Brouwerij Egmond schenkt 3.500 aan Slotkapel Door het raam kijken bij De Kapberg Bas IJsselstijn nieuwe trainer VV Limmen De gym+-klas van het Bonhoeffercollege Tuinvogelconsulente Paulien van Tol Sinds anderhalf jaar is Paulien des kundig vrijwilliger voor de Vogelbe scherming. “Ik kom op uitnodiging bij de mensen thuis om hun wensen voor een vogelvriendelijke tuin in kaart te brengen binnen de moge lijkheden die er zijn. Daarbij houd ik rekening met hun budget. Mijn mis sie is zoveel mogelijk tegels eruit, groen erin. Maar ook een voeradvies of een vogelbad helpt al om het vo gels naar de zin te maken. Mijn bes te advies is: laat de tuin de tuin zijn! Daarmee bedoel ik dat juist een tuin die niet van a tot z is aangelegd het minste onderhoud vraagt. Met vas te planten bijvoorbeeld geef je on- EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg bestaat vijftig jaar. Dit had de Galerie graag met u willen vieren met de tentoonstelling ‘De Kapberg 50 jaar: Vrienden Vrijwilligers exposeren’. Een tentoonstelling met werk van vrienden van De Kapberg en van de vrijwilligers die de bezoekers welkom he ten. Ook zij kunnen namelijk goed schilderen, keramiek maken en tekenen. Helaas kan de tentoonstelling geen doorgang vinden, maar er is een oplos sing bedacht. Er is een goed zichtbare mini-expo- sitie ingericht. Wie door de ramen aan de voorkant van de Galerie naar binnen kijkt ziet zo een selectie van het werk van enkele vrijwilligers en vrienden. De voorkamer is nu als kleine tentoonstellingsruimte inge richt en daar is van een kleine groep EGMOND AAN ZEE - Op vrijdag 7 januari kon Brouwerij Egmond een cheque van maar liefst 3.500 overhandigen aan het bestuur van de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Het geld is een bijdrage voor de restauratie van het dak. van deze mensen mooi werk te zien. U kunt dat vanuit de voortuin zien en als het donker wordt brandt bin nen het licht. Cees Broersen laat ons zijn schilderijen zien. We zien beel den van Theo Ponsioen en ook van Hilde Belleman. Hilde maakte van brons een beeld van een surfer. Ze In het weekend van 28, 29 en 30 januari houdt Vogelbescherming Nederland de jaarlijkse Nationale Tuinvogeltelling. Weet u niet precies welke vogels in uw tuin vertoeven? Geen probleem. Op de website van deze organisatie vindt u afbeeldin gen van de meest voorkomende Ne derlandse tuinvogels zoals de merel, spreeuw, het roodborstje en de vink. Het kost u slechts een half uurtje op één van die dagen. U kunt zich aanmelden via de website van de Vogelbescherming. In het verlengde van haar vrijwil ligerswerk is Paulien ook tuinont werper. Of is het andersom? Zij maakt voor haar klanten een volle dig tuinontwerp of beplantingsplan op maat. “Ik stimuleer mijn klanten om te kiezen voor vooral inheem se planten en bomen. Dat zijn de sterkste soorten die het meest aan trekkelijk zijn voor de beestjes en vogels zoals we die kennen in Ne derland,” geeft Paulien aan. Naast haar vrijwilligerswerk en haar werk als tuinontwerper is zij ook bevoegd natuurgids en verzorgt zij excursies door de duinen van Castricum en omgeving via Doe de duinen. Wat zij beleeft in en rondom haar eigen tuin in Limmen leest u op haar Fa- cebookpagina Tuinvogelverhalen. Bij deze leuke korte verhalen plaatst zij regelmatig eigengemaakte en actuele illustraties. schildert ook en we zien hier twee schilderijen. Regula Müller maakte een ‘ate’ met kralen en een ‘sakura’, lentebloesem in Japan. Cyril Wul- lems is vertegenwoordigd met een mooi schilderij van een landschap en Nico Lute toont toont ons een aquarel, ook van de natuur, en een ets met aquatint van een straatje in Amsterdam. Kijk door de ramen: dagelijks tot 23.00 uur! Deze kleine tentoonstel ling aan de Slotweg nummer 17 is te zien tot en met 12 februari. Zondag 26 september vertrok ridder Jan II van Egmond, bijgenaamd Jan met de Bellen, met paard en wagen en een voorraad bier van Brouwerij Egmond richting de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Hij werd daar, onder het luiden van de klokken, ontvangen door een groot aantal belangstellenden en welkom ge heten door het bestuur van de Slotkapel. Zijn rit door Egmond aan den Hoef kwam voort uit berichten dat het dak van de historische Slotkapel dringend aan onderhoud toe was. Bij Brouwerij Egmond werden de koppen bij elkaar gestoken en werd nagedacht over een manier om de kapel te ondersteunen. Uiter aard leidde dit tot de productie van een nieuw bier, genaamd Jan met de Bellen. Afgesproken werd dat van elke verkochte doos van 12 stuks, een bedrag van 10 ten goede zou komen aan de kapel. De dozen vonden gretig aftrek. Het motto ‘drinken voor het goede doel’ sloeg