Oma Onk Beeball Wijken Toernooi SportXperience van start! r 1 Leonie van de Kamer U BIJZONDER BEROEP: klinisch patholoog met 24 maart gespeeld. Door de lens van Op de twee donderdagen in januari wordt er spelenderwijs geoefend op gooien (met zachte ballen), op van gen (met blote handen), op slaan (vanaf een paaltje) en op rennen (naar een honk). De onderlinge wed strijdjes tussen de diverse teams van 4 tot 6 kinderen per wijk (of buurt of straat) worden van 3 februari tot en Vanwege het succes van de eerde re SportXperience-reeks in Heiloo, wordt het project nu nog verder uit gebreid. Dankzij een bijdrage uit het lokale Sportakkoord start de buurt- nl/sportxperience De eigen bijdrage is 65 voor vijf maanden. sportcoach van Heiloo bovendien, naast de nieuwe reeks voor 6- en 7-jarigen, óók een extra reeks voor een oudere doelgroep. Ook de 8- tot en met 10-jarigen uit Heiloo kun nen zich oriënteren op een sport die het beste bij hen past door mee te doen aan deze unieke sportreeks. Voor beide leeftijdsgroepen staan de sporten karate, freerunnen en voet bal op het programma. De jongste groep gaat hiernaast kennismaken met badminton en honk- en softbal, de oudere kinderen volgen proefles sen bij de sporten basketbal en padel. Bij de organisatie van de proeflessen zijn uitsluitend lokale sportaanbie- ders betrokken, dus vind je een sport leuk dan kan je ook echt in de buurt blijvend lid worden van een club. Er zijn in beide groepen nog plekken over en een weekje later instromen is ook mogelijk. lig en vrolijk toernooitje van maken. Plezier staat voorop, maar het is ook de bedoeling dat er door de kids wel een beetje bewogen en samenge werkt wordt. Eind januari worden er wat ouders benaderd om hulpcoach te worden van een wijkteam rond hun enthou siaste zoontje en/of dochtertje. Daar is helemaal geen kennis van honk bal, softbal of Beeball voor nodig, hoor! Daar zijn Kayleigh en GP voor. Het is voor de organisatie handig als kinderen van tevoren aangemeld worden. Spontaan een keertje bin nenlopen is ook prima, maar het zou fijn zijn als vooraf een beetje duide lijk is hoeveel echte belangstelling er is. Aanmelding verplicht tot niets! Kinderen kunnen zo maar een keer tje of een paar maal meedoen, maar ook aan alle circa 10 Beeball-uurtjes binnen. Kinderen die moeite hebben om de eigen bijdrage te voldoen kunnen aanspraak maken op het Jeugd- fonds Sport Cultuur. Hiervoor kan je contact opnemen met buurt- sportcoach Kim Groen via k.groen@ hollandsportbv.nl of 06-14418495. Even genieten bij Spijkers .411 LS?! Double Stars heeft twee ervaren, enthousiaste en kindvriendelijke leden die dit vrijblijvende Beeball gebeuren gaan begeleiden, te weten Kayleigh van der Gulik en Gert-Paul (GP) van der Horst. Samen zullen zij er een sportief, vei- Per sport vinden de lessen op een andere tijd, dag en locatie plaats. Het precieze rooster vind je op de inschrijfpagina op www. sportenbewegeninheiloo.nl/ sportxperience HEILOO - Sinds zaterdag 15 januari laten de coronamaatregelen het weer toe om binnen te sporten. Dit betekent dat de SportXperience definitief van start kan gaan. Bij het project SportXperience probeer je in een half sport- seizoen maar liefst vijf verschillende sporten uit. HEILOO - Vanaf donderdagmiddag 20 januari 2022 start Double Stars met het gratis ‘Oma Onk Beeball Wijken Toernooi’, van 15.30 tot 16.30 uur in de gymzaal aan de Burenweg in Heiloo. In Heiloo starten deze week twee nieuwe groepen; één voor 6- en 7-jarigen en één voor kinderen van 8 tot en met 10 jaar. Doordat je van elke sport drie of vier proeflessen volgt krijg je een mooi beeld van wat de sport inhoudt. Aanmelden kan nu via www.sportenbewegeninheiloo. Voor aanmelding, vragen en nadere informatie over dit Beeball Wijken- toernooi, neem contact op met GP. E-mail: gertpaulvanderhorst@ doublestars.nl Tel: 06-50969586 (bellen of appen is oké!) 3 Casper en Mats. Foto: aangeleverd 3 Tijdens de SportXperience kunnen de kinderen ook kennismaken met freerunnen. Foto: aangeleverd Ik