Nieuw: Testlocatie Heiloo in Willibrordus Business Centrum Horeca Droge wandelpaden op Landgoed Nijenburg I j J Dick de Scally column Bedrijf belicht nog twee verpleegkundigen van - - Het Heilooërbos en het Engelse Werk zijn onderdelen van Land goed Nijenburg. Het Heilooërbos is Natuurmonumenten laat elk jaar een aantal paden opknappen zodat je ook in de winter fijn kunt wande len. Er wordt zand opgebracht wat een beetje bol wordt gelegd zodat de paden weer droog te belopen zijn. Nu is het pad achter de scouting aan de beurt en paden nabij de ingang van het vernieuwde fietspad bij de Kerkelaan. Ook paden in het Engel se Werk, het parkbos ten zuiden van het landhuis, krijgen droog zand. het centrale deel van het landgoed met het hondenlosloopgebied. Het is gemengd bos met enkele oude la nen met veel paddenstoelen en vo gels. Het Engelse Werk is een van de parkbossen van het landgoed en is aangelegd in de Engelse romanti sche landschapsstijl. Kronkelpaad jes en verschillende beplanting ge ven je na elke bocht een ander beeld. Ook staan er stinsenplanten zoals de dichtersnarcissen, die straks in het voorjaar gaan bloeien. Tijdens de werkzaamheden hoeven de paden niet afgesloten te worden. Wel kun je machines horen of te genkomen die het zand brengen en aanrijden. Hou je hond bij je op die plekken. iris CoCo De Terriërs van start HEILOO - Afgelopen vrijdag is aannemer Van der Oord in opdracht van Natuurmonumenten begonnen met het opknappen van een aantal wandel paden in het Heilooërbos, onderdeel van Landgoed Nijenburg. Voor reistesten, PCR-testen (gratis), antigeentesten en serologische bloedtesten Door Pauline de Vries Sinds een aantal weken runt René Majoor samen met Tim Baltus, Rolinka Bruijns, Stan Hettinga en het Erasmus MC, Manuela Marré en Rosa Heilijgers, de nieuwe test- locatie in het Willibrordus Business Centrum in Heiloo. Foto: Natuurmonumenten Tip: loop de gele route eens met de NatuurRoute-app. Zo lees je onderweg leuke dingen over Landgoed Nijenburg! HEILOO - De reguliere hockeycompetitie staat nog steeds stil, maar stilzitten doen de jongens en meisjes van hockeyvereniging HV de Terriërs zeker niet! Afgelopen zater dag was de aftrap van de ‘CoCo' (Corona Competitie). Met deze eigen Terriërs-compe- titie worden ook de komende zaterdagen onderlinge wedstrijden per leeftijdsgroep georganiseerd. De jongens en meisjes genieten ervan om hun sport te beoefenen en wedstrijden te hockeyen tot er weer tegen andere hockeyverenigingen gestreden mag worden. Foto: aangeleverd Klantgericht, professioneel en vriendelijk testen Iedereen is welkom om zich te laten testen. René is ruim 14 jaar werk- Goed voorbereid op reis Veel mensen dromen over op reis gaan! En gelukkig kan dat met de juiste reisbewijzen. Via bookyour- covidtest.com/nl kunt u ook kie zen voor een antigeensneltest of een PCR-test op de locatie Heiloo. U kunt hierbij aangeven dat u een reiscertificaat wilt ontvangen waar- Toen na twintig minuten de ver moeidheid was gezakt maar de dorst nog niet zei ik tegen mijn zaam als algemeen hoofdverpleeg kundige, ook op de ambulance, en komt daardoor in heel veel zie kenhuizen. Hij ziet welke gevolgen een coronabesmetting kan hebben voor mensen en hun omgeving. Hij heeft zelf zijn team opgeleid om de testen goed af te nemen zodat de uitslag ook betrouwbaar is. Bij de testafspraak spelen een per soonlijke benadering en een grote klantgerichtheid een grote rol. Het is geen lopendebandwerk zoals op grote testlocaties. Team Heiloo neemt ruimschoots de tijd om ie dereen op zijn of haar gemak te stellen. Speciale aandacht en tijd is er voor kinderen. "Na de test, die we in de neus en de keel afnemen, krijgen ze iets extra's, een snoepje of een dropje, om aan die toch ver velende test een goede herinnering over te houden. Ik voel mij verant woordelijk voor de ervaring die met name kinderen hebben wan neer zij zich moeten laten testen,” geeft Tim aan. De ober van de zaak waar we na een vrij lange wandeling op de rie ten terrasstoelen neerzegen, liet op zich wachten. Soms hebben obers even iets anders te doen. Kan best. Of zou hij vergeten zijn dat ter rassen in halve lockdowntijd wel mochten? Nee, vast niet. Toch duur de het nogal. vrouw: "Ja hoor ‘ns, daar zijn we geen zeventig voor geworden, om ons hier te laten behandelen als een stel kleine kinderen. Die ober is na tuurlijk zo'n jonge snotneus die het helemaal niks kan schelen of wij..." Zij: "Nou nou nou." Ik stond op en beende naar binnen om die knaap eens even correctief toe te spreken. Ja, ook ik heb mijn vooroordelen. Een afspraak kunt u maken op alle dagen van de week, ook in het weekend en in de avonden. De uitslag ontvangt u binnen een half uur online. Bij een positieve uit slag wordt dit doorgegeven aan de GGD. Die neemt vervolgens direct contact met u op. Dat is landelijk zo geregeld en wel zo duidelijk voor iedereen. Ook serologische testen beschikbaar Naast de gebruikelijke testen biedt het team in Heiloo ook serologische bloedtesten aan. Hiermee kunnen mensen aantonen dat ze het co ronavirus hebben gehad en hier door antistoffen in hun bloed heb ben. De overweging om dit te doen Binnen zat een stoffige, oude ober aan een tafeltje. Op het hoogpolige mee u binnen Europa of zelfs we reldwijd kunt reizen. "Het blijft be langrijk om altijd zelf te informeren naar de coronaregels die gelden in het land van uw bestemming," geeft René als tip. Voordelen testlocatie Heiloo - Ruime openingstijden, ook in de avonden en in het weekend - Rolstoeltoegankelijk - Klantvriendelijk met een persoon lijke touch - Ruim voldoende parkeergelegen heid - Clusterafspraken mogelijk via www.testenvoortoegang.org - Voor alle soorten tests, flexibiliteit kleedje voor hem lagen een pot lood en een kruiswoordpuzzel. Hij kwam met een zucht overeind. "Ja meneerDe speech die ik opvoer de zou een chagrijnige cabaretier leuk staan, denk ik. Iets met wande len, moe, dorst, ook oud, lang wach ten. En ik besloot met een welge mikt eindschot: "Kortom, wij vinden de bediening hier a-bo-mi-na-bel!", met een overbodige klemtoon op elke lettergreep. in tests - Begeleiding op maat Testen in opdracht van scholen, instellingen en bedrijven "Eh. weet u misschien een ander woord voor abominabel?" www.testenvoortoegang.org www.bookyourcovidtest.com/nl (reistesten) testlocatieheiloo@outlook.com (serologische testen) Kennemerstraatweg 464 kamer 1.28 1851 NG Heiloo ft— Gratis PCR-testen voor toegang Wilt u genieten van bijvoorbeeld een avondje uit of op bezoek gaan bij opa en oma? Kiest u ook dan via www.testenvoortoegang.org voor een gratis PCR-test in Heiloo. Ook mensen die volledig gevaccineerd zijn maken hier veelvuldig gebruik van. Na die laatste woorden keek de ober even naar het tafeltje en vroeg: "Meneer, mag ik u wat vra gen?" Even dreigde ik te ontploffen, maar hij keek me aan met ogen die al veel meegemaakt hadden. Nou, toe dan maar. O Testlocatie Heiloo (Tim (l), Rolinka en René) staat klaar om te testen voor toegang. Foto: Pauline de Vries Het ontstaan van de testlocatie is eenvoudig te verklaren: vraag en aanbod. Door een sterk toenemen de vraag naar onder andere testen voor toegang en het ontbreken van een goede testlocatie in deze regio, is besloten een eigen testpunt op te zetten. "Nog niet alle inwoners van Heiloo en omgeving weten dat ze zich ook bij ons voor allerlei soorten toegangsbewijzen kunnen laten testen. Nu we goed op elkaar inge werkt zijn en de locatie helemaal op orde is, kunnen we volop starten met testen," aldus René. kan heel divers zijn, bijvoorbeeld vanuit nieuwsgierigheid. Deze bloedafname wordt alleen gedaan door het verpleegkundige team. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 320 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5