duidelijk aan en zo kon dus een cheque van 3.500 worden overhandigd aan het bestuur van de Slotkapel. Brouwmeester Albert Hoff mann, de brouwer van het bier, overhandigde De leerlingen die kiezen voor deze gym+-klas zijn leergierig, zelfstan dig, nieuwsgierig, onderzoekend en houden van uitdaging. Het gym- Bas is een jonge ambitieuze trainer die helemaal bezeten is van voetbal en van zijn hobby zijn werk heeft gemaakt. Hij is hoofd opleidin gen bij BVV 31 in Blaricum. Bas is hoofdtrainer geweest bij o.a. Con Zelo en Wiron, en is nu nog trainer van Alkmaarsche Boys. Hij heeft ook bij Volendam getraind met de jeugd en dat allemaal op die nog jonge leeftijd. Bas wilde eigenlijk In deze combinatie van gymnasium en plusklas krijg je op een andere manier les. Je gaat soms wat snel ler door de stof heen (tijd over voor extra’s) en soms wat langzamer (ruimte voor verdieping). de cheque aan penningmeester Jaap Vitali, die daar uiteraard erg blij mee was en aangaf dat het bedrag ten goede zou komen aan het res tauratiefonds. De waardering was dusdanig, dat het bier Jan met de Bellen blijvend in de collectie van de brouwerij wordt opgenomen en dat van elk verkocht flesje blijvend een bij drage naar de Slotkapel zal gaan. Jan met de Bellen was de stichter van de Slot kapel in de huidige vorm en ligt daar ook be graven, hij overleed in 1451. Hij was bepaald geen lieverdje en had wel wat goed te maken. Hij was dan ook graag bereid nog één keer zijn goede wil te tonen en mee te werken aan deze actie. Voor Brouwerij Egmond past deze schenking binnen de missie en visie van de brouwerij, waarin het vervullen van een on dersteunende rol in de lokale gemeenschap een van de uitgangspunten is. Vanuit het concept van People, Planet, Profit, worden er biologische Abdijbieren geproduceerd, lokale biologische producten geserveerd en spelen medewerkers met een afstand tot de arbeids markt een belangrijke rol. nasiumgedeelte van de gym+-klas zie je terug in het vak Griekse en Latijnse taal en cultuur. In de brug klas ligt de focus op Latijn. Je leert woordjes en grammatica, maar ook over de goden en mythen. In de laatste periode van het jaar begin je met het Griekse alfabet. Aan het einde van de gym+-klas stroom je door naar het havo, het atheneum of het gymnasium. even geen hoofdtrainer zijn maar toen VV Limmen zich meldde was hij snel om. Binnen enkele weken en na meerdere gesprekken konden de contracten worden opgesteld en getekend. Bas heeft er nu al zin om te gaan trainen met deze jonge se lectie maar ook het sociale staat bij hem hoog in het vaandel. VV Lim- men wenst Bas veel sportiviteit, succes en plezier bij de club. LIMMEN - Op donderdag 13 januari heeft Bas IJsselstijn zijn contract ge tekend in het bijzijn van voorzitter Mark Dingerdis en penningmeester Tjeerd Kruidenberg en overige bestuursleden. LIMMEN - Altijd al willen weten waarmee en hoe u nu die prachtige zang lijster of boomkruipertje in uw tuin uitnodigt? Dan heeft Paulien van Tol uit Limmen voor u het juiste advies. Zij heeft een enorme passie voor vogels, tuinen en de natuur in het algemeen. Samen met u maakt zij een tuinplan om zoveel mogelijk vogels een thuis te bieden in uw tuin. “Veel mensen denken dat dit een kostbare aangelegenheid is. Gelukkig is dat niet zo, veel kleine en bijna kosteloze veranderingen in een tuin of op het balkon zorgen al voor een gezellige en veilige vogeltuin,” aldus Paulien. CASTRICUM - Als je op het Bonhoeffercollege komt, kun je met een havoadvies of hoger kiezen tussen de ‘reguliere’ havo/vwo brugklas of de gym+-klas. Maar wat is de gym+-klas precies? kruid weinig kans om te groeien. Af en toe wieden is dan vaak meer dan genoeg. Slakken zijn het favoriete kostje van de zanglijster. Doordat veel mensen slakkenkorrels ge bruiken, zien we de zanglijster veel minder in Hollandse tuinen en dat is jammer. Door de beperkingen rond om corona konden afgelopen jaar veel huisbezoeken niet doorgaan. Dit aankomende jaar hoop ik meer afspraken te maken en mensen tips en adviezen te geven,” geeft ze enthousiast aan. Hebt u interesse in een tuinadvies? Dan kunt u een aanvraag indie nen via www.vogelbescherming.nl/ tuinadvies 15 Tekst: Pauline de Vries w Paulien is een echte ambassadeur van Vogelbescherming Nederland. Foto: aangeleverd O Leerlingen van de gym+-klas zijn leergierig, zelfstandig, nieuwsgierig en onderzoe kend. Foto: aangeleverd Vogelbescherming Nederland Nationale Tuinvogeltelling 2022, tel ook een half uurtje mee! Doe de duinen UITKIJKPOST 19 JANUARI 2022 O Brouwmeester Albert Hoffmann (r) overhandigt de cheque aan penningmeester Jaap Vitali van de Slotkapel. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15