Verkiezing gemeenteraad 2022 Heiloo Energie Verkiezing voor onze gemeenteraad komt eraan! Een duurzaam burgerinitiatief HEILOO Elke stem Webinar door Leo Meyer! Klimaatconferentie Glasgow: Wat betekenen de afspraken voor ons? Corona-veilig in hout en aluminium op afspraak woensdag 19 januari 2022 Wat is en doet de gemeenteraad? Wanneer stemmen? Op 14, 15 en 16 maart Terwijl de opwarming van de aarde al decennia aan de gang is, wordt pas de laatste jaren wereldwijd erkend dat de mens daar een groot aandeel in heeft door het gebruik van fossiele brandstoffen. Lange discussies over het wat en hoe veroorzaakten enorme vertraging van daadwerkelijke actie. In een webinar op donderdag 27 januari praat Leo Meyer ons bij over de afspraken van Glasgow. Ook zal hij laten zien of de plannen van de regering voldoende zijn en wat de gevolgen voor ons zijn. Om het webinar te volgen, meldt u zich vooraf aan via www.heilooenergie.nl, Over ons - Contact - Optie Deelname webinar. Of scan deze QR-code. Wanneer: donderdag 27 januari om 20:00 uur. Inloggen vanaf 19:45 uur Wie mag stemmen? GEMEENTE ’’Willem de Zwijger” Fr ederikHendriklaan 8 18 14JP Alkmaar TEL. (072) 515 01 63 Heiloo Energie is een vereniging van en voor inwoners. Voor verdere informatie over wie we zijn en wat we doen, zie www.heilooenergie.nl Openingstijden Dinsdag: ic WOENSDAG: IC Donderdag: ic VRIJDAG: IC ZATERDAG: IC Leo Meyer is directeur van ClimateContact Consultancy en nam deel aan de klimaatconferentie in Glasgow. Leo heeft een lange carrière in zowel klimaatwetenschap als klimaatbeleid. Zie ook: www.climatecontact.nl UITKIJKPOST 19 JANUARI 2022 11 Nog iets minder dan twee maanden en dan kunt u weer een nieuwe gemeenteraad kiezen. Op deze verkiezingspagina brengen wij u regelmatig op de hoogte van het verkiezingsnieuws. U kunt de informatie ook lezen op onze website: www.heiloo.nl/verkiezingen. U kunt voor de gemeenteraad stemmen op maandag 14, dinsdag 15 en woensdag 16 maart 2022. Op woensdag zijn alle stembureaus open. Op maandag en dinsdag een beperkt aantal. Welke dat zijn, bepalen we nog. Zo spreiden we de drukte in de stembureaus. Bezoek Raadhuisplein 1 1851 JL Heiloo E-mail: info@heilooenergie.nl Heiloo Energie (sinds 2012) heeft 370 leden en gaf reeds aan 683 belangstellenden advies. Postadres Postbus 1 1850 AA Heiloo We vragen u om ook bij te dragen aan veilige verkiezingen: - Heeft u klachten? Blijf thuis en laat u testen. Een andere kiezer kan voor u gaan stemmen. Dat kan door de achterkant van uw stempas in te vullen. Geef uw stempas en een kopie van uw identiteitsbewijs mee aan de kiezer die voor u gaat stemmen. - Geef in het stemlokaal elkaar de ruimte en houd 1,5 meter afstand. Wij richten de stemlokalen zo in dat u onderling afstand kunt houden. U kunt tijdens de komende verkiezingen op meerdere dagen uw stem uitbrengen. De overheid nam dit besluit. Zo spreiden we de drukte in de stembureaus (nog) beter. Daarmee wordt het risico op onderlinge besmetting met het coronavirus kleiner. Volg ons O gemeenteheiloo gemeente_heiloo gemeente_heiloo Wat de gemeenteraad nog meer doet: Contact houden met de inwoners Controleren of burgemeester en wethouders het beleid goed uitvoeren. Begroting maken. Financieel jaarverslag van de gemeente controleren. Bij de gemeenteraadsverkiezing stemt u op de kandidaten voor de gemeenteraad van onze gemeente. De kandidaten met de meeste stemmen komen als raadslid in de gemeenteraad. Hierdoor oefent u invloed uit op de keuzes die de raad maakt. In onze gemeenteraad zitten 19 raads leden. Zij bepalen het beleid van de gemeente op de belangrijkste punten. Bijvoorbeeld: Willen we meer sportvoorzieningen? Waar mogen woningen worden gebouwd? Mogen de OZB-belastingen worden verhoogd? Hoe zorgen we voor een goede afvalinzameling? Komt u uit een ander land? Lees hier of u mag stemmen: https://www.kiesraad.nl/ verkiezingen/gemeenteraden/stemmen/ niet-nederlandse-inwoners U kunt stemmen: - als u in onze gemeente staat ingeschreven - als u 18 jaar of ouder bent (op 16 maart) - als u de Nederlandse nationaliteit heeft - én als u niet bent uitgesloten van kiesrecht. Vind meer algemene informatie op ElkeStemTelt.nl Stemmen is in Nederland niet verplicht, maar wel een mooi recht. Maak er gebruik van! Kijk voor meer informatie op onze website: www.heiloo.nl Contact K» 072 535 66 66 K» 14 072 (zonder netnummer) 06 257 561 60 (whatsapp) El info@heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 11