.1 >41 b l-.-l Boekenmarkt en kookavonden bij PostaanZee Huis van Hilde is weer open! Gezond Natuur Wandelen in Egmond-Binnen Procedure woningbouw Limmer Linten kan verder Aan tafel met de jachtopziener 1 Tijdens de lockdown konden ge ïnteresseerden via sociale media minicolleges volgen over onder meer isotopenonderzoek op ‘Cees de steentijdman’ en de bronsschat. Veel leuker is het natuurlijk om die vondsten in het echt te bekijken. En gelukkig kan dat nu weer! Zo’n duizend archeologische schatten en zestien levensechte reconstruc - ties van mensfiguren vertellen het verhaal over de geschiedenis van onze provincie en haar bewoners. Dankzij de extra maatregelen is een bezoek aan Huis van Hilde vei lig en verantwoord. Naast het co- ronatoegangsbewijs is het dragen van een mondkapje in het museum verplicht. Er is voldoende ruim te om afstand te kunnen houden waardoor reserveringen of tijdslo- ten momenteel niet nodig zijn. da. De eerstvolgende avond staat gepland op donderdag 24 februari. Belangstellenden kunnen zich tegen betaling van 6 opgeven bij Postaan- Zee gedurende de openingstijden. De binnenruimte is zo ingericht dat het voor bezoekers en vrijwilligers veilig is om ons te bezoeken. De vrijwilligers hebben er zin in en kijken ernaar uit je (veilig) te be groeten. PostaanZee is gevestigd aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee. Je bent van harte welkom op don derdag 3 februari van 10.30 tot 12.00 uur in dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. De toegang is gratis. Je kunt je aanmelden via www.bknw.nl/agenda. Schuif aan! Aan tafel met... geeft mensen uit het dorp de gelegenheid om hun verhaal of kennis te delen met anderen. Dit Het plan staat bekend als Limmer Linten Fase 3a. Omwonenden maak ten bezwaar vanwege zorgen om de extra verkeersdrukte. De rechter oordeelde echter dat de aangedragen verkeersaspecten niet op voorhand aanleiding geven om te verwachten dat het uitwerkingsplan in de bo demprocedure geen stand zal hou den. Het schorsingsverzoek is daar om niet toegekend. Ontwikkelaar GEM kan nu door met de plannen en verder met de aan vraag van de omgevingsvergunning. De inhoudelijke behandeling van het beroep, de zogenaamde bodempro cedure, vindt naar verwachting over een aantal maanden plaats. De bewoners maken zich vooral zor gen over de toename van verkeers drukte, zeker zolang er nog geen aansluiting is op de A9. Burgemeester en wethouder zijn zich bewust van de verkeerssituatie maar wijzen ook op In Egmond-Binnen zijn de wekelijk se wandelingen per vrijdag 28 janua ri hervat. Iedere vrijdag om 10.00 uur vertrekt de groep vanaf dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Bin- nen. De wandelingen zijn gratis en u hoeft zich niet van tevoren op te ge ven. Een wandeling duurt ongeveer het belang van nieuwe woningen. Met de herinrichting van verschil lende wegen zoals de Rijksweg en Visweg verbetert de doorstroming en de verkeersveiligheid. De gemeente gaat over de Kapelweg in gesprek met de bewoners in de directe omgeving. een uur en gaat in een rustig tempo. Vrijwilligers begeleiden de wande lingen en vertellen onderweg kort iets over de natuur. Na afloop is er gelegenheid om - nu nog op afstand - samen koffie of thee te drinken (niet gratis). Meer informatie: www. gezondnatuurwandelen.nl kan een interessant beroep zijn, een leuke hobby, een onderwerp dat je na aan het hart ligt of iets interes sants dat je hebt (mee)gemaakt. De tafel in De Schulp biedt zo een po dium voor interessante workshops, verrassende presentaties en boeien de verhalen. Als je zelf eens een ‘Aan tafel met.’ wilt verzorgen kun je je zelf aanmelden bij Amanda Wolters via a.wolters@bknw.nl Woningen bouwen bevordert doorstroom De Castricumse wethouder Sletten- haar van Verkeer Wonen: “Ik ben blij met deze uitspraak. De bouw van deze 30 woningen is erg belang rijk voor Limmen. Het stimuleert de doorstroom, waardoor starters ook weer kansen krijgen. Natuurlijk heb ben we oog voor de verkeersproble men. Daarom worden de Rijksweg, Pagenlaan en Visweg heringericht. Het drukke deel van de Visweg is al gereed en een rotonde is in voorbe reiding. Allemaal maatregelen om doorstroming en verkeerveiligheid te verbeteren. We blijven hierover in gesprek met de bewoners.” De boekenmarkt is te vinden in het achterste gedeelte van het voorma lige postkantoor alsook onder het overdekte deel daarvan. En de markt gaat altijd door, ongeacht het weer. Altijd al op zoek geweest naar dat ene boek? Of naar een herinnering uit lang vervlogen tijden? Het kan er zomaar tussen liggen. Er is een wis- EGMOND-BINNEN - Overal in het land starten momenteel de wekelijkse wandelingen van Gezond Natuur Wandelen weer op. Meelopen? U bent van harte welkom! selend aanbod van boeken. Zie je niet wat je zoekt? Vraag er gerust naar bij de vrijwilligers. We hebben meer op voorraad dan we uitstallen en zijn je graag van dienst. Met de verkoop van de boeken steun je de activiteiten van PostaanZee. Ook de bekende internationale kookavonden staan weer op de agen- EGMOND AAN ZEE - Er is vanaf nu weer Iedere eerste vrijdag van de maand van 13.30 tot 16.00 uur boekenmarkt bij Postaanzee. De eerste markt is er al aanstaande vrijdag 4 februari. CASTRICUM - Na ruim vijf weken sluiting als gevolg van de aange scherpte coronamaatregelen is Huis van Hilde weer open voor publiek! Het archeologiemuseum is weer te bezoeken van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. EGMOND-BINNEN - Altijd al eens meer willen weten over het werk van een jachtopziener? Kom dan naar ‘Aan tafel met...’ op donderdag 3 februari in dorpshuis De Schulp. Een van de taken van een jachtopziener is het regule ren van de wildstand. Jachtopziener Jan Verdwaald vertelt over zijn jeugd, de oorlog en zijn werkzame leven als jachtopziener. LIMMEN - De gemeente mag verder met de procedure voor de woningbouw van 30 woningen aan de Kapelweg in Limmen. Dat is het oordeel van de Raad van State, in een zaak die enkele omwonenden hadden aangespannen. UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2022 21 O PostaanZee. Foto: aangeleverd I 1 5 Oog in oog met Hilde. Foto: aangeleverd Schatten in het echt bekijken Veilig bezoek Aan tafel met... Verkeer Kom luisteren naar het verhaal van de jachtopziener in De Schulp. Foto: Martijn Mulder

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 21