4 J IK DKPHNE G3KES s ‘Ik Daphne Gakes’ in Cultuurkoepel Fietsster aangereden door vrachtwagen Muziekband, ontwerpen en fotografie op PCC Heiloo Wilma van Eijl en Nico Bijman exposeren f In deze debuutroman neemt de ge arriveerde schrijfster Daphne Gakes je mee naar de cruciale momenten in haar leven. Is ze vrijgevochten en stoer of bang om te kiezen? En als alles mogelijk lijkt, wie stelt er dan een grens? Tijdens de signeersessie wordt ze echter om de oren geslagen met persoonlijke verhalen over haar losbandige levensstijl. Halverwege de voorstelling blijkt echter dat nie mand haar boek gekocht heeft. Het dreigt te mislukken en dat terwijl ‘Ik Jan Cremer’ wel een bestseller is ge worden! ‘Leven doe je door te spelen’ luidt Daphne Gakes devies. Als kind wilde ze zo snel mogelijk volwassen wor den, nu wil ze vooral kind blijven. Met een open blik duikt ze in avon- Komend uit de richting Alkmaar hebben zowel fietsers als automo bilisten op hetzelfde moment groen licht om rechtdoor te rijden, dan wel rechtsaf te slaan. De chauffeur van de vrachtwagen wilde rechtsaf de Stationsweg inslaan. De fietsster zat op dat moment in de dode hoek van de vrachtwagen, waardoor de turen en doet waar andere mensen alleen maar van dromen. Wonen in een camper, leven van de kunst en openstaan voor iedereen. Met behulp van haar moeders dagboe ken vraagt Daphne zich af hoe ze moet leven. Wild - vol seks, drugs en rock-’n-roll - of kalm - met rust, reinheid en regelmaat? Van het vastzitten na het stelen van een zalm en het aangaan van een open relatie, tot aan haar werk als artiest en haar werkzaamheden als escort. Benieuwd naar deze verrassende voorstelling? Kom dan op vrijdag 28 januari a.s. naar De Koepel. “Mijn hele leven houd ik al van te kenen. Mijn vader was kunstschilder en dat heeft mij zeker gemotiveerd. Ik ben lang in het onderwijs werk zaam geweest en daar kwam het tekenen heel goed van pas. Vanaf 2008 ben ik naast tekenen ook gaan schilderen en ontwikkelde zo een geheel eigen stijl. Het geeft mij veel voldoening en ik heb er reuze veel plezier in! Ik schilder de laatste jaren op een geheel eigen manier. Ik ga uit van de werkelijkheid en breng die op het doek tot uitdrukking in vlakken en strakke lijnen. Het onderwerp blijft herkenbaar. Ik maak van tevoren foto’s van het onderwerp, maak thuis schetsen en kom zo tot een compositie. Ik breng deze over op het doek in meestal vrolijke en frisse kleuren. Voor dit alles gebruik ik doeken van goede kwaliteit en acrylverf. Daarnaast schilder ik ook af en toe op een rea listische wijze, voornamelijk vogels en dieren. Brugklasleerlinge Nova Bo (12 jaar, Heiloo): “Ik ben echt het creatie ve type. Als ik klaar ben met mijn huiswerk, ga ik gewoon het liefst tekenen!” Ze koos vol overtuiging voor de Cultuurklas en had het daar meteen naar haar zin. De Cultuur- klas-leerlingen werd bijvoorbeeld Het resultaat van het een en ander kunt u in Bibliotheek Heiloo bekij ken. U bent van harte welkom!” Nico Bijman is geboren en getogen aan de rand van dit bos, en hij was voortdurend door het hout geboeid. “Vaak zag ik er iets in,” vertelt hij. gevraagd om ontwerpen te maken voor de aankleding van drie pilaren in de aula. Nova: “Daarvoor hebben we ontwerpen gemaakt in de stijl van de kunstenaar Keith Haring. Mijn groepje koos als thema ‘feest is chaos’ en ons ontwerp is al in