Eendaagse opening horeca trekt veel publiek: genoten van elke minuut en hopen dat dit zal leiden tot een hele snel le opening van de horeca. We willen en kunnen weer veilig open. De rek is eruit, we moeten door!” vertelt Kris Grondsma van Herberg Jan. Het was er ontzettend - maar oh zo ge zellig - druk. Vanwege deze speciale heerlijke flessen drank voor een zeer schappelijke prijs. Vooral de cham pagne was in trek en dat was niet geheel verrassend. “Ook wij namen champagne,” vertelt bezoeker Ilse. “Dit heerlijke moment moeten we natuurlijk wel vieren!” Wij vragen jullie dan ook je aan de coronaregels te houden omdat wij willen laten zien dat de horeca prima verantwoord open kan. We kunnen niet wachten om jullie weer te zien!” Toevallig vierden eigenaren Bram en Mandy op zaterdag 15 januari ook nog hun verjaardagsfeestje, want zij zijn al 9 jaar eigenaar van het po pulaire café aan de Heerenweg. En een feestje werd het, met drie man achter de tap en een vol café. “Ik ben er met al mijn vrienden naartoe ge gaan. Toen we hoorden dat we hier weer bier konden drinken, heb ik al mijn vrienden opgetrommeld!” al dus Tim. Ook voor het stamcafé is het gezellig druk. “Zoals het hoort!” glimlacht Bart. Brasserie Veldt had voor de speciale openingsdag een aangepaste kaart. Slim met het oog op de inkoop, en uiteraard was er voor ieder wat wils. De tafels waren vrijwel de hele dag bezet en er werd genoten van koffie met taart, een lekkere lunch en la ter op de dag uiteraard ook van een borrel. Alleen maar blije gezichten en soms een verbaasde blik van een voorbijganger die blijkbaar nog niet had gehoord van de eendaagse ope ning. “Het is heel fijn dat het druk is en dat we merken dat mensen ons direct weer weten te vinden,” aldus Mirjam. “We bedanken alle gasten voor de gezellige dag en hopelijk snel weer tot ziens!” Restaurant De Kamer had feestelijke aanbiedingen op deze speciale dag. Je kon er genieten van overheerlijke passiefruitmartini’s - en dat voor maar een paar euro. Dat liet menig Heilooër zich niet twee keer zeggen. “We nemen er straks nog een!” lacht Samantha. Proeflokaal Hop organiseerde za terdag direct een leuke popquiz. “Hulde aan de burgemeesters van Noord-Holland Noord - maar ook elders in Nederland - dat ze inzien dat je mensen niet eeuwig kunt op sluiten en dat je de horeca niet de schuld kunt blijven geven van de besmettingen!” schrijven de eige naren van het Proeflokaal op hun Facebookpagina. Ook Brasserie in ‘t Groen opende de deuren. “Na ons al bijna twee jaar aan alle regels te hebben gehou den, voelde het best gek om nu iets te doen wat eigenlijk niet mag,” vertelt Sanna. Maar we wilden zo graag laten zien dat de horeca veilig open kan, dat we toch graag aan deze actie mee hebben gedaan. En wat was het fijn om weer men sen in het restaurant te hebben. Je zag dat mensen hier weer zo aan toe zijn, dus dit smaakt zeker naar meer HEILOO - Een aantal horecaondernemers in Heiloo heeft zaterdag 15 januari uit protest - maar in samenspraak met de burgemeester - de deuren geo pend. De actie is een reactie op het besluit van het kabinet dat onder meer Café de Wit kondigde de opening al aan op Facebook: “Na bijna twee jaar keurig de regels te hebben gevolgd, is het genoeg geweest. Ook wij zullen zaterdag 15 januari van 12.00 uur tot 17.00 uur de deuren opengooien! Om te laten zien dat het bij ons ook veilig deur dicht moet houden. De terrassen zaten weer als vanouds vol en het was gezellig druk tijdens de eendaagse opening. O Gezellig druk bij Café de Wit, zowel binnen als buiten. Foto: aangeleverd 19 januari 2022 Jaargang 87 Nummer 55 Kijk ook op www.uitkijkpost.nl voor het meest actuele nieuws O Jules en Mirjam kijken terug op een gezellige dag bij Brasserie Veldt. Foto: aangeleverd T’. 3 Bij Herberg Jan hadden ze een leuke actie op de speciale openingsdag. Foto: Ilse Bloemendal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 1