mee met mensen die een persoonlijke speech willen houden of van wie dat verwacht wordt. Ik help ze om de goede woorden te kunnen vinden. Puzzels zijn de enige problemen in de wereld die je in je eentje kunt oplossen. Rusland en Iran, FIFA tegen Qatar, vluchtelingen aan de grenzen, jeugd- en ouderenzorg in de knel, enzovoort. Bent u daar nog? Stichting Vrienden van de Vijfhoek De Stichting Vrienden van De Vijfhoek is in 1991 door een aantal actieve ouders op gericht om grotere projecten te kunnen realiseren die niet vanuit de Wlz/jeugdzorg gefinancierd kunnen worden. Projecten die nodig zijn om het dagelijks leven van de kinderen en de medewerkers op De Vijfhoek te verbeteren. Onder het motto ‘Vierkant achter De Vijfhoek’ realiseert de stichting projecten en activiteiten waarbij De Vijfhoek financieel buiten schot blijft: alle benodigde gelden komen uit acties, donateursbijdragen, sponsorgelden, gif ten, fondsen en nalatenschappen. Op deze manier zijn onder andere een snoezelruim- te, een multifunctionele bewegingsruim te en een bijzondere buitenspeelplaats gerealiseerd. De Historische Vereniging Heiloo wenst u alle goeds voor de komende tijd en hoopt dat we elkaar spoedig weer kunnen spreken. We kijken uit uw bezoek, uw verhalen, kortom uw aanwezigheid. r-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5