De Theaterbende draait doorrr! Voelbord voor de Amberhof Eline Polle Oud-plaatsgenote Chiara Jongerius promoveert Vier generaties op een rij Door de lens van Dit jaar willen de jongeren het pu bliek tr’acteren op een toegankelijke bewerking van de Midzomernachts- droom van Shakespeare. Jazeker, tr’acteren: acteren en trakteren, want hopelijk kan er ook bescheiden gevierd worden dat Theaterbende dit HEILOO - De spelers van Jongerenbende Heiloo laten zich wederom niet ontmoedigen door de lockdown. Ze zijn inmiddels wel wat gewend, deze 24 talentvolle, leuke, totaal verschillende, unieke en inspirerende jongeren uit Heiloo en omgeving. Een aantal daarvan zijn niet alleen creatief met hun plezier in toneelspelen, maar ook erg sportief met sporten als voetbal, hoc key, karate, hardlopen, zwemmen en nog veel meer. Belangrijk, want acte ren is ook topsport. jaar 10 jaar bestaat. En Shakespeare saai? Echt niet! Met deze nieuwe en jongere cast is besloten het verhaal van de Midzo- mernachtsdroom te bewerken en te kijken hoe het toegankelijk kan worden gemaakt voor alle leeftijden. Tot die tijd slepen ze elkaar er doorheen, want daar gaat het om bij de Theaterbende. En, the show must go on... Hoe dit te spelen zonder te ‘struike len’ over de taal van Shakespeare. Dit begint al met de namen: Hip- polyte of Demetrius. Waarom niet gewoon Heleen en Damian? Grap pig genoeg blijkt na uitproberen dat de meesten dit toch ook niet vinden kloppen. Het blijft wel Shakespea re natuurlijk. Dus zoeken spelers en artistieke leiding naar andere uit dagingen hoe ze dit verhaal, ‘Droom of werkelijkheid?’ in mei 2022 kun nen vertellen, dansen en zingen. Het draait in ieder geval allemaal om de liefde. En om druppels. Druppels van een magisch bloempje die je verliefd maken op het eerste levende wezen dat je ziet... HEILOO - Op verzoek van een echtgenoot van een van de bewoners van de Amberhof in Heiloo hebben Ben van Tricht en Fred Duin een zogenaamd voelbord gemaakt. De Amberhof is een kleinschalig woonzorgcomplex voor mensen met dementie. Eerder was er al een dergelijk bord, maar helaas was dat al snel stuk. Toen Ben gevraagd werd of hij zo iets kon maken, kwam hij met deze plank. Alle benodigdheden voor het maken van de plank zijn geschonken (of betaald) door Motorclub Heiloo. Daardoor kostte de plank niets. Op het voelbord zijn onder andere een kraan, een stekkerdoos met licht knop en een scharnier geplaatst. van Amsterdam) en haar Master in Gezondheidspsychologie (Universi teit van Leiden) behaald. De verzorging van de Amberhof is blij met de plank. Een bewoner kan even met de plank bezig zijn. Er ko men verhalen naar boven als een voorwerp wordt herkend. Namens de Amberhof en een echt genoot van een van de bewoners: petje af en heel hartelijk dank Ben en Fred! Gedurende haar vier jaar duren de promotieonderzoek aan het Amsterdam UMC (locatie VUmc) bestudeerde zij het non-verbale gedrag tijdens een bezoek van de patiënt bij de arts en hoe en in welke mate oogcontact kan bijdragen aan de vertrouwensrelatie. HEILOO - Chiara Jongerius (1991), vroegere basisschoolleerling van de Pau- lusschool in Ypestein, promoveert op donderdag 13 januari aan de Universi teit van Amsterdam in de Gezondheidspsychologie. Hoe lang duurt de lockdown nog? Theaterbende zou Theaterben- de niet zijn als ze niet toch zouden doorzetten. Hoofd omhoog, maar dat is niet voor iedere jongere even makkelijk. Waar andere sporten al weer buiten mogen trainen, zitten de spelers thuis, online met hun scripts. Ze kunnen niet wachten om de repetities bij de Muziek- en Dansschool Heiloo op te pakken. Dat is en blijft toch het echte werk. Dr. Chiara Jongerius is opgegroeid in Heiloo en heeft na de Paulusschool en de Europese school in Varese (Italië) haar Master in Communi catiewetenschappen (Universiteit Chiara verdedigt haar proefschrift getiteld ‘Gaze in medical consul tations’. Haar promotieonderzoek betreft een uitgebreide studie naar de mate, duur en effecten van oog contact tussen arts en patiënt tijdens een consult. ii HEILOO - Vier generaties op een rij, dat kom je niet iedere dag tegen. Mevrouw Liesje Schuitemaker (96 jaar) maakte op de eerste dag van het nieuwe jaar een mooie wandeling in het park samen met haar dochter Nicolet Schuitemaker, kleindochter Merel Burger en achterkleinzoon Bodhi. Wat een rijkdom. Foto: aangeleverd O Jongerenbende heeft er zin in. Foto: aangeleverd 2 Bewoners kunnen even bezig zijn met het voelbord. Foto: aangeleverd Ik geef de lens door aan Leonie van de Kamer ShakeSpier 22 In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Ik kom oorspronkelijk uit Ede en mijn man uit Stompetoren. We hebben el kaar op de wintersport in Oostenrijk leren kennen en het was gelijk liefde op het eerste gezicht. Op dat mo ment woonde ik in Amstelveen en mijn man in Stompetoren. We wilden graag samenwonen en kwamen uit in Heiloo. Overigens, dit speelde toen de markt niet zo over de top was als nu. We zijn ontzettend dankbaar hoe we in Heiloo zijn ontvangen. Met name door het hockeyteam bij HV de Terriërs en het voetbalteam bij HSV zijn we in een warm bad terechtgekomen. Sport is voor ons ontzettend belangrijk om nieuwe mensen te leren kennen. Wij hopen nog heel veel jaren te mogen genieten van het prachtige Heiloo en de heerlijke sporten! Tot snel langs de lijn of in het veld (als het weer mag)! I a H Ir 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3