Cursus ‘Stroom van Leven' Storm Corrie houdt vooral huis aan de kust ProRail, gemeente Heiloo en Natuurmonumenten trekken samen op o Veilige spoorovergangen in Heilooërbos J HEILOO - Op dinsdag 1 trotse eigenaresse van het Stationscentrum in vangt u HEILOO - Storm Corrie hield de gemoederen in het land bezig. Code oranje werd afgegeven onder andere voor Noord-Holland en vooral het vrachtverkeer had last van de storm. In Heiloo lijkt - voor zover ons be kend - de storm geen grote schade te hebben aangericht. Direct langs de kust ging het wel goed tekeer. Het strand in Egmond aan Zee had het zwaar te verduren. In Egmond Binnen waaide een boom om op de Herenweg. Heb jij last van de storm gehad? Rails heerlijk kunt genieten een kopje koffie of thee met bak. Wat een feest! mooier dan een leuke sam king tussen twee ‘buren’. overweg komt een nieuwe verbin ding door de weilanden richting de Hoevervaart. Naast fietsers en voetgangers gebruiken ook de be woners en ondernemers die aan de westzijde van het spoor zijn geves tigd deze verbinding om hun wo ning of bedrijf te bereiken. De overgang waar de be woners en bezoekers van boerderij Cranenbroek nu nog gebruik van maken (Westerweg) wordt opge heven. Ook zij gaan gebruikmaken van de nieuwe verbindingsweg met toegang vanaf de westkant. ProRail, gemeente Heiloo en Na tuurmonumenten zijn blij dat er in goed overleg een oplossing is ge vonden. Ook zijn er afspraken ge- maakt over wie wat gaat doen en hoe de kosten worden verdeeld. Het omvormen van de bestaande over wegen tot een tunnel of brug werkt ProRail verder uit en draagt hier de kosten voor. Gemeente Heiloo en Natuurmonu menten werken, in samenspraak met direct belanghebbenden, de benodigde nieuwe verbindingsweg uit voor de woningen en bedrijven aan de westzijde van het spoor. De gemeente neemt de kosten voor het uitwerken en realiseren van deze plannen voor haar rekening. Met provincie Noord-Holland zijn ge sprekken gevoerd over mogelijke subsidiebijdragen aan de fietsver- binding en -tunnel. Het werk wordt naar verwachting uitgevoerd in 2023 en 2024. Tijdens deze cursus doe je dat al schrijvend met als inspiratiebron een aantal gedichten over rivieren, o.a. van Tom van Deel, Ida Gerhardt en Bram Vermeulen. De rivier als metafoor voor het leven is van alle tijden. De gedichten nodigen je uit telkens vanuit een andere invals hoek naar jouw leven te kijken. Schrijven is een middel om dichter bij jezelf te komen. Het gaat er niet om iets moois te maken, dus talent is niet nodig. De bedoeling is om al schrijvend te ontdekken wat er ‘van binnen’ leeft en daar op papier en in het dagelijks leven uitdrukking aan te geven. Zo ontdek je hoe het Leven in jou wil stromen en hoe je dat de ruimte kunt geven. Wethouder Rob Opdam: “Als ge meente zijn wij erg blij dat we een oplossing hebben gevonden waar in de belangen van de gemeente, ProRail en Natuurmonumenten sa menkomen. Voor Heiloo snijdt het mes bovendien aan twee kanten. We verbeteren natuurlijk de veilig heid voor fietsers en wandelaars in het gebied en liften daarin mee met de investeringen die ProRail in het gebied doet. Maar ook geven we een enorme impuls aan de recreatieve mogelijkheden rond Heiloo. Zowel de beide tunnels als de nieuwe ver binding naar de Hoevervaart (en in het verlengde daarvan naar Bergen) vormen daarin voor ons belangrijke schakels.” Cursusleidster Annemarie Pronk geeft cursussen waarin zij bezin ning stimuleert met behulp van creatieve werkvormen. Zij heeft de sociale academie en de hbo-theo- logie gedaan en de laatste jaren volgde zij diverse nascholingen om schrijfactiviteiten te begeleiden. Data: 18 januari, 1 februari, 15 fe bruari, 1 maart, 15 maart, 29 maart, 12 april 2022. Tijd: 14.00 - 16.00 uur Prijs: 90 p.p. (7 bijeenkomsten in clusief koffie/thee) Locatie: Engelenzaal in het Gasten huis in het Julianaklooster Aanmelden via: info@olvternood.nl Meer info: www.olvternood.nl HEILOO - ProRail, gemeente Heiloo en Natuurmonumenten slaan de han den ineen. De afgelopen tijd zijn zij tot een voorkeursoplossing gekomen die de spoorwegovergangen op landgoed Nijenburg in Heiloo veiliger ma ken. Hierbij verdwijnt de spoorovergang op de Westerweg en krijgen de andere twee overwegen in het Heilooërbos een andere vorm. Het college van B&W van Heiloo besloot op 25 januari om deze voorkeursoplossing verder uit te werken en vraagt hiervoor onderzoeksbudget aan bij de raad. De raad beslist hier op 28 februari over. Het gaat hier om drie onbeveilig de spoorwegovergangen, de zo genoemde Niet Actief Beveiligde Overwegen (NABO’s). Deze liggen op het landgoed Nijenburg: een uitgestrekt mooi natuurgebied en rijksmonument tussen Heiloo en Alkmaar, dat eigendom is van Na tuurmonumenten. ProRail wil NA- BO’s in het hele land opheffen om dat deze voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen. De voorkeursop lossing voor de overgangen ziet er als volgt uit: Bij de overgang Stetlaan-Kraai- enlaan komt er een voetgan gerstunnel of -brug. De overgang bij de Kuillaan/ Westerweg wordt omgevormd naar een tunnel voor voetgangers én fietsers. Aan de westkant van deze HEILOO - Voel jij de behoefte om de balans op te maken? Terug te kijken op hoe jouw leven tot nu toe is verlopen? Stil te staan bij hoe het nu gaat? Te ontdekken hoe jij jouw reis wilt vervolgen? En dat vanuit een ruimer of, zo je wilt, spiritueel perspectief? uw UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2022 15 5 De huidige onbeveiligde spoorwegovergang (NABO) bij de verlengde Kuillaan. Foto: Natuurmonumenten 4 i O Weergave van de voorkeursoplos sing die in samenspraak met de verschillende partijen is uitgewerkt. De nieuwe verbinding is ter illustratie ingetekend, de exacte ligging daarvan moet nog nader worden afgestemd met Natuurmonumenten en belang hebbenden. Foto: aangeleverd Samenwerking Reactie gemeente 5 Het door de storm weggeslagen strand in Egmond aan Zee. Foto: Carolien Sterkman Gedichten over rivieren zijn de inspiratiebron tijdens de cursus. Foto: aangeleverd Een boom waait om op de Herenweg in Egmond-Binnen. Foto: Maartje van Huijstee De voorkeursoplossing

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 15