eaJfi Uitkijkpost presenteert Uitkijkpodcast Milck: Toffe en eigenzinnige baby- en kinderkledi ng met een goed verhaal Vragen aan de plaatselijke partijen Bedrijf belicht Va n vog els, padden, honden en katten INGEZONDEN BRIEF UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2022 5 3 Dirk Kaan was de gespreksleider in de Uitkijkpodcast. Foto: Linda van Rozendaal Jan Tulp Duurzaam kan ook stoer en tof zijn Moeders, vaders, grootouders, maar ook buurvrouwen, vriendin nen en collega's die een (kraam) cadeau voor een kindje zoeken, wanen zich in een heus baby- en kinderkledingparadijs bij Milck. “Bij ons vind je eigenzinnige outfits en veel inspiratie en must-haves van kwaliteit voor kinderen van 0 tot 10 jaar. Laten we de wereld samen een beetje mooier en leuker maken", aldus Chantal Spuijbroek, eigena- resse van Milck. Neuer a dull moment bij Milck Chantal met haar trouwe klantjes Mic en Marly. Broer en zus ‘twinnen' in een trui van het merk Mini Rodini. Chantal werkte in een duurzame hotelketen waar haar interesse voor duurzaam, maar dan op een stoe re manier, werd gewekt. Toen haar oudste zoon Mick (4) werd geboren besloot ze een webshop te star ten met toffe kinderkleding die op een eerlijke manier wordt gepro duceerd, dit dubbelcheckt ze trou wens persoonlijk. De collectie van Milck bestaat uit merken zonder kinderarbeid, zonder uitbuiting en Duurzaam kan ook stoer en tof zijn In aanloop naar de verkiezingen heeft Uitkijkpost samen met politiek verslaggever en tekstschrijver Dirk Kaan een serie podcasts opgenomen, de ‘Uitkijkpodcast’. In de Uitkijk- podcast gaat Dirk in gesprek met de lijsttrekker en of fractievoorzitter van alle politieke partijen in Heiloo. Er wordt gesproken over het Heiloo van nu en vroeger en u maakt kennis met de personen die in Heiloo aan het roer staan. U komt iets meer te weten over de personen zelf en na tuurlijk komt ook de politiek aan bod. Vooraanmelding: Kennernerstraatweg 464,1851 NG Heiioo.Odpnn e-mail: redactie@uitSijkpost.nl. In de aanmelding In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro exd. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Twee jaar geleden verhuisde de Egmondse met haar gezin vanuit Amsterdam naar Heiloo en het ver baasde haar dat er geen gespeciali seerde kinderkledingwinkel was. Ze besloot Heiloo eens te peilen door mee te doen aan een gezamenlijke pop-upstore in de Schrijverij. Deze was weliswaar slechts één dag ge opend vanwege de lockdown, maar de eerste reacties waren ontzettend positief. tegen een eerlijke verkoopprijs. Ze begon met het Zweedse merk Mini Rodini, kinderkleding van duurza me materialen. De pop-upstore werd een groot suc ces en zo volgde een tijdelijk pand bij 't Loo, waar het begin van een leuke vaste klantenkring ontstond. Nu vestigt de zaak zich permanent aan de Stationsweg. Inmiddels is haar collectie uitgegroeid tot meer dan 20 merken waaronder Amme- hoela, CarlijnQ, Bobo Choses, Daily Brat, Liewood, Lil Atelier, Nixnut en de twee toffe stoere jongens- merken Repose en Main Story. In de nieuwe collectie die nu binnen stroomt komen er zelfs nog twee Meiden, jongens maar ook unisex De opnames vonden plaats in het kantoor van Uitkijkpost Media bv, in het Willibrordus Business Centrum in Heiloo. Tegenover Dirk namen plaats Mart Brouwer de Koning (CDA), Lin da Veerbeek (Heiloo-2000), Sybren van Dokkum (D66), Annemarieke van Nierop (PvdA), René van Splun- teren (VVD), Mieke Beemsterboer (Heiloo Lokaal) en Edith de Jong (Ge meentebelangen Heiloo). Namens de Jongerenraad schoven Sanne Smak, Denise Otto en Laura van Houten aan voor de Uitkijkpodcast. Zo verschil- Een moeder die op zoek is naar een badpakje voor haar dochtertje die heerlijk ligt te slapen in de kinder wagen spreekt Chantal aan:"Je hebt nog geen badpakjes zeker?” Chan tal spoedt zich naar het magazijn en komt terug met een hele doos vol met de schattigste badpakjes. "Neem er maar een paar mea en pas ze thuis maar tijdens het verscho nen, dat is handigkr. Ik hoor dat je uit