Freebruari De Historische Vereniging Heiloo begint enthousiast aan 2022 Nieuwe brug Landgoed Ter Coulster column Maartje Rijbewijskeuringen CBR in Heiloo In het Historisch Museum wacht u de geheel nieuwe tentoonstelling ‘Het schoolleven van de Heilooërs’. Er zijn in die tentoonstelling enke le bijzondere objecten te zien zoals een getuigschrift uit 1896 en ver schillende antieke merklappen die zijn gemaakt door Heilooër meisjes van toen. Midden in de expositiezaal staat een grote ronde tafel waar u op uw gemak een aantal fotoalbums kunt bekijken. De tentoonstellingscom missie is nog op zoek naar school foto’s van na 1970. Mocht u in het bezit zijn daarvan, mailt u dan naar gieltjes@kpnmail. nl Een ander plan is om, zodra het kan, weer presentaties, wandelin gen, rondleidingen en fietstochten te organiseren. Dit jaar zal er ook een nieuw boek uitgegeven wor den door de vereniging. Zodra meer bekend is, leest u hierover. De vrij willigers van de vereniging kijken ernaar uit. Natuurlijk wordt er al gedacht aan de nieuwe zomerten- toonstelling maar daarover later meer. Bart van der Feen van der Lille ver telt: “Begin 1900 stonden er diver se bruggen met witte leuningen op Landgoed Ter Coulster dankzij de inzet van mijn overgrootmoeder Frederica van der Feen de Lille - Fontein Verschuir.” De afgelopen jaren zijn er al twee witte brugge- HEILOO - Na ruim 25 jaar wordt de kwekerijbrug op Landgoed Ter Coul ster vernieuwd. Wij gaan ervan uit dat dit keer de toneelvoorstellingen van Marti ne Faber en haar groep Context wel door kunnen gaan. Mensen die kaarten hebben voor de voorstel ling ‘In het verborgene, een daad van verzet’, kunnen die omzetten naar een nieuwe datum. E-mail: gieltjes@kpnmail.nl Ten slotte: Velen van u hebben de Vereniging in deze lastige perio de gesteund door een vriendelijk woord, een aardig berichtje of door lid te worden. De data zijn: 24 april en 1 en 4 mei voor de middagvoorstellingen, be gin 14.30 uur, vanaf 14.00 uur is de zaal open. De avondvoorstellin gen zijn op 23, 29 en 30 april, be gin 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Mocht u overwegen ook lid te wor den van de Historische Vereniging Heiloo 15 per jaar), dan hoort u bij een vereniging met meer dan 1500 leden. Tel. 0651718363. tjes teruggekomen en nu een derde. De nieuwe bruggen zijn breder en zwaarder uitgevoerd, omdat er een kleine tractor met volle aanhanger met hout over moet kunnen rijden. Het maken en plaatsen van zo’n brug is een hele klus die veel voor bereiding kost. Er zijn in de oever nieuwe verste vigingen aangebracht waardoor de brug iets hoger komt te liggen. Door het natte weer kon nu alleen de brug zelf worden geplaatst. De leuningen worden er later deze maand aan gezet. Ook moet er nog extra grond worden aangebracht. Automobilisten kunnen zich via Re- gelZorg Rijbewijskeuringen in het Willibrordus Business Center op vrij dag 25 januari en vrijdag 18 maart medisch laten keuren voor de verlen ging van hun rijbewijs. Automobilisten van 75 jaar en ouder betalen 55,00. Voor houders van rijbewijs C/D/E tot 75 jaar is de prijs 70,00. HEILOO - Een medische keuring voor het verlengen van uw rijbewijs is nodig wanneer u 75 jaar of ouder bent of wanneer u een zgn. groot rijbewijs (C/D/E) gaat halen of vernieuwen, of wanneer u om medische reden een arts moet be zoeken van het CBR. Een afspraak voor het spreekuur kunt u uitsluitend maken via RegelZorg. Gemakkelijk en snel via onze website: www.regelzorg.nl of tijdens kantoor uren via de afsprakenlijn: 088 2323 300. Voor het laten invullen van een rapport oogarts gaat u naar www.re- gelzorg.nl/oogarts of belt u ons. Houd zelf de einddatum van uw rij bewijs in de gaten en begin 5 maan den voor deze datum met het ver lengen van uw rijbewijs, indien u ook medisch gekeurd moet worden. De eerste stap is het kopen en invullen van een gezondheidsverklaring. Dat kan online op mijn cbr.nl, via DigiD met sms- of app-verificatie. Een pa pieren gezondheidsverklaring kunt u kopen bij de meeste gemeenten of via RegelZorg. Deze vragenlijst over uw eigen ge zondheid moet u eerst zelf invullen en opsturen naar het CBR. Als ant woord krijgt u van het CBR het ver slag (soms meer dan één), dat de keuringsarts moet invullen. Op dat moment kunt u pas een afspraak maken voor de keuring. De artsen waar RegelZorg mee samenwerkt, zijn aangesloten bij ZorgDomein. Zij vullen de formulieren digitaal voor u in en versturen deze direct naar het CBR. Meer informatie over de proce dure leest u op de website van Regel- Zorg. HEILOO - Enthousiast omdat er weer nieuwe plannen zijn en omdat we, wie weet, u 15 of 16 januari weer mogen begroeten. Met dank aan het bouwteam: Sander, Wilco en Karsten. t1: O De nieuwe brug ligt er. Foto: aangeleverd Zelf zeg ik altijd geen roker meer te zijn, al zullen mensen die mij op feest jes tegenkomen nu met hun hoofd schudden en bedenkelijk kijken. En hoe graag ik ook aandacht zou willen voor de mannelijke gezondheids- Maanden met een thema zijn al even tjes helemaal hip. In oktober voe len alle rokers zich bij iedere sigaret schuldig want het is dan tenslotte Stoptober. November is de maand om je snor te laten staan en het lekker ludiek Movember te noemen. problemen, ik ga dit niet met een vrouwensnor doen. Het hoogtepunt in themamaanden is natuurlijk ja nuari. Dan gaan we na een maand gourmetten en de liters alcohol over op een drooglegging. Een maandje niet drinken. Komt meteen goed uit in combinatie met de fris gestarte diëten en de geplande sportactivitei ten. Veel mensen doen het ook 'om te bewijzen dat ik best zonder kan.’ Ik voel die bewijsdrang niet zo, al heb ik wel die andere goede voornemens. Alweer. Naast deze droogte in januari is er nóg een thema: Janu-hairy. Alle ha ren (ik zou zeggen, behalve die vrou wensnorren misschien) een maand laten groeien. Op zich een actie waar weinig actie voor nodig is. Past precies in mijn straatje. De kappers zijn ten slotte ook nog gewoon gesloten. Het achterliggende idee is om aandacht te vestigen op bodypositivity. Blij met je lijf. Ik zag meteen een vluchtroute om met mijn al vier dagen durende dieet te kunnen stoppen. Maar helaas ging ik in een zwak moment mijn pony te lijf met de schaar. Missie mislukt. Alweer. Gelukkig duurt de maand nog maar een ruime twee weken dus: nieuwe rondes, nieuwe kansen. Ik stel Freebruari voor. Een maand waarin we allemaal vrij zijn om te doen en laten waar we zin in hebben. Drinken of niet, sporten of niet, wel of niet naar die verjaardag, kinderen te vroeg of te laat naar bed... Zolang je je hart maar volgt. Dat moet lukken! De vereniging zal te allen tijde rekening houden met de dan geldende coronaregels. O Onder andere deze oude schoolplaat is in de nieuwe tentoonstelling te bewonderen. De plaat is gebaseerd op een plaats dicht bij ons in de buurt. In het Historisch Museum weten ze waar. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5