ving F JCt Digitaal archief Uitkijkpost iets completer Voorlezen en voorstellingen in Bibliotheek Heiloo 4^^ Maar SfeS? 1 1 Bertje Doperwtje opent thema Paulus Kindcentrum I eiv1 fel Nationale Voorleesdagen 2022 Samen handwerken? Postaanzee is open - mo Po- i.-.— H Foto: aangeleverd Foto: Archief Uitkijkpost Voorlezen maakt van kleintjes grote lezers Speciaal voor kinderen (0-6) en hun ouders of verzorgers, biedt Biblio theek Heiloo diverse leuke activitei ten aan. HEILOO - Bertje Doperwtje kwam het nieuwe thema op Paulus Kindcentrum openen. Dit deed hij natuurlijk met een swingend optreden op het schoolplein! En dat werd een echt feestje! De kinderen hadden al snel door dat het nieuwe thema wel eens met muziek te maken kon hebben. Foto: aangeleverd Waarom is voorlezen zo belang rijk? Voorlezen bevordert het leesplezier, zorgt voor een grotere woorden schat en draagt bij aan een goede taalontwikkeling. En natuurlijk is het heerlijk om samen van een boek te genieten. Dagelijks voorlezen vormt daarmee een goede basis voor het latere lezen. Belangrijk Uiteraard houden we ons aan de dan geldende coronamaatregelen. Kijk daarom van tevoren altijd nog even op www.bibliotheekheiloo.nl In elk geval: houd 1,5 meter afstand, draag een mondkapje en toon de QR-code waar nodig. Wanneer: Woensdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur. We beginnen woensdag 2 maart. HEILOO - Komt u ook gezellig bij ons handwerken of even bijpra ten onder het genot van een kop je koffie? U bent van harte wel kom. Uiteraard hanteren wij de coronaregels. Aanmelden vóór 18 februari bij: Mevr. Nel van Beek 06-38 22 44 74 Mevr. Tini Paauw 072-533 4264 Waar: Bij Vogelvereniging Kleurenpracht (Naast sporthal ’t Vennewater) Zevenhuizen 50, 1852 JC Heiloo. Hoe vaak: Eens in de 14 dagen. O Boven: oude Uitkijkposten die nog niet gedigitaliseerd zijn. Midden: de oude Uit kijkpost wordt gescand en geüpload in het digitale archief. Onder: de oude kranten worden opgeborgen in het depot. Foto: Archief Uitkijkpost Ook de voorgaande jaargangen van de Uitkijkpost zijn dus in het Regi onaal Archief terug te vinden. On langs zijn er oude vergeelde Uit kijkposten die nog op kantoor lagen door het Regionaal Archief gescand en geüpload. Er zitten mooie exem plaren tussen, waaronder bijvoor beeld kranten uit 1949, maar ook veel uit de jaren f80. Leuk om eens terug te kijken! HEILOO - Wie op de website van Uitkijkpost weleens het archief bezoekt, komt bij de vroegere jaargangen terecht bij het krantenarchief van het Re gionaal Archief Alkmaar. Heeft u ergens op zolder nog oude Uitkijkposten liggen die u om een of andere reden heeft bewaard? Wie weet kunt u ons dan helpen ons ar chief compleet te maken. 1994: nr. 1 2000: nrs. 16-35 2002: nr. 45 2009: nr. 1-34 EGMOND AAN ZEE - Postaanzee is tijdens de laatste lockdown open gebleven voor een kopje koffie en een praatje. Het centrum is zo ingericht dat een bezoek voor alle bezoekers en vrijwilligers veilig is. Wel is binnen het dragen van een mondkapje verplicht (tijdens het lopen). Naast de eigen boekuitleen kun je bij Postaanzee terecht om gere serveerde boeken van Bibliotheek Kennemerwaard op te halen en/ of terug te brengen. Ook zijn alle vaste activiteiten overdag door gegaan. Alleen de kook-/eetavond en de boekenmarkt staan nog op pauzestand. De organisatie hoopt