Alkmaar komt? Je hoeft niet per se alleen naar Heiloo om de bad pakjes terug te brengen hoor, het komt wel een keertje als je hiar echt moet zijn”, zegt Chantal. Dit maak je niet vaak mee als klant, de service bij Milck gaat ver. Daarom blijven klanten ook komen bij Milck, van heinde en verre. Net als de winkel, waar altijd reu ring is, is de kleding die Chantal verkoopt nooit saai. We zien tijger print, vrolijke kleuren en verschil lende materialen, van wol tot gere cycled materiaal. hippe merken bij: Maed for Mini en Sproet Sprout. lend als de personen en hun politieke kleur zijn, zo verschillend zijn ook de Uitkijkpodcasts. Weet u al wie uw stem krijgt? Of zweeft u nog? Wilt u zich op een an dere manier verdiepen in de Heilooër politiek met het oog op de verkiezin gen? Beluister dan de Uitkijkpodcast De Uitkijkpodcast varieert in lengte van ca. 15 tot 25 minuten en natuur lijk luistert u op uw eigen moment. U vindt alle Uitkijkpodcasts terug op onze website www.uitkijkpost.nl onder het kopje ‘Uitkijkpodcast’. Per week lichten we twee podcasts uit in. een artikel op diezelfdn site. Heeft u naar aanleiding van de Uit kijkpodcast tips of ideeën? Mail dan naar redactie@uitkijkpost.nl Alwero, deze zijn er overigens ook voor kinderen, en prachtige tassen van Studio Noos. Ook kan je bij Milck je oude kleding inruilen voor shoptegoed, hoe duurzaam wil je het hebben? Boekjes met een ver haal, prachtig onbreekbaar senvies, bijtringen, spaarpotten, haarfrö- Het was weer vojeltelweakend: wel- ’a vogels zie je in een half uur tijd in je tuintje. Dit jaar mei: ean voor ons droevig resultaat. Waar vorig jaar er nog 2 heggemusjes, 3 koolme zen, 2 pimpelmezen, 1 roodborstje an een merel geteld werden, no- teurde ik deze keert koolmees en- roodboastje. Vorig; jaar werdan kvee vogelnestjes in onze tuiu door een naburige kat verzwolgen. Daar lijkt een verband te zijn. Ean varband dat ook op grotere schaal in o nze groene gemeente merkbaar is. De laatste jaren is het aantal gedo mesticeerde dieren zoals honden en katten enorm toegenomen. De druk op recreatiegebieden als Het Maalwater en het Heilooërbos, die rijk bezochte uitlaatplekken zijn geworden, is dagelijks waarneem baar. Zelfs uitlaatservicediensten van buiten onze gemeente maken er gebruik van. Ik sprak laatst iemand die voor Heiloo als woonplaats had gekozen “omdat je hier zo mooi je hond uit kunt laten”. Nu op deze manier meer en meer gaoene gebieden van onze gemeente gekolonisaerd worden door huis- diaren, is de vraag hoeveel ruimte er dan nog overblijft voor biodi- Milck Stationsweg 78 1851 LM Heiloo tifww.milck.nl info@milsk.nl bels, niemand gaat bij Milck met lege handen de deur uit. Ik heb alvast een paar aandachts punten: 1. Geef duidelijker aan wpar een k>s- loopgebied is en waar niet en hand haaf daarop. Ik zie in gebieden waar honden aangelijnd moeten lopen zelden een aangelijnde hond. 2. Maak duidelijker rustgebieden waar geen hond mag komen. 3. Geef vogels de ruimte. Laat loslo pende katten van april t/m mei ver plicht een kattenbel dragen. Wellicht dat de vogolteldag dan een rooskleuriger beeld laat zien. Gemeentepartijen: ik ben benieuwd! versitait; voor landdiertjes, vogels en amfibieën. De nieuw aangelegde mdoie en diervriendelijke glooiende walkantenvan de vijver in Het Maal water worden nauwelijks gebruikt door de oorspronkelijk beoogde eenden, padden en kikkers, maar rijkehjk als recreatieplek gebruikt door honden. De gemeenteraadsverkiezingen na deren. Hoe zien de plaatselijke par tijen - alle voor groen - de spanning die zich in onze mooie parken voor doet tussen biodiversiteit en ruimte voor huisdieren? HEILOO - Op 14, 15 en 16 maart vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Voor Uitkijkpost het uitgelezen moment om aan de slag te gaan met het fenomeen ‘podcast’; een audio-uitzending waarbij het geluidsfragment op aanvraag kan worden beluisterd. Speciaal voor volwassenen ven koopt ze wollen bodywarmers van

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5