meer dan een kinderboerderij c. FS Komt u gerust eens langs voor advies... op de boerderij. VOS MAKELAARS Wie denkt dat je alleen de beesten kunt bewonderen en aaien, heeft het mis. “Als het goed weer is, ne men we een aantal beesten mee op een wandeling door het Heilooërbos. Het is leuk voor de beesten, de vrij willigers en de kinderen.” De dieren hebben elk een zo groot mogelijk verblijf, ruimte is belangrijk om een blij en gezond beest te zijn. Jong en oud mogen de beesten aaien en verzorgen. Speciaal voor kinderen zijn er trekkers, skelters en kleine kruiwagentjes. Met harkjes op maat kunnen ook de allerkleinsten helpen “Eén vreemde kip in de bijt eet elke dag met de konijnen mee. Ze laat zien dat veel kleindieren bijzonder eigenzinnig kunnen zijn, hoe mooi is dat? Sinds kort worden de muizen op een heel natuurlijke manier ge vangen door Micky en Minnie, twee jonge katjes,” geeft Lideke aan. Sa men met haar man Anton is zij sinds mei 2015 toegewijd eigenaar van Het Beestenboetje. Vrijwilligers, donateurs en NLdoet “De meeste vrijwilligers melden zich aan tijdens onze openingsu ren of worden door bijvoorbeeld het Vrijwilligers Informatie Punt, het VIP, naar ons doorverwezen. Daar zijn we heel blij mee, zonder hen zou de kinderboerderij niet kunnen be staan. Een gezin met drie kinderen uit Alkmaar helpt mij zelfs al jaren elk weekend op zaterdag en zon dag met de dieren en alles rondom de boerderij. Sommige vrijwilligers zijn met pensioen en vinden bij ons een leuke dagbesteding,” laat Lideke weten. Juthka is zo’n geweldige vrijwilli ger. Ze heeft eerder vrijwilligers werk voor de dierenambulance ge daan, nu werkt ze twee dagen op de kinderboerderij. Ze houdt van alle beesten, maar het meest van de varkens Pauly en Stone. Voor een extra stronk witlof gaat Pauly graag op commando even zitten, Verschillende donateurs, bedrijven en particulieren, zorgen er samen voor dat er regelmatig onderhoud en herstelwerk gepleegd kan worden en dat er nieuwe dingen kunnen worden aangeschaft. Over het dagelijks voer van de dieren hoeft Lideke zich geen zorgen te maken, dat wordt betaald door de gemeente. Ook dit jaar kunt u tijdens NLdoet in het weekend van 11 en 12 maart 2022 meehelpen op de kinderboerderij. Op de website www.nldoet.nl leest u wat u precies kunt betekenen. “We hebben naast de grote lotharin- ger konijnen ook kleine konijntjes om de kinderen te laten zien dat er meerdere soorten konijnen bestaan. Nu ik met pensioen ben, ik was docent op een basisschool in Alk- maar-Noord, kan ik het niet laten om kinderen die de dieren komen bezoeken iets te leren over de natuur en onze beesten,” aldus Lideke. “De kinderboerderij is onderdeel van het Natuur Instituut in Alkmaar. Een werkgroep van natuurgidsen heeft een leuk spel voor onze jongste be zoekers ontwikkeld: het boswach- terspad. Met een rugzak vol leuke opdrachten, een verrekijker en een boek kunt u als gezin op pad om bij voorbeeld beestjes te zoeken en te herkennen. Voor elk seizoen gelden weer andere opdrachten. Het bos- wachterspad wordt in het voorjaar officieel geopend.” Lideke heeft grote toekomstwensen voor de boerderij. Een kapschuur midden op het terrein is er één van. Nog los van de kosten voor dit plan, is er momenteel nog geen toestem ming om de kapschuur te plaatsen. Daarvoor moet eerst het bestem mingsplan worden aangepast. Daar wordt binnen de politieke partijen gelukkig hard aan gewerkt. Verder wil ze graag duurzame daken, een insectenwand en volières, en zoveel mogelijk tegels inruilen voor groen. ■44/?/ HEILOO - Het Beestenboetje is bij veel inwoners van Heiloo en omstreken bekend, net als de dagelijkse steun en toeverlaat van alle beesten, Lideke van Riel. Er wonen raskonijnen, gouwenaars en lotharinger konijnen, Japanse zijdehoenders, dwerggeiten en twee kunekune varkens, oorspronkelijk een ras uit Nieuw-Zeeland. Kunekune betekent dik en rond en dat zijn ze! Verder vindt u er kippen, pauwen, herten en twee ezels. dat heeft kinderen. ze geleerd van de I L ik O Juthka is dol op varkens Stone en Pauly. Tekst en foto’s: Pauline de Vries ADVERTENTIES DAG NACHT BEREIKBAAR 072 - 512 2614 www.uitvaartdekker.nl Bel bij een overlijden of voor een kosteloze voorbespreking Wandelen met ezels en geiten Datum 26 januari 2022 Jaargang 87 Nummer 56 Educatie Toekomstwensen Kijk ook op www.uitkijkpost.nl voor het meest actuele nieuws Een goed verzorgde uitvaart hoeft niet duur te zijn UITVAARTVERZORGING PIETER DEKKER 072 5331895 www.vosmakelaardij.nl o 5 Marlies, Lideke, Juthka en Michiel: “Er is altijd iets te doen op de kinderboerderij.” 1 r V Ir jCj fKL A

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 1