Een verschrikkelijke klap maakte een einde aan leven van oma Lies De tulp ‘André 75’ komt uit Heiloo Door de lens Wandelpad dijk Maalwater-Overbos tijdelijk afgesloten Chris Morsch HEILOO - Veel vrienden, veel hobby’s, een kleurrijk persoon, nog altijd werkzaam in haar eigen boekhoudkantoor, maar bovenal een liefhebben de moeder en oma, dat was Lies Beems (77). Ze stond midden in het leven. Woensdag 26 januari werd zij met een verschrikkelijke klap uit het leven gerukt. Het was nog lang niet haar tijd. Na een avondje kaarten in Alkmaar reed de Heiloose met haar vrien din van Alkmaar naar huis. Op het moment dat zij rond 22.50 uur ter hoogte van het wokrestaurant aan de Vondelstraat de weg opdraait richting de Kooimeer gaat het gru welijk mis: ze laat eerst een auto passeren maar de volgende auto, een Mercedes, rijdt haar met een bloedgang in de flank. De Opel van Lies wordt gelanceerd en de dames hebben geen schijn van kans. Lies overlijdt op de plaats van het onge val en haar vriendin overlijdt enige tijd later. Hobbyisten en ook bollenkwekers ontwikkelen nieuwe tulpensoorten en andere bloembollen - bijvoor beeld qua kleurschakering - via zaad of kruising. Holland Bolroy Markt koopt veelbelovend ‘uitgangsma teriaal’ en gaat daarmee verder aan de slag. “Het kost niet alleen veel geduld, precisie en veel geld, je kunt pas na een jaar of acht de kwaliteit Diverse getuigen spreken over een straatrace. Op de gruwelijke ca merabeelden van de crash die bij ii2vandaag en bij Hart van Neder land worden uitgezonden, waarop de aanloop naar het ongeluk is te zien en de crash zelf te zien is en te horen, wordt duidelijk dat de Mer cedes hard optrekt bij de stoplich ten vanaf de Kooimeer en tijdens de crash uit het niets komt. De klap die volgt is verschrikkelijk. Lies, die volgens haar nabestaanden juist zo voorzichtig in het verkeer was, heeft geen schijn van kans. De bestuurder van de Mercedes wordt ter plaatse opgepakt. Hij bekent te hebben gedronken maar ontkent een straatrace en vertelt ook via zijn advocaat dat hij naar de dames is gerend om hulp te bieden; getuigen spreken dit tegen. Al snel wordt de 24-jarige bestuurder vrijgelaten en dit is onverteerbaar voor de nabe- van een bol beoordelen op zaken als kleur, groei, stabiliteit en virusbe stendigheid. Veel van wat wij inko pen redt het niet. Weg geld. En dan duurt het nog jaren voordat je een commercieel interessante hoeveel heid bollen hebt. Alles bij elkaar al gauw 25 jaar investeren voordat je wat verdient en dat kunnen de meeste hobbyisten en kwekers zich niet permitteren. Wij wel dankzij onze spreiding over zo’n 2000 soor ten en de licentie-inkomsten die wij krijgen van professionele bol- lenbedrijven die het kweekrecht op een door ons ontwikkelde bol willen hebben. Ik denk dat ongeveer een op de negen tulpen die nu geteeld wor den zijn roots bij ons heeft.” Van der Velden kijkt met plezier te rug op de festiviteiten rond de doop van de ‘André 75’. “Dit jaar was er vanwege corona tijdens Nationale Tulpendag op de Dam geen markt met gratis tulpen. Maar in een rond vaartboot vol bloemen en Van Duin die tulpen uitdeelt aan de kijkers op de kade was het hartstikke leuk.” Inmiddels is Lies thuis en wordt zij met heel veel liefde omringd door haar dochters, zoon, kleinkinderen en hun partners. De familie is intens verdrietig en heel Heiloo leeft mee. De familie wil moeder en oma Lies het afscheid geven dat zij verdient, ze had veel vrienden en kennissen maar door de coronamaatregelen is het niet mogelijk om iedereen uit te nodigen voor de crematie. Om toch iedereen de kans te geven om afscheid te nemen wordt er vrij dag 4 februari bij de plek van het on geval een erehaag gevormd waar de rouwstoet om i4.00 uur zal langsko men en waar een moment van stilte in acht wordt genomen. Horten se Assink die de uitvaart begeleidt roept iedereen op om hier rond 13.50 uur aanwezig te zijn maar ook om 1,5 meter afstand te houden. Lies hield van gekleurde bloemen. staanden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Beide kanten van de dijk langs Het Maalwater worden over een lengte van twee kilometer verhoogd. We verhogen de kade met 20-40 cen timeter grond, plaatsen palenrijen en brengen klei aan voor het te gengaan van lekkages en mollen- gangen. Aannemer Haarsma Infra Milieu voert de werkzaamheden uit tussen 7 februari en half maart. De dijk blijft daarna nog tot 1 juni, of zoveel eerder als mogelijk, afgeslo ten vanwege het zettingsproces en het wortelen van de bekleding van de dijk. beert dit tot een minimum te be perken. Heeft u vragen of wilt u meer infor matie? Neemt u dan contact op met mevrouw C. Nielen via ons contact formulier op hhnk.nl/contact of via telefoonnummer 072-5828282. Het wandelpad van Natuurmonu menten en het wandelnetwerk, dat op de oostelijke dijk ligt, wordt af gesloten. Dit betreft de rode rou te door de Baafjespolder van Het Maalwater naar het Overbos en andersom. De afsluiting wordt ook met borden aangegeven. Direct aanwonenden ondervinden door de werkzaamheden waarschijnlijk enige overlast. De aannemer pro- HEILOO - De tulp ‘André 75’ waarmee André van Duin is geëerd is gekweekt bij het Heiloose bedrijf Holland Bolroy Markt. Directeur Joris van der Velden is dan ook apetrots dat zijn tulp is uitgekozen. De ‘André 75’ is een blijk van waardering voor het unieke en omvangrijke oeuvre en de positiviteit en vro lijkheid van Van Duin, aldus de jury van Tulpen Promotie Nederland. Voor Van der Velden is het de beloning voor zo’n 25 jaar van ontwikkelen van de gele dubbelbloemige tulp. “Een hele eer.” HEILOO - U kunt zich vast nog wel de hevige regenval afgelopen zomer herinneren. Twee dagen lang, op 18 en 19 juni, regende het extreem hard. In Het Maalwater bleken twee kanten van de dijk niet sterk genoeg om die hoeveelheid water tegen te houden. Met tijdelijke maatregelen is verde re overlast voorkomen. Nu gaat Hoogheemraadschap Hollands Noorder kwartier aan de slag om de dijk structureel te versterken om wateroverlast in de toekomst te beperken. UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2022 3 O Lies Beems, het was nog lang niet haar tijd. Foto: aangeleverd 3 André van Duin (l) en Joris van der Velden (r) dopen de ‘André 75'. Foto: VidiPhoto Foto: aangeleverd Ik ben opgegroeid in Heiloo, maar heb hier niet altijd gewoond. Anderhalf jaar geleden ben ik teruggekeerd naar Heiloo, omdat ik in één klap verliefd werd op een huis. De vo rige bewoners gaven al aan dat ze met pijn in hun hart gingen verhuizen, omdat de laan waar zij woonden verborgen schatten heeft. Deze schatten zijn om mij heen, het zijn namelijk mijn buren. Het zijn de kleine dingen die ze voor elkaar doen die mij een warm gevoel geven. Ik was net verhuisd en de achterbuurvrouw stond al met gebak op de stoep. Zij en haar man waren zoveel jaar getrouwd en vanwege corona konden ze geen feestje geven, daarom bracht ze een klein beetje feest rond. Elke week staat mijn kliko na de leging weer netjes op zijn plek en ik kan je vertellen: kaboutertjes bestaan niet. Bij al mijn buren staat de koffie klaar, om even je verhaal te kunnen doen. Dit zijn enkele voorbeelden, maar de vraag is: doe jij wel eens iets liefs voor je buren? Camerabeelden In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Erehaag Wat gaat er gebeuren? Contactpersoon Wat betekent dit voor u? Locatie werkzaamheden dijkversterking Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3