Ashton Brother Joost Spijkers in Cultuurkoepel Op Wereldreis in Witte Kerk Heiloo Sweelinck Barokorkest in Cultuurkoepel Gevarieerde fietsronde CDA-Heiloo Jouw lief in de krant? Openstelling Witte Kerk Organisatie Kunstparade in volle gang UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 2022 8 Di Krenitse. Foto: aangeleverd 3 Het Sweelinck Barokorkest. Foto:aangeleverd Job Twisk: “Investeer in cultuur en versterk de vrijwilligers!” Foto: aangeleverd Foto: Pixabay 3 Hotel Spijkers is het nieuwe muzikale theateravontuur van Joost Spijkers en zijn band. Foto: Brenda de Vries Karel Das (viool, zang), Dorien Hooman (accordeon, zang), Ellen Kruyt (contrabas), Rob Nederhof (klarinet) en Vera Prijs (basklarinet) spelen vanavond stukken uit het rijke repertoire en zullen, naast de instrumentale muziek, ook prach tige Jiddische liederen presenteren, waarin vele aspecten van het Joodse HEILOO - Ga mee op wereldreis in de Witte Kerk met de klezmermuziek van Di Krenitse. Klezmer werd van oorsprong gespeeld op traditionele feesten en bruiloften door Jiddisch sprekende, reizende muzikanten. In de muziek die gespeeld wordt, zijn duidelijk de folkloristische Oost-Europese, Balkan en zigeunerinvloeden hoorbaar. Ook Sefardische nummers (muziek uit de regio Spanje/Portugal) maken deel uit van het repertoire. Alhoewel de Jood se muzikanten zich lieten beïnvloeden door hun omgeving, heeft de muziek toch haar oorspronkelijke karakter behouden met typische toonladders en ornamentatie, gerelateerd aan synagogale gezangen, chassidische muziek en volksliedjes. Door de vestiging van Pietro Lo- catelli in Amsterdam werd die stad een muzikaal centrum van beteke nis. Locatelli begon namelijk een uitgeverij voor bladmuziek die in ternationaal aanzien genoot. Het programma bestaat uit werken van componisten die daarvan profiteer den en van Locatelli zelf. Ster-vio- list Emmanuel Resche-Caserta leidt vanaf de aanvoerdersstoel. Zondag 13 februari aanstaande om 15.15 uur. Wilt u verzekerd zijn van een plaats, reserveer dan uw kaarten a 2,50 via www.cultuur- koepelheiloo.nl of koop ze bij het VVV-kantoor op Landgoed Willi- brordus te Heiloo. leven bezongen worden. Op Wereldreis: Klezmermuziek met band Di Krenitse Donderdag 17 februari 2022, 19.30 uur. Toegang: 15,00 inclusief drankje. Reserveren: reserveren@wittