HEILOO Kerkenvisie in de maak voor Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo Voorbereiden op Wkb: nieuwe wet rond bouwen Vergunningen Onze openingstijden en afvalinzameling rond de feestdagen Gemeenteraads verkiezingen gespreid: drie dagen om te stemmen Kerstboominzameling 2022 GEMEENTE rwij Denken over de toekomst van kerkgebouwen Aangevraagd De Houtwal 46, Werkendelslaan 31, Verleend Arklaan 3, De Rookamer 35, Groenelaan 22, Zevenhuizerlaan 42, Verlengen behandeltermijn Omgevingsvergunningen Adres Omschrijving Omschrijving Adres Omschrijving Adres De vier BUCH-gemeenten denken samen met kerkeigenaren na over de toekomst. De ene kerk is wekelijks goed gevuld, de andere blijft steeds leger. Vaak bieden kerk gebouwen ook onderdak aan andere bijeen komsten dan alleen kerkdiensten. Per kerk is de situatie verschillend maar ze hebben met elkaar gemeen dat het gebruik van de kerk verandert. Eigenaren zien vaak ook de kosten voor onderhoud en gebruik stijgen. De gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo trekken samen op bij het maken van een Kerkenvisie. Deze Kerkenvisie komt tot stand door een samenspraak van kerk besturen, gebruikers, gemeenten en andere belanghebbenden. TOEKOMSTIGE INVULLING De Kerkenvisie komt vanuit het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Het doel is om eigenaren van religieuze gebouwen te ondersteunen bij het proces naar een toekomstige invulling. Bezoek Raadhuisplein 1 1851 JL Heiloo Bent u klaar voor de Wet kwaliteitsborging? Per 1 juli verandert het toezicht op sommige bouwprojecten. U kunt zich vast voorbereiden. Zie artikel elders op deze gemeentepagina. Postadres Postbus 1 1850 AA Heiloo IDEEËN WELKOM Omwonenden en anderen zijn van harte uitgenodigd mee te denken over de toe komst van hun kerk. Wie zelf een idee heeft of meer wil weten over kerken of de Kerkenvisie kan mailen naar kerkenvisie@debuch.nl. Als de Wkb (Wet kwaliteitsborging) vol gend jaar op 1 juli ingaat, verandert er het nodige aan het toezicht op bouwprojec ten. De gemeente is erop voorbereid en zoekt initiatieven om nu alvast volgens de nieuwe procedure te gaan werken. Dat biedt bouwers het voordeel dat ze leren werken met de toekomstige regels. Kortweg komt de Wkb hierop neer: nu nog doet de gemeente alle controles op de regels uit het Bouwbesluit. Dat wordt vanaf 1 jul 2022 uitbesteed aan een externe instantie. Het gaat hierbij om nieuwbouw, verbouw of uitbouw van een of meer grondgebonden woningen. Voor bijvoorbeeld appartementencomplexen geldt de nieuwe wet niet. MEEDOEN AAN PROEFPROJECT Wie op het punt staat een vergunning aan te vragen voor de bouw of verbouw van een of meer woningen, kan dit project aanmelden als proefproject Wkb. Zo kun nen gemeente én bouwers vast oefenen met deze nieuwe manier van toezicht hou den. Meedoen kost geen extra geld. MEER WETEN OF AANMELDEN Wilt u meer weten of een bouwproject aanmelden, mail dan naar info@heiloo.nl onder vermelding van Team Vergunnin gen, project Wkb. Wij halen de kerstbomen in het nieuwe jaar op. Hieronder ziet u wanneer u uw kerstboom aan de weg, op een cluster- plaats kunt zetten. Bijvoorbeeld: als uw container op maandag wordt geleegd, dan halen we op woensdag de kerstbo men op. Inzameldagen maandag en dinsdag: woensdag 5 januari Inzameldag donderdag: donderdag 6 januari Inzameldagen woensdag en vrijdag: vrijdag 7 januari U kunt uw kerstboom ook in (kleine) stuk ken knippen en in uw gft-container stop pen. Uiteraard mag u uw kerstboom ook bij de milieustraat inleveren. UITGEBREIDERE CONTROLES LEVERT CERTIFICAAT OP De zogeheten Kwaliteitsborger doet de controles uitgebreider dan de gemeente. Zo is er meer garantie dat alles voldoet aan de eisen van het Bouwbesluit. Voor de woning wordt na afloop dan ook een kwaliteitscertificaat afgegeven door de kwaliteitsborger. Volg ons O gemeenteheiloo (5) gemeente_heiloo gemeente_heiloo Kijk voor meer informatie op onze website: www.heiloo.nl Op woensdag zijn alle stembureaus open, op maandag en dinsdag niet allemaal. Welke dat zijn, wordt nog bepaald. Op deze manier wordt de drukte in de stem bureaus zo veel mogelijk gespreid. In de komende weken, tot aan week van de verkiezingen, leest u op deze gemeente- pagina meer informatie over de verkiezin gen. Op de website komt binnenkort een aparte verkiezingspagina online. Ook bij de komende verkiezingen, voor de gemeenteraad, in maart volgend jaar, kun nen kiezers op drie dagen bij het stembu reau terecht om hun stem uit te brengen. Bent u kiesgerechtigd, dan kunt u uw stem uitbrengen op maandag 14, dinsdag 15 of woensdag 16 maart. De milieustraten zijn doordeweeks op de gebruikelijke tijden geopend, behalve vrijdag 31 december. De milieustraten van Castricum en Heiloo sluiten deze oudejaarsdag om 13.00 uur. De andere milieustraten zijn dan standaard al gesloten. Op zaterdag 25 december (1e kerstdag) en zaterdag 1 januari (nieuwjaarsdag) zijn alle milieustraten gesloten. Gemeentehuis Vrijdag 24 december: balie en receptie zijn beiden open tot 12.00 uur. Vrijdag 31 december: balie en receptie zijn open tot 11.00 uur. Afval In de weken rond kerst en jaarwisseling gaat de afvalinzameling zoals u gewend bent. het tijdelijk (10 jaar) plaatsen van een berging voor een drie wieler, datum ontvangst 15 december 2021 (WABO2102401) het vergroten van de woning (erker), datum ontvangst 16 december 2021 (WABO2102405) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. het aanleggen van een uitweg, verzenddatum 10 december 2021 (WABO2102006) het plaatsen van een dakkapel in het voordakvak van de woning, verzenddatum 10 december 2021 (WABO2102025) het plaatsen van een dakkapel in het voordakvlak van de woning, verzenddatum 10 december 2021 (WABO2102125) het aanleggen van een uitweg, verzenddatum 10 december 2021 (WABO2102120) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. De Kandelaar 86 in Heiloo het veranderen van de woning (plaatsen raamkozijn in voor gevel), verzenddatum 16 december 2021 (WABO2101932) De Kistemaker 20 in Heiloo het vergroten van de woning (dakopbouw), verzenddatum 14 december 2021 (WABO2102033) De beslistermijn voor deze aanvragen is met zes weken verlengd. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Contact K» 4 072 (zonder netnummer) 06 82173546 (whatsapp) Bereikbaar op werkdagen van 8.00 uur tot 16.30 uur. M info@heiloo.nl IN GESPREK Bureau COUP voert voor de 4 gemeen ten het project Kerkenvisie uit. Deze heeft inmiddels gesprekken gehad met de kerkbesturen en -eigenaren. Zo is er een beeld van hoe de situatie en toekomstver wachting er per kerkgebouw voor staat. Uiteindelijk leidt dit tot een Kerkenvisie, een document per gemeente dat in beeld brengt wat de situatie, zorgen of wensen zijn en wie daarin een rol kan vervullen. Voor gemeenten zijn deze inzichten nuttig als ze onderdak zoeken voor bijvoorbeeld sociale of maatschappelijke bestemmingen. '6) J vo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 9