de aula te zien!” Grillige stukken hout, met vloei ende lijnen en af en toe een knoest. Het liefst dood en beschimmeld. Het Bakkumse bos ligt er vol mee. Als beeldhouwer geeft Nico nu vorm aan het hout. Het liefst werkt hij met een grillig stuk. Die grilligheid laat hij terugkomen in het beeld. Knoes ten, lijnen en scheuren krijgen een opvallende plek of een accent. Een mooie onderstam of stobbe geeft Nico dubbele vreugde. Als het even kan laat hij het beeld uit de stam ontspringen. De oorsprong van het hout blijft dui delijk zichtbaar. Zijn beelden geven veel ruimte voor verbeelding. PCC Heiloo hecht veel waarde aan de Cultuurklas, aldus Rob Baltus, directeur van PCC Heiloo: “Uit on derzoek is gebleken dat tijdens cre atieve processen veel verschillende ontwikkelingsgebieden worden ge stimuleerd. Creatief leren denken stimuleert de mogelijkheid om te komen tot originele oplossingen en vernieuwende werkwijzen. Daar om bieden wij naast onze beken de Sportklas ook deze Cultuurklas aan, speciaal voor nieuwsgierige leerlingen.” In januari ging voor de Cultuurklas het bandproject van start: “We gin gen naar de muziekschool van Hei- loo en daar hebben we op bas, gitaar, piano en drums het nummer ‘Shape of you’ van Ed Sheeran geoefend. Dat ging best goed!” Komende peri ode staat ook nog fotografie, theater en improvisatie op het programma. Nova: “In ieder geval mogen we nog veel tekenen in de Cultuurklas, dat is natuurlijk altijd goed!” HEILOO - Op woensdag 12 januari vond er op de hoek van de Kennemer- straatweg en de Stationsweg in Heiloo een ongeval plaats tussen een vrachtwagen en een fietser. HEILOO - Tijdens de openingsuren van Bibliotheek Heiloo kunt u tot en met 29 januari de expositie van Wilma van Eijl en Nico Bijman bezoeken. HEILOO - Voor de vierde keer doet Daphne Gakes Heiloo aan. In deze caba retvoorstelling bezoekt u een signeersessie van haar daverende coming-of- age roman “Ik Daphne Gakes”. HEILOO - Cultuurklasleerlingen volgen op PCC Heiloo een breed aanbod aan creatieve lessen. Onlangs startte het bandproject, waarbij de leerlingen zin gen en muziekinstrumenten leren bespelen. chauffeur haar niet heeft gezien. De vrouw is met haar fiets onder de vrachtwagen terechtgekomen en is voor onderzoek naar het zieken huis gebracht. De Stationsweg is in principe niet toegankelijk voor vrachtverkeer, met uitzondering van bestemmingsverkeer. Op zijn website www. houtvanbijman.nl vertelt Nico Bij man meer over zijn werk. “Bij het meer van Vogelezang/Kar- pervijver lag vroeger een enorme knoest van een populier (talloze keren vastgelegd als achtergrond voor trouwfoto’s). Voor mij was dit een zeepaard. In een ander stuk zag ik een koeienkop, een draak, een liefkozend paartje. Of domweg de schemerlamp die we thuis hadden. Als ik het niet kon benoemen zag ik gewoon iets moois.” Nico Bijman werkt graag met grillige stukken hout. Foto: aangeleverd a Q De Witte Kerk door Wilma van Eijl. Foto: aangeleverd 3 Daphne Gakes doet voor de vierde keer Heiloo aan. Foto: aangeleverd Sfeer proeven? Kijk op: www.pcc.nu/ open-dagen Wilma van Eijl: schilderijen Nico Bijman: beelden O Nova Bo bij de pilaar die haar groepje uit de Cultuurklas heeft gemaakt. Foto: aangeleverd Aanvang 20.15 uur. Kaarten 17,50 zijn online te koop via www. cultuurkoepelheiloo.nl V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 12