uiteraard dat deze activiteiten bin nenkort weer iedere maand op de agenda staan. Postaanzee gaat vol vertrouwen het nieuwe jaar tegemoet en de medewerkers kijken ernaar uit je (veilig) te begroeten! Helaas is het archief van Uitkijkpost nog niet compleet. Zo ontbreekt nog: 1946/7-1958: incompleet 1959-1965 (gebonden leggers, niet gecontroleerd, misschien een aantal ontbrekende nummers) 1966: nr. 42, nr. 44-48 1967: nr. 6 en 7 1968: incompleet 1969: (gebonden leggers, niet ge controleerd, misschien een aantal ontbrekende nummers) 1970: nr. 15, nr. 20-23, nr. 29-33, nr. 39 1971-1982: (gebonden leggers, niet gecontroleerd, misschien een aantal ontbrekende nummers) 1988: nr. 28 1989: nr. 1, 2-5, 8, 19-21, 28 1991: nr. 7, nr. 28 Nog geen lid? Kinderen van 0-6 worden tijdens de Nationale Voorleesdagen gratis lid, en krijgen een monsterknuffeltje cadeau! De originele Uitkijkposten van 1946 - 2011 zijn in de depots van het Re gionaal Archief Alkmaar te vinden. Op de krantensite van het Regionaal Archief kun je bladeren of zoeken op trefwoord in de edities van 1949 2020. (https://kranten.archiefalk- maar.nl/periodicals/UIT) Het Regionaal Archief Alkmaar is een zelfstandig gemeentelijk sa menwerkingsverband tussen negen gemeenten waar naast onder ande re Alkmaar, Heerhugowaard en Den Helder ook Heiloo, Castricum en Hollands Kroon aan deelnemen. Het doel van het Regionaal Archief Alk maar is het verwerven van nieuwe archieven, audiovisuele documen ten en andere historische collecties. Deze collectie wordt door het Regi onaal Archief veilig beheerd en toe gankelijk gemaakt voor het publiek. Zo kan iedereen de collectie raad plegen. HEILOO - Bibliotheek Heiloo bruist tijdens de Nationale Voorleesdagen 2022! Van 26 januari tot en met 5 februari staat het voorlezen aan baby’s, peuters en kleuters centraal. Natuurlijk uit het Prentenboek van het Jaar, ‘Maar eerst ving ik een monster’. Maar ook uit de Prentenboeken Top Tien en nog veel meer mooie titels. Zondag 30 januari, 11.00 uur Theatervoorstelling: ‘BOE..K’ door titco Meneer Wiem en Marie-Loes spe len hun gloednieuwe voorstelling: BOEK, geïnspireerd op het Pren tenboek van het Jaar 2022. Een ||F Lr/ intieme poppenvoorstelling met veel muziek en interactie. Papa en mama hebben het drukte druk om Boy voor te lezen. En toch krijgt Boy zijn verhaaltje, niet één, niet twee maar wel drie! Kaartverkoop via www. potitco.nl 1 3 Natuurlijk wordt er ook voorgelezen uit het Prentenboek van het Jaar 2022. Foto: aangeleverd Elke woensdagmiddag en vrijdag ochtend Voorlezen en spelen De wekelijkse voorleesmomen- ten voor kleuters (op woensdag om 14.30 uur) en voor peuters (op vrij dag om 11.00 uur) in de bibliotheek staan ook in het teken van de Nati onale Voorleesdagen. Kom gezellig langs! Strasser heen. Nog zo’n juweel tje uit de Prentenboeken Top Tien! In 45 minuten neemt deze docente Muziek op Schoot de kinderen en hun begeleiders mee op reis door dit vrolijke prentenboek. Hierbij maakt zij gebruik van leuke mu ziekinstrumenten en andere ma terialen. Kaartverkoop via www. bibliotheekheiloo.nl Zaterdag 5 februari, 11.00 uur Theatervoorstelling: ‘Vos gaat een stukje rijden’ door Daniëlle de Ruijter Al zingend en dansend gaan we door het prentenboek ‘Vos gaat een stukje rijden’ van Suzanne eerst ter

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13