Digitaal Alzheimer Café Tegengestelde Halve Marathon Toch een ‘Halve van Egmond' Ruim 3000 bollen geplant i /Si doorsturen naar anderen) BIJZONDER BEROEP: voice-over X fï Bron: politie.nl Aanhouding na korte achtervolging HEILOO - Met de hulp van vele vrijwilligers zijn er meer dan 3000 biologische verwilderingsbollen van de Bloemoloog geplant. De bollen zijn binnen twee uur de grond ingegaan. Het resultaat is dit voorjaar al zichtbaar. Namens Groei Bloei hartelijk dank aan alle vrijwilligers voor alle hulp. Foto: Henk Docter Rudolf vertelt: “Het idee was simpel, een bekende route wordt heel anders als je hem andersom loopt. Wat het zondag extra leuk maakte, is dat we de enthousiaste lopers en bekenden nu tegemoet liepen, in plaats van dat je meeloopt achter de groepjes aan. De reacties onderweg waren ook leuk, bijvoorbeeld wanneer an dere lopers extra reageerden bij een tweede keer passeren.” De warme chocolademelk bij Nieuw Westert maakte deze halve af voor Rudolf, Edwin en Merel. De achtervolging eindigde op de Breedelaan, waar twee van de vier inzittenden uit de auto sprongen en wegrenden. De twee ande re inzittenden zijn aangehouden. Vermoedelijk lag in de auto een ka talysator van Toyota, die net was gestolen. Ook trof de politie in de auto gereedschap aan dat gebruikt wordt om dergelijke diefstallen te plegen. De politie weet niet wat de herkomst van de katalysator is en roept eigenaren van Toyota personenauto’s op om te contro leren of deze nog onder de auto gemonteerd is. De twee mannen die zijn aange houden komen uit Bulgarije en zijn overgebracht naar het politiebu reau. Van de twee mannen die zijn weggerend ontbreekt nog ieder spoor. De recherche in Alkmaar zet het onderzoek voort. Corona... we willen het woord eigenlijk niet meer horen, maar zullen er nog even mee moeten leven. Eind 2021 werd duidelijk dat voor de tweede keer op rij de NN Egmond Halve Marathon geen doorgang kon vinden. Jammer, maar het is niet anders. Voor veel hardlopers was het afgelopen zondag geen belemmering op eigen gelegenheid toch de “Halve” te lopen. Zo ook het drietal Klaas Lakeman (bestuurslid van Le Champion, met rood jack), Ingrid Elzinga uit Heerhugowaard en Wietze Pathuis uit Nieuwe Pekela. Hoe fa natiek moet je zijn om een paar honderd ki lometer te rijden om in Egmond een rondje te lopen? Tegen half elf wordt er gestart op de boule - vard in Egmond aan Zee. Er staat een straffe westenwind waardoor het te belopen strand EGMOND AAN ZEE - De Halve van Egmond is in 1973 begonnen als een zogenaamde ‘wilde’ loop, de KNAU vond dat Le Champion zich beter tot het fietsen kon beperken. Ik mocht er die eerste keer bij zijn. Met 900 andere hardlopers en de legendarische winnaar: Egmonder Joop Smit. Er volgden nog 48 edities. HEILOO - De Alzheimercafés in de maand januari kunnen fysiek niet door gaan vanwege de coronamaatregelen. Alzheimer Noord-Kennemerland or ganiseert nu een digitale bijeenkomst op woensdag 19 januari via Teams. Wanneer u zich aanmeldt ontvangt u een link en instructie om deel te kun nen nemen. Het thema is: De verschillende vor men van dementie. De avond wordt verzorgd door Afsana Alibaks (spe cialist ouderengeneeskunde i.o.) en Marise Kraaijeveld (casema nager). Beiden zijn werkzaam bij Geriant. 1. U meldt zich aan bij nkennemer- land@alzheimervrijwilligers.nl 2. U ontvangt een mail met link voor teams en instructie (deze mag u ook niet al te breed is. Tot Bakkum aan Zee moeten ze een paar striemende regenbuien trotseren, het is 5 graden boven nul, brrr... In Bakkum de catering en daarna duiken ze al snel de duinen in. Hier wordt duidelijk dat niet optimaal trai nen en het ontbreken van veel publiek langs de kant het lopen van een halve marathon een stuk moeilijker maakt. Maar Egmond wordt bereikt, de zon schijnt inmiddels vol op en de laatste hobbel “De Bloedweg” wordt bedwongen. Op de boulevard zie je veel groepjes napraten en nagenieten. De restaurantjes zijn dicht, een kop erwtensoep zit er ditmaal niet in. Op naar 2023, wellicht hebben we corona dan zodanig onder controle dat de echte loop haalbaar is. We hopen op een mooie bijeen komst. Dat we toch een beetje bij elkaar kunnen zijn ook al is het op afstand. 3. Op 19 januari kunt u inloggen van af 19.00 uur; u wordt dan ontvangen in de ‘lobby’ en toegelaten tot de bij eenkomst 4. De avond start om 19.30 uur en eindigt uiterlijk 20.45 uur. HEILOO EGMOND AAN ZEE - Rudolf van Zelst, Edwin Daniels en Merel Trompert pakten het afgelo pen zondag anders aan in Egmond aan Zee. Zij liepen de Halve Mara thon in tegengestelde richting. HEILOO - In de nacht van zondag 9 op maandag 10 januari heeft de politie na een korte achtervol ging een bestuurder van een auto aan kunnen houden die eerder op de avond in Beverwijk aan een verkeerscontrole probeerde te ontkomen. bzs- r. I Tekst: Frits van Eck O Ingrid Elzinga, Klaas Lakeman en Wietze Pathuis liepen ‘de Halve'. Foto: Frits van Eck O Een route wordt heel anders als je hem andersom loopt. Foto: Rudolf van Zelst Egmond aan Zee - 9 januari 2022 Wekelijks spreek ik met mijn stem, in mijn eigen studio, voice-overs Mijn naam is Rick Koppes. Ik ben 52 jaar oud. Geboren en getogen in Heiloo en nog steeds woon achtig in dit mooie dorp, samen met mijn gezin. Sinds 1998 ben ik voice-over. Hoe werkt het: Ook in deze rubriek? Mail naar redactie@uitkijkpost.nl tA, Een bijzonder beroep is een nieuwe rubriek van de Uitkijkpost. Hierin delen wij verhalen van mensen die een bijzonder beroep hebben. Zij vertellen u wat zijn of haar functie inhoudt. Deze week hebben wij gesproken met Rick. Hij is voice-over van beroep. in voor allerlei opdrachtgevers. Radio- en tv-commercials, online commercials voor Facebook, Insta gram etc., documentaires, anima tiefilms voor ziekenhuizen en ga zo maar door. Recentelijk heb ik de documentaire in verband met de 18e verjaardag van prinses Amalia ingesproken voor Net5, en ben ik bezig met nieuwe Cup A Soup com mercials, waar ik al weer een tijd de vaste stem van ben. De afgelopen twee jaar heb ik veel reclames inge sproken voor Hotel In Egmond voor landelijke radio en tv. Ook spreek ik veel lokale radio- en tv-commer cials in, verspreid over heel Neder land. Wat begonnen is als hobby is uitgegroeid tot serieus werk, naast mijn andere baan. Ik vind het fan tastisch en een voorrecht dat ik met mijn stem een product mag aan prijzen. Ook werk ik regelmatig sa men met mijn zoon Zeb Koppes, die videoproducties maakt waar na ik mijn stem aan zijn product toevoeg. i- i 'I k S - k

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 4