De alleskunner Hersenstichting collecteert I» Opening Peuteropvang Boekenstein Kits Oonlie Op donderdag 27 januari opent Vishandel Volendam haar deuren! Robin Raven F ■■^.1 Want denk je eens in dat er iets met je hersenen gebeurt? Een hersen- aandoening zet je leven op z’n kop. Helaas is dat al bij meer dan vier mil joen Nederlanders het geval. Denk bijvoorbeeld aan dementie, Parkin son, een beroerte, een depressie of hersenletsel door een ongeluk. En als we niets doen, wordt dit aantal alleen maar groter. De Hersenstich- ting zet daarom alles op alles voor gezonde hersenen voor iedereen. Want iedereen moet zoveel mogelijk uit het leven kunnen halen. Dat is ons doel. Geef dus aan de collectant! Collectant gemist? Je kunt je gift ook overmaken via onze online col lectebus op www.hersenstichting. digicollect.nl/hersenstichting Na mens vier miljoen mensen met een hersenaandoening: bedankt! HEILOO - Eindelijk is het zo ver! Op donderdag 27 januari opent de compleet vernieuwde zaak van Vishandel Volendam ‘Traiteur Speciaal zaak’ haar deuren. Uk Puk is opgebouwd uit verschillende the ma’s. Als extra steuntje in de rug is er voor bijna 4-jarigen het activiteitenthema ‘Ik ga naar de basisschool’. Met het totaalprogram ma Uk Puk krijgen de kinderen een goede start in het basisonderwijs. Aan de hand van de thema’s worden verschillende activiteiten aangeboden. De activiteiten sluiten aan bij het normale dagritme van Kits Oonlie. Uk Puk gebruikt dagelijkse routines, zoals samen eten of buitenspelen, als vertrekpunt voor speelse activiteiten. Hierdoor worden dagelijkse bezigheden omgebogen tot leersi tuaties. De activiteiten worden uitgevoerd in grote en kleine groepen en bestaan uit luis ter-, ontdek, kring- en Puk-hoekactivitei- ten. Wanneer een kind geen interesse heeft Omdat de peuteropvang valt onder de Wet Kinderopvang heeft u als (werkende) ouder recht op een tegemoetkoming kinderopvang van de Belastingdienst. Indien u hier niet voor in aanmerking komt kunt u gebruikmaken van de tegemoetkoming door de gemeente en betaalt u een ouderbijdrage. of niet mee wil doen wordt hem/haar een andere activiteit aangeboden. Peuteropvang Boekenstein is geopend op maandag-, dinsdag-, donderdag- en vrijdag ochtend van 08.30 tot 12.30 uur, met uitzon dering van alle schoolvakanties en officiële feestdagen. De medewerkers Denise, Petra, Róbin en sta giaire Ashley staan klaar om de kinderen te ontvangen. Heeft u vragen over de peuteropvang of wilt u een keer komen kijken? Neem gerust con tact op met de Centrale administratie van Kits Oonlie door te bellen naar 072-5323576 of door het sturen van een e-mail naar info@ kits-oonlie.nl veelzijdig assortiment, dit moet u gewoon komen bekijken! Het is te veel om op te noemen en wij zijn apetrots op het eindresultaat! In deze winkel wil je gewoon gezien worden,” zegt goedlachse Bart met een dikke knipoog. Om de laatste spullen van het oude naar het nieu we pand te verhuizen sluit de vis handel woensdag om 15.00 uur op de oude locatie. Donderdagochtend staan de werknemers van Vishan del Volendam met open armen klaar om u te ontvangen in hun prachtige nieuwe zaak. Peuteropvang is een combinatie van twee soorten opvang; enerzijds peuterspeelzaal en anderzijds kinderopvang. Kits Oonlie is ook VVE gecertificeerd, dit betekent dat kin deren een Voor- en Vroegschools Educatie- programma (VVE) aangeboden krijgen ter voorbereiding op de basisschool, namelijk Uk Puk. met verse vis zullen de klanten ver steld doen staan. Met deze com pleet nieuwe winkel is Vishandel Volendam klaar voor de toekomst. Bart: “De komende week hebben we mooie openingsknallers voor onze klanten. Wij hopen dat we veel mensen mogen verwelkomen in onze prachtige winkel. Naast de openingsknallers hebben wij zo’n HEILOO - Van 31 januari tot en met 5 februari collecteert de Hersenstichting voor meer hersenonderzoek. Vele enthousiaste en vrijwillige collectanten gaan in Heiloo langs de deuren om geld in te zamelen voor meer onderzoek en betere behandelingen voor mensen met een hersenaandoening. HEILOO - Eindelijk. Op maandag 31 januari aanstaande is het zover! Kits Oonlie opent haar deuren voor peuteropvang in Boekenstein. Graag had Kits Oonlie eerder van start willen gaan, maar door de huidige maatregelen en voorbereidende werkzaamheden heeft de opening vertraging opgelopen. De opvang is gevestigd in de Willibrordschool. Onze nieuwe locatie, vijf meter naast de huidige winkel, is klaar! De zaak is een lust voor het oog; je waant je in het vissersdorp Volendam. Het assortiment is flink uitgebreid en de klanten zullen de komende tijd wekelijks met een nieuw aanbod verrast worden. Een ruimer assor timent kant-en-klaargerechten en een drie meter lange toonbank O De peuteropvang van Kits Oonlie in Boekenstein is klaar om de peuters te ontvangen. Foto: aangeleverd 3 De nieuwe zaak is een lust voor het oog. Foto: aangeleverd O U geeft toch ook? Foto: aangeleverd Jayden deed dat een stuk beter. Met zijn pleidooi voor het kinderburge- meesterschap schoot hij meteen in de roos. Na een paar gesprekken op het stadhuis werd hij in een heuse ceremonie toegesproken, beëdigd en omhangen met een zilveren ketting. Sinds die dag (de mooiste dag uit zijn leven, zegt hij zelf) is hij aanwezig bij plechtigheden zoals het uitreiken van lintjes, officiële openingen en het belangrijkst: de intocht van Sinterklaas. hoor ik niets meer van of er volgt een aanmaning met betaaltermij nen. Zou die jongen eigenlijk nog meer passies hebben? Ik durfde er niet naar te vragen. naar boven om een zielig poesje te redden? Voor de column van de maand ga ik op bezoek bij de twaalfjarige Jay- den de Vries, kinderburgemeester van Heiloo, en zijn oudere broer Kian. Die twee voelen elkaar goed aan. Met woorden, maar misschien nog meer met blikken en gebaren, die buitenstaanders zoals ik nooit zullen begrijpen (en dat is maar goed ook). Kinderburgemeester. Hoe word je dat? Heel eenvoudig, volgens Jay- den. Gewoon een mailtje sturen en dan gaat het balletje vanzelf rol len. Hm, ik stuur ook wel eens een mailtje naar het stadhuis maar daar Naast het kinderburgemeester- schap bruist er een tweede passie in Jayden: brandweerman. Daarom zit hij sinds kort bij de jeugdbrand weer en ik snap waarom. Wat is er mooier dan het blussen van een fik waar niemand op zit te wach ten? Met de warme gloed op je gezicht op een uitgetrokken ladder Fijn dat de herders en magiërs over vele jaren niet stad en land hoeven af te reizen om een nieuwe burge meester te zoeken. Die hebben we namelijk al: Jayden de Vries - de alleskunner die tijdens en na de raadsvergadering brandjes kan blussen. Hij heeft voor zijn taak zelfs een speciaal e-mailadres - kinderburgemeester@heiloo.nl - waar kinderen met een leuke wens voor Heiloo (bijvoorbeeld een pannakooi) hun ei kwijt kunnen. Het is maar dat je het weet. 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5