Jl' The Spot, de sport- en chillplek voor Heiloo Dorcas scoort met webshop voor kunst en antiek Zorgshop Heiloo helpt u veilig de weg op Bedrijf belicht O Een impressie van The Spot. Aangeleverde foto Tekst: Pauline de Vries Reparatie, onderhoud en verkoop van zorghulpmiddelen Goed nieuws voor Heilooërs die O Bob en Nienke van Zorgshop Heiloo. Aangeleverde foto Dorcas is met deze specifieke webshop be gonnen vanuit de opvatting dat bijzondere voorwerpen extra aandacht verdienen. Be zoekers van de winkel komen in de meeste gevallen voor de min of meer alledaagse spullen. Zij zullen niet gauw op zoek zijn HEILOO - Kringloopwinkel Dorcas in Heiloo is succesvol met een webshop voor kunst en antiek. De webshop dorcaskunstenantiek.nl blijkt een nuttige aanvulling te zijn op de verkoop in de winkel en via Marktplaats van schilderijen, keramiek, zilver, sieraden en allerlei bijzondere voorwerpen van hoge kwaliteit en waarde. Afgelopen dinsdag 14 december hebben Maarten van der Molen (Jongerenwerker bij Stichting Trefpunt Heiloo), Bart Ploeger (Buurtsportcoach bij Holland Sport) en een aantal jongeren die betrokken zijn bij de ontwikkeling en realisatie van The Spot een besloten presentatie over de voortgang van dit project aan de gemeenteraad gegeven. Het was tijd voor een update en voor een gezamenlijke oplossing voor de ontstane vertraging. naar een antieke zilveren lepel of die al rondkijkend spontaan in hun winkelmand je leggen. Op Marktplaats heeft Dorcas de duurdere ‘gewone dingen’ staan. Voor de ware kenners en verzamelaars van kunst en antiek zijn de bijzondere voorwerpen in de Gauw de weg weer op met Bob Bromshop Heiloo is al sinds 2011 dé scoo terspecialist van Heiloo, gevestigd aan de Stationsweg. Menig Heilooër heeft hier zijn eerste scooter aangeschaft maar Bob was ook nooit de moeilijkste als er iemand de winkel binnenreed in een scootmobiel met een kapot kabeltje of met een rollator met een zachte band. Met liefde helpt hij u de weg weer op. Rollators In februari 2022 zal de showroom openen met verschillende nieuwe en gebruikte zorghulpmiddelen zoals rollators van To- Chillplek The Spot terug bij af? Maarten is samen met Bart begeleider van project The Spot. Vanuit inwoners van de gemeente Heiloo kwam jaren terug al het verzoek om een buitenplaats voor sport, spel en ontmoeting te realiseren. “Juist het samen met jongeren opstarten van The Spot, het in kaart brengen van de gezamenlijke wensen en moge lijkheden én de uiteindelijke bouw van het project zelf zijn goede voorbeelden van echt jongerenwerk,” zegt Zorgshop Heiloo staat voor u klaar Voor Zorgshop Heiloo is kwaliteit een groot goed: “Als je afhankelijk bent van een fiets koop je ook een exemplaar van hoge kwaliteit, zo is dat ook met een pro en scootmobielen van Kymco Health care. De Troja 5G is bijvoorbeeld een rol lator die verkrijgbaar is in verschillende kleuren met een goede prijs-kwaliteits- verhouding. De lichtgewicht onder de rol- lators is de Pegasus, gemaakt van carbon en makkelijk opklapbaar. “Het is belangrijk om na te gaan op welke ondergrond de rollator intensief wordt gebruikt. Bij keien of kiezels zullen wij bijvoorbeeld luchtban den adviseren in plaats van kunststofban- den,” aldus Nienke Erkamp, die uw con tactpersoon in de Zorgshop zal zijn. Scootmobielen De aanschaf van een scootmobiel is per soonlijk: “Als je hem ook binnenshuis gebruikt is het belangrijk om een kleine draaicirkel te hebben. En als u van plan bent er langere stukken mee af te leggen dan letten we op een grotere actieradius, maar ook lengte en gewicht spelen een grote rol,” zo legt Nienke uit. Zaken waar je als leek niet snel aan denkt. webshop te vinden. “Het gaat allemaal om geschonken voorwerpen. Je moet uiter aard het gevoel hebben dat iets bijzonder is en dan is het leuk als je ook gelijk krijgt,” aldus Wehnes. Bij de beoordeling daarvan en de vaststelling van de vraagprijs kan een beroep op experts gedaan worden. Schil derijen worden als dat nodig is schoonge maakt en gevernist. Zo mogelijk wordt ‘het verhaal achter’ de maker van een schilderij of van keramiek of van het gebruik ver- Maarten enthousiast. “Dat de jongeren gaandeweg zelf veel leren van dit project is zeker meegenomen. Ook leren zij omgaan met de tegenvallers waar we als projectgroep nu mee te maken hebben. Momen teel voelt het alsof we weer terug bij af zijn. We heb ben een erg mooi bedrag van ruim 92.000 bij elkaar gekregen, dankzij vele sponsors en donateurs, en we hebben de perfecte locatie naast Sporthal Het Venne- water. En toch gebeurt er al maanden niets en dat is heel jammer.” Jongeren verliezen animo Ondertussen wordt de animo vanuit de jongeren om betrokken te blijven bij de ontwikkeling van deze buitenplek voor sport en spel steeds minder. “Tot en met de zomervakantie zagen we elkaar elke week om over het project te praten en te sparren. Na de zomer is dat bijna helemaal weggevallen omdat er geen ont wikkelingen zijn. Het kost straks meer moeite om de leuke groep weer enthousiast mee te krijgen naar de volgende fase,” aldus Sanne van Zelst (16). Samen met Delphine Schooneman (17) en Denise Otto (15) maakt Sanne deel uit van de groep van 25 jongeren tussen de Zoals het er nu voor staat, komt The Spot er moge lijk pas in de zomer van 2023, verre van ideaal dus. Een echte tegenvaller voor alle inwoners van Heiloo. Het oponthoud wordt veroorzaakt door een jaarrond flora- en faunaonderzoek op de locatie waar The Spot gebouwd zou worden. “We willen ondanks die tegen slag graag op korte termijn beginnen met de realisa tie, al is het maar voor een deel op bijvoorbeeld het terrein vóór de sporthal. Dat voelt als een morele ver plichting tegenover alle mensen, fondsen en bedrijven die ons tot nu toe financieel gesteund hebben,” geeft Maarten aan. zorghulpmiddel. Je gebruikt het iedere dag,” aldus Bob. De service gaat ver: denk maar aan de haal- en brengservice. Repa raties worden zo snel mogelijk gedaan, u bent immers afhankelijk van uw scoot- mobiel of rollator. Bij Zorgshop Heiloo heeft u één aanspreekpunt, de website is zo gebruiksvriendelijk dat iedereen eruit komt en uiteraard krijgt u bij aanschaf van een nieuw zorghulpmiddel een uit gebreide instructie; wellicht komt er in de toekomst zelfs een testbaan in het pand. In februari 2022 opent de showroom maar meld. De prijzen liggen duidelijk onder die van de professionele antiquariaten. Soms wordt gebruikgemaakt van de veilingsite Catawiki. Bijzonder is het aanbod op dit moment zeker, met onder andere litho’s van Jan Sluijters die onlangs nog in ‘Tussen kunst en kitsch’ op de tv aan bod kwam en curi eus zijn twee aandelen uit 1870 en de fo tocollectie van de West-Friese Omringdijk 14 en 20 jaar die de hele reis van The Spot zijn gestart vorig jaar. “Ik heb andere bezigheden stopgezet om met The Spot aan de slag te gaan. Ook nu het stilvalt, blijf ik graag bij de projectgroep. Wanneer we weer verder kunnen, ben ik er nog gewoon bij!” zegt Deni se enthousiast. Sanne geeft aan dat de chillplek die ze met haar vrienden gaat bezoeken, groter wordt dan ze ooit kon denken. Zij voelt vooral trots als ze straks vanaf de tribune de andere bezoekers van The Spot gadeslaat. Afgelopen maandagavond tijdens de raadsvergade ring stonden de ontwikkelingen rondom The Spot op de agenda. Er werd een motie ingediend om vanuit de gemeente binnen twee maanden met meer perspec tief te komen. Alle partijen uit de gemeenteraad zijn het erover eens dat er snel meer duidelijkheid over de eerste en de beste locatie en eventueel over alterna tieve locaties moet komen. Opvallend daarin is dat de locatie van de nieuwe tweede sporthal en het aantal parkeerplekken rondom de sporthal een belangrijke rol lijken te spelen. van de in onze regio bekende fotograaf Ko Steltenpool. Desiree Wehnes: “Het is leuk dat je met de webshop voor je waardevolle voorwerpen een breder publiek bereikt dan alleen uit Heiloo en omgeving, met ook nog eens een gerichte interesse, en dat dit ook aanslaat. Topper? Een bijzondere klarinet hebben we voor 360 aan nota bene iemand uit Duits land verkocht! Mooi toch?” Zorgshop Heiloo De Oude Werf 58 1851 PW HEILOO 072-2100148 www.zorgshopheiloo.nl info@zorgshopheiloo.nl HEILOO - Ruim drie jaar geleden is er vol enthousiasme begonnen aan de ontwikkeling van een sport- en chillplek voor iedereen uit Heiloo, jong en oud. Er is een gezond budget, medewerking vanuit de gemeente en de gemeenteraad en vooral veel goede moed en inzet van scholen, buurtbewoners en bedrijven. Nu lijkt project The Spot helemaal stil te liggen. Wat is er in die tussentijd gebeurd? AND tot die tijd kunt u altijd bellen of mailen voor vragen over zorghulpmiddelen of reparaties. “Wij hopen dat de gemeente snel met een waarde volle inhoudelijke reactie komt zodat we kunnen starten met de bouw. Juist in deze tweede lock down zou een buitenplek als onze Spot goed van pas komen voor jongeren die momenteel niet op school of in een sportschool terechtkunnen,” aldus Maarten. I In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro exd. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464,1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding Bob speelde altijd al met het idee om zich daarnaast te specialiseren in zorghulpmid delen, maar hij had het veel te druk met de scooters. In 2021 groeide de Bromshop j uit zijn jasje en kreeg hij de kans om uit te breiden op industrieterrein De Oude Werf. Het idee van de Zorgshop borrel de nog altijd. “Ook omdat er steeds meer vraag kwam naar kleine reparaties of aanschafadvies van zorghulpmiddelen door de mensen die mij al wisten te vin den op de Stationsweg, besloot ik mijn Zorgshop-ideeën te verwezenlijken,” aldus Bob. afhankelijk zijn of worden van een zorghulpmiddel: vanaf nu kunt u terecht bij Zorgshop Hei- loo op industrieterrein De Oude Werf, lekker dichtbij dus. Zorgs- hop Heiloo is een regionaal ver koop- en servicepunt voor uw rollator, scootmobiel of rolstoel. “Wij staan voor snelle service en kwaliteit, en wij ontzorgen u graag door onze haal- en breng- service. Als de reparatie onver hoopt langer duurt dan is er de mogelijkheid tot vervangend vervoer,” aldus Bob Erkamp. De Zorgshop is dan wel regionaal en volledig onafhankelijk maar net als bij de grote spelers op de markt komen zorghulpmiddelen in aan merking voor vergoedingen van uw verzekering.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7