geef de lens door aan Laura Manshande Ga eens een uitdaging aan en weet dat dit je meer gaat brengen dan alleen die finish! In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Ik daag je uit! In 2016 en 2018 rende ik de NYC mara thon. Soms vraag ik mezelf wel eens af wat die marathon mij gebracht heeft. Een (bijna) onmogelijke uitdaging aangaan verlegt je grenzen, vooral mentaal. Ik kan jullie verzekeren dat de laatste 10 kilometers een ware kwelling waren. Bij elke stap richting de finish in Central Park dacht ik aan stoppen. Het was een pure mentale strijd. Maar elke stap bracht mij dichter bij die finish! Fysiek was ik na twee dagen wel weer hersteld. Mentaal heeft het nog steeds positieve effecten. Als het even niet meezit of als ik voor een fysieke uitda ging sta, denk ik weer aan die laatste kilometers op Manhattan en weet ik dat wanneer je denkt ECHT niet meer verder te kunnen, je toch nog een stuk je verder kunt dan je denkt. Mijn naam is Emma Witteveen en ik ben bijna 36 jaar oud. Samen met mijn man, twee katten en een hond woon ik sinds 2020 in Heiloo. Wij zijn hiernaartoe verhuisd vanwege mijn werk in het NWZ in Alkmaar. Als klinisch patholoog zie je mij daar als patiënt zijnde niet, maar ik speel een belangrijke rol in het vast stellen van de juiste behandeling. Mijn werk bestaat uit het stellen van de juiste diagnose op weefsel (histologie) en losse cellen (cytolo gie) die bij een patiënt zijn verwij derd. Dat doe ik door dit onder de microscoop te bekijken, waarmee ik tot 400 maal kan vergroten. Het weefsel kan verwijderd worden door middel van een biopt, maar ik onderzoek ook bijvoorbeeld hele darmen die eruit zijn gehaald van wege kanker. Ik stel dan vast om wat voor soort kanker het gaat, hoe uitgebreid het groeit en of er lymfeklieren zijn met uitzaaiingen. Ook kijk ik of de tumor er helemaal uit is gehaald. De uitslag van mijn onderzoek bespreek ik samen met de andere behandelend artsen (bij voorbeeld de chirurg en de onco loog) om zo tot de beste (na)behan- HEILOO - Net als de horecaondernemingen waarover u op de voorpagina las, opende ook Restaurant Spijkers Heiloo voor een dag de deuren. Zowel binnen als buiten op het overdekte terras onder de heater werd als vanouds geborreld en lekker geluncht. “Het was een superdag en heel fijn om onze gasten weer te zien!” aldus het team van Spijkers. Foto: aangeleverd Ook in deze rubriek? Mail naar redactie@uitkijkpost.nl Verder bestaat mijn werk uit het on derzoeken van overleden mensen om te achterhalen waar ze precies aan zijn overleden. Dit heet een ob ductie, een sectie of een autopsie. Dit doe ik zowel aan de buitenkant van het lichaam als aan de binnen kant. Ik bekijk alle organen grondig en onderzoek van elk orgaan een klein stukje onder de microscoop. Zo kan ik in veruit de meeste ge vallen de doodsoorzaak achterha len. In enkele gevallen blijft het helaas onduidelijk waaraan iemand is overleden. Het aantal obducties daalt al jarenlang, terwijl het juist een heel goed onderzoek is om niet alleen te achterhalen waaraan ie mand is overleden, maar ook om te kijken of er misschien aandoenin gen zijn die erfelijk zijn. Dit kan erg belangrijk zijn voor familieleden. Ik vind ook wel eens afwijkingen die helemaal niet bekend waren bij de patiënt, de nabestaanden of de arts(en). Als klinisch patholoog mag ik geen obducties uitvoeren op mensen die door een mogelijk misdrijf om het leven zijn gekomen. Deze worden door het Nederlands Forensisch Instituut gedaan. Als je klinisch pa tholoog wilt worden, moet je eerst 6 jaar Geneeskunde studeren en daarna 5 jaar specialiseren. deling te komen. Als de huisarts of huidarts een moedervlek weghaalt, komt dit stukje huid ook in ons la boratorium terecht. Ik ben nog elke dag vereerd dat ik dit bijzondere werk mag doen! Be In deze rubriek laten wij iemand aan het woord die vertelt wat zijn of haar functie inhoudt. Deze week hebben wij gesproken met Emma. Zij is klinisch patholoog.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3