Raad stemt voor versnelling ontwikkeling inbreilocaties \l\ L L VERSLAG Klimaatalarm Heiloo VAN DE GEMEENTERAAD Voorontwerp Omgevingsvisie Heiloo 2040 klaar voor inspraak Hoe ziet Heiloo er in 2040 uit? Uitnodiging thema-avond: Heiloo, een toekomstig fietsdorp! Tekst: Dirk Kaan De omgevingsvisie gaat over onze woon- en leefomgeving. Dit is heel breed en raakt veel onderwerpen, onder andere wonen, ondernemen, voorzieningen, gezondheid en vi taliteit, bereikbaarheid, duurzaam heid en klimaatadaptatie. Door de deelname van inwoners, onderne mers en organisaties is dit vooront werp tot stand gekomen. De stip op de horizon voor Hei- loo is geformuleerd. Daarmee zijn de belangrijkste bestaande waar den die wij willen bewaren voor de Een motie van PvdA, GBH en Hei loo 2000 redde het ook. Het betrof hierbij een motie om de voorge nomen bezuinigingen op jeugd zorg af te wijzen. “Van de zotte om een eigen bijdrage te vragen van jongeren,” aldus Fons Hop man van D66. De VVD en het CDA zijn ook tegen grote bezuinigin gen op de jeugdzorg, maar stem den toch tegen de motie. “Laten we nu niet alle mogelijkheden beperken om de jeugdzorg be taalbaar te houden,” nuanceerde Brenda Bruin van de VVD deze keuze. De aangenomen motie wordt ter kennisgeving gestuurd aan de staatssecretaris van Volks gezondheid, Welzijn en Sport, de Tweede Kamer en de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Rob Opdam gaf namens het colle ge aan dat ze in gesprek gaan met ondernemers uit diverse sectoren omtrent de nog steeds bestaande coronaproblemen. Want, zo zegt de wethouder: “Helaas is het co ronadossier nog niet afgesloten.” Het college wil weten wat de di verse sectoren van het college vragen om ze in de nabije toe komst te kunnen ondersteunen. - Was deze vergadering nog steeds digitaal. De hoop is op kor te termijn weer in persoon te ver gaderen. Dit is zeker de wens op het moment dat de nieuwe raad geïnstalleerd wordt. - Werd een motie van Heiloo 2000, gesteund door het CDA, aangenomen met het verzoek tot het toevoegen van bomen aan de bomenlijst van Heiloo. Michel Engelsman (Heiloo 2000) was duidelijk: “We moeten voorko men dat er mooie bomen sneu velen bij een bouwproject.” On danks haar stem vóór de motie, uitte Edith de Jong van GBH haar verbazing. Ze sprak van “green washing’’ en vond het “een motie voor de bühne.” - Zijn de kieslijsten ingeleverd voor de gemeenteraadsverkiezin gen op 14, 15 en 16 maart. Voor zitter Mascha ten Bruggencate heeft de fracties succes gewenst met de campagnes. Om te toetsen of de juiste waarden en speerpunten in het voorontwerp staan, zijn alle inwoners, onderne mers en belanghebbenden van Hei- loo nu aan zet. Op maandag 7 februari slaan zij klimaatalarm bij Winkelcentrum ‘t Loo, bij de ingang van Brasserie Veldt en Gall Gall. Dit alles gebeurt rond het alarmsignaal van 12.00 uur. Daarvoor is er samenkomst vanaf Deze avond staat al heel lang in de planning: het is eindelijk mogelijk om deze bijeenkomst op een veilige manier fysiek te organiseren, met gebruik van de QR-code en de 1,5 m maatregel. Iedere belangstellende is van harte welkom! Graag vooraf aanmelden bij Hessel Hiemstra via jhhiem@quicknet.nl De gemeente Heiloo stelt uiteinde lijk een definitieve Omgevingsvisie op. Dit is een verplicht onderdeel van de nieuwe Omgevingswet die geldt vanaf 1 juli 2022. In de Om- gevingsvisie staan de bouwstenen voor het Heiloo in 2040. De versie die nu voorligt, is een voorontwerp. De volgende en tweede stap is het maken van een ontwerp omge- vingsvisie. Hierin krijgen de in- spraakreacties een plaats. De ver wachting is dat de raadscommissie deze ontwerp Omgevingsvisie voor de zomer zal bespreken en na de zomer ter inzage zal leggen. De laatste stap is dan het vaststellen van de Omgevingsvisie door de raad aan het eind van 2022 of begin 2023. gaan aan de hand van pittige stel lingen de discussie met u aan. omgevingsvisie, de inhoud en het proces. Datum, tijdstip en locatie maken wij later bekend. Wethouder Peter van Diepen: “Ik roep iedereen die zich verbonden voelt met Heiloo op om het vooront werp van de Omgevingsvisie Heiloo 2040 en het daarin geschetste toe komstbeeld goed te lezen. Het is een belangrijk document, dat straks de grote lijnen en koers voor Heiloo uitzet. Wat vinden wij belangrijk en waar zetten wij ons voor in? Het moet een juiste weergave zijn van de wensen en ideeën die leven onder al onze inwoners. Laat het ons weten en reageer als er iets mist of als een ander onderwerp een plek moet krijgen in de Omgevingsvi- sie.” Inwoners kunnen van 17 februa ri tot en met 30 maart op diverse manieren reageren op het vooront werp. - Door een mail te sturen naar ik- denkmeeoverheiloo@debuch.nl Graag bij het onderwerp vermel den: Reactie op voorontwerp Om- gevingsvisie Heiloo 2040. Door een brief te sturen naar bur gemeester en wethouders van Hei- loo, Voorontwerp Omgevingsvisie, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door de enquête en open vraag in te vullen op de website www. ikdenkmeeoverheiloo.nl over de verzamelde waarden en speerpun ten. Het invullen van de vragenlijst duurt ongeveer 10 minuten. In maart zijn er twee (online) bij eenkomsten. Deze zijn vooral be doeld om geïnteresseerden te in formeren over de betekenis van de CDA Heiloo organiseert op 9 febru ari (aanvang 19.30 uur, kleine zaal Ter Coulsterkerk) een thema-avond over dit onderwerp. Marcel van Beek van GoingDutch geeft een fascinerende presenta tie over de wijze waarop de digitale transformatie ook de fietser ruim baan kan geven. Mar jon Zandvliet van het Verkeerspanel Heiloo en ook Marjan Bruin van de Fietsers bond Heiloo geven hun visie en toekomst, in kaart gebracht en op basis daarvan de speerpunten voor 2040 bepaald. Deze zijn: een leef baar dorp; het buitengebied in ba lans; een gezond, veilig en inclusief dorp dat duurzaam en bereikbaar is. Al deze elementen geven straks richting aan nieuwe initiatieven. Deze moeten in harmonie zijn met de waarden en speerpunten en die versterken waar mogelijk. Meer informatie over de omge- vingsvisie en het voorontwerp Omgevingsvisie Heiloo 2040 zijn te vinden op www.heiloo.nl/omge- vingsvisie VVD, CDA, Heiloo 2000 en Hei- loo Lokaal dienden een motie in voor de versnelling van de ont wikkeling van inbreilocaties. Er zijn volgens de indieners te veel projecten die al geruime tijd stil liggen, bijvoorbeeld de ontwikke ling van Bungalowpark Duinzicht. De raad vraagt het college om bij inhoudelijke en planologische voorbereiding op inbreilocaties over te stappen naar een kader stellende rol vooraf en toetsende rol achteraf. Hierbij wordt van in dienende partijen een veel actie vere rol verwacht. Portefeuillehouder Peter van Die pen gaf aan dat er meer partijen verantwoordelijk zijn voor deze versnelling. Hierop reageerden het PvdA en GBH. Meer verant woordelijkheid bij onder andere de ontwikkelaars leggen is in hun ogen geen goed plan. “We moe ten iedere kans aanpakken om het bouwproces te versnellen”, voeg de Michel Engelsman van Heiloo 2000 aan de motie toe, die met grote meerderheid werd aange nomen. HEILOO - De mensen achter ‘Klimaatalarm Heiloo’ willen een gezonde toe komst voor planten, dieren en mensen! Daarom laten zij van zich horen. 11.45 uur, waar informatie wordt gegeven over de situatie van het kli maat en gediscussieerd wordt over oplossingen. Ook worden er kli- maatliederen gezongen. Voor con tact: klimaatalarmheiloo@gmail. com of bezoek de Facebookpagina. HEILOO - Het voorontwerp van de Omgevingsvisie Heiloo 2040 is klaar. Hierin staat het toekomstbeeld van Heiloo in 2040. Het afgelopen jaar reikten inwoners, jong en oud, deskundigen en belanghebbenden, de belangrijkste onderwerpen aan voor het voorontwerp. Nu is het aan alle inwoners om aan te geven of dit overeenkomt met hun beeld. Misschien missen er nog belangrijke thema’s of ontwikkelingen in het stuk? Vanaf 17 februari tot en met 30 maart kan men reageren of de enquête invullen op www.ikdenkmeeoverheiloo.nl Maandagavond was er weer een raadsvergadering. Het was een van de laatste vergaderingen van de huidige raad, met de naderende verkie zingen in maart voor de boeg. Inhoudelijk bleek er evengoed nog wel wat te bespreken, dus snel ter zake. HEILOO - Kunnen we het fietsgebruik aantrekkelijker maken? Kunnen de digitale en technologische ontwikkelingen ons helpen? Welke ideeën le ven in ons dorp die we met elkaar kunnen ontwikkelen? UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2022 17 O CDA wilhet fietsgebruik aantrekkelijker maken. Foto: aangeleverd Belangrijkste waarden en speer punten Jeugdzorg Corona En verder Verzamelde waarden en speer punten herkenbaar? Voorontwerp eerste stap naar Omgevingsvisie Reageren van 17 februari tot en met 30 maart Inbreilocaties

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 17