Onderwijs met bezieling; daar sta ik voor Heiloo mist ‘de Buk' Workshop voor vrijwilligers over omgaan met lastig gedrag Winnende foto van de maand online fotoclub Trefpunt /Z ZZ HEILOO - De Jan van Rijckenborghschool heeft een nieuwe directeur. Rap hael Brouwer nam onlangs het stokje over van Marije Peters. Raphael ver telt enthousiast over hoe hij en zijn gezin ons dorp en de Jan van Rijcken- borghschool ervaren. Marije Peters was vijftien jaar direc teur. Marije: “Ik heb het werk altijd met veel plezier en enthousiasme gedaan, maar ik merkte dat ik wat Als vrijwilliger ontmoet je allerlei mensen. Dat is wat het werk zo leuk maakt! Er zullen mensen zijn bij wie je je thuis voelt. Er is een klik, je hebt voldoende stof tot praten en je er vaart dat de ander je praatje of be zoek waardeert. Het kan ook zijn dat je mensen te genkomt waar je je niet comforta bel bij voelt. De persoon klaagt bij voorbeeld. Of je hebt het gevoel dat de ander nauwelijks interesse in je heeft en erg op zichzelf geconcen treerd is. Het kan ook zijn dat degene met wie je te maken hebt wantrou wend of achterdochtig is, of dat je je zorgen maakt omdat je de indruk “Een leuke en ludieke manier om kenbaar te maken dat men behoef te heeft aan gezelligheid. Natuurlijk, de Buk zal niet meer zo worden als vroeger, maar dat betekent niet dat er niets meer mogelijk is. We zouden het juist erg leuk vinden als er weer meer leuke dingen georganiseerd hebt dat de ander zich isoleert, of zichzelf onvoldoende goed verzorgt. Hoe ga je daar mee om? In deze workshop gaan we samen kijken welk gedrag je niet begrijpt, krijg je meer informatie waarom de ander doet wat hij of zij doet en krijg je tips wat je als vrijwilliger kunt doen. De workshop wordt gegeven door Petra van der Horst van Kwets baarheid in de wijk. De workshop is gratis, aanmelden is wel noodzakelijk en kan via www. vrijwilligersacademiebuch.nl Loca tie: het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. meer bij de kinderen betrokken wil zijn. Ik blijf twee dagen per week les geven en ga me daarnaast richten op kinderen en groepen die extra hulp De jury schrijft over deze foto: ‘De blijdschap straalt van dit meisje af en is aanstekelijk. Het feest kan beginnen.’ De dochter van Loes, Isa de Bliek, is afgelopen zomer geslaagd voor haar havo-examen. Na het ophalen van haar diploma is zij gauw naar huis gegaan om de vlag uit te hangen met daaraan “We zijn natuurlijk niet zomaar naar Heiloo gekomen. De Jan van Rijcken- borghschool biedt beeldende vor ming en dramalessen door vakdo centen, jaarlijks staan alle kinderen in De Beun voor het eindtoneelstuk en leerkrachten hebben oog voor de brede ontwikkeling van een kind. Er staat al een pracht van een school en een krachtig team. Ik zet samen met dit team graag de schouders eronder, met werkplezier en een dosis humor erbij. Onderwijs met bezieling; daar sta ik voor.” Raphael staat bekend als de ‘vlog- gende meester’. Raphael: “Inder daad, ik mocht nog wel eens de ca mera pakken om een vlog of een projectje te maken voor de leerlin gen. Wegens de verhuizing en ons drukke gezin is mijn laatste vlog al weer een tijdje geleden. Zal ik hierbij beloven dat ik dit schooljaar nog een nieuwe vlog ga maken? Op YouTube onder ‘meester Raphael’ kun je zien of ik me aan mijn woord houd. Oeps, ben ik nou reclame aan het maken?” samen voor zorgen dat er af en toe weer eens gedanst kan worden.” Geïnteresseerden kunnen zich mel den bij Maarten door een WhatsApp- bericht te sturen naar 06-15596978 of een mail te sturen naar maarten@ jongerenwerkheiloo.nl haar boekentas. Kijk op www.trefpuntheiloo.nl bij het camerapictogram voor de in gezonden foto’s. Het thema voor de volgende keer is ‘uithangbor den’. Foto’s kunnen uiterlijk 2 februari gestuurd worden naar info@tref- puntheiloo.nl DUURZAAM WONEN EN LEVEN IN HEILOO 'll te* leuk feestje. Hoe leuk is het om bij voorbeeld te beginnen met een Buk Buk-reünie? Veel mensen hebben mooie herinneringen aan ‘de Buk’. In de goede oude tijd werden er we kelijks optredens en feesten georga niseerd. Door de jaren heen hebben vele artiesten de bezoekers getrak teerd op de meest uiteenlopende muziek. In de Buk was het altijd ge zellig! Misschien is een reünie, een bandavond voor iedereen die ooit op enige manier betrokken is geweest bij Buk Buk, dan een leuk idee?” Maarten geeft daarbij aan dat het organiseren van feesten geen ‘core business’ is van welzijnsorganisatie Stichting Trefpunt Heiloo. “We zijn daarom op zoek naar vrijwilligers die samen met ons willen organi seren. Ben je een ‘oud-Bukker’ en vind je het leuk om weer eens wat te organiseren? Of heb je juist nog he lemaal niet zoveel ervaring? Je bent welkom! Zo kunnen we er hopelijk worden,” vertelt Maarten. “Nu corona toch echt op zijn eind lijkt te lopen, zal het hopelijk niet lang meer duren voor het weer mogelijk is om meer dingen bin nen te organiseren. En daarom ben ik blij met deze posters! Blijkbaar heeft Heiloo weer behoefte aan een Raphael Brouwer werkt sinds dit schooljaar op de Jan van Rijcken- borghschool en woont sinds een aantal maanden in Ypestein met zijn vrouw en drie kinderen. Hij geeft twee dagen per week les aan groep 5-6 en is daarnaast sinds 1 januari directeur. Raphael: “Van een Haag- sche stadsschool in een multicultu rele wijk en een woning in het cen trum van Den Haag naar het rustige, overzichtelijke Heiloo. Dat was - en is soms nog steeds - wel wennen. We hebben echter absoluut geen spijt. Het is voor de kinderen hier fijn op groeien en ook zelf beleef ik steeds meer plezier. Alleen al vanwege het heerlijke voetballen op de zondag ochtend op het GGZ-terrein.” HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt organiseert op woensdag 2 maart van 19.45 - 21.45 een bijeenkomst in het Trefpunt over het omgaan met lastig of onbegrepen gedrag. HEILOO - Vorige maand was het thema van de online fotoclub van het Trefpunt ‘feest’. De jury bestond uit Corrie Broeders en Ineke Vijn en zij vonden de foto van Loes Buskermolen het mooiste bij dit thema passen. HEILOO - Afgelopen week hebben onbekenden posters opgehangen in de vitrinekast die aan de Buk Buk hangt. Meerdere posters op verschillende formaten, verlicht door kleurrijke feestverlichting. De initiatiefnemers van de actie zijn bij Stichting Trefpunt Heiloo, de exploitant van een deel van het gebouw, niet bekend. Maar de poster heeft wel indruk gemaakt op jonge renwerker Maarten van der Molen. nodig hebben. Ook blijf ik meeden ken over ontwikkelingen op onze school. Een nieuwe fase waarbij ik met alle vertrouwen het stokje over heb gegeven aan Raphael.” F— UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2022 13 3 Raphael Brouwer (l) neemt het stokje over van Marije Peters. Foto:Sander Mulkens 1 Pracht van een school Pauline Wittebol Foto: Denise Oerlemans. Vloggende meester Achteraf kun je vaak duidelijk een rode draad herkennen in de verschillende keuzes die je in je leven maakt. Helemaal niet gek dat ik uiteindelijk in het groene Heiloo neerstreek, een prachtig dorp, gelegen aan de rand van de duinen. In een duurzame nieuwbouwwijk, uitkijkend op mooie monu mentale bomen, als duurzame herinnering aan de voormalige camping. Ik groeide op in de tijd van ‘zure regen’ en ‘het gat in de ozonlaag’. Verbaasd keek ik naar de hoge rookpluimen van de Hoogovens (Tata Steel). Als kind voelde ik al op mijn klompen aan dat dit niet goed kon zijn voor onze natuur en onze gezondheid. Tijdens mijn studie milieukun de deed ik onderzoek naar de milieueffecten van een voorge nomen uitbreiding van Schip hol. Uit dat onderzoek bleek dat de totale geluidsbelasting en luchtverontreiniging in de regio Schiphol en omgeving veel hoger zouden worden dan werd voorgesteld. Pas sinds kort wordt dit eindelijk onderkend! Na mijn studie kwam ik als milieuadviseur bij de overheid terecht. Ik raakte geboeid door de vraag: hoe inspire ren we bewoners, bedrijven, overheden en politici tot samenwerking op het gebied van duurzaamheid? Door het vroegtijdig, actief betrekken van alle betrokken partijen. En goed naar elkaar te luisteren. Een aantaljaren geleden stond ik aan de wieg van een collectief particulier bouwini- tiatief. Samen met een groep enthousiaste mensen je eigen duurzame en sociale woonwijk ontwikkelen, dat was mijn droom. Uiteindelijk ben ik er niet zelf gaan wonen omdat de bouwgrond ernstig vervuild bleek. Gemeenteraadslid, voorzitter D66-fractie D66 heiloo Van het drukke Den Haag naar het rustige Heiloo En logisch dat ik mij als ge meenteraadslid met veel ple zier de afgelopen 4 jaar, samen met de D66-fractie, inzet voor duurzaam wonen en leven in Heiloo. D66 Heiloo, een partij die duurzaamheid hoog in het vaandel heeft staan. Een partij met grote ambities die altijd een tandje sneller nóg duurza mer wil. Want het is tijdhet is de hóógste tijd! w Wie de posters in de vitrine heeft gehangen is nog niet bekend. Foto: Maarten van der Molen GEBOUW E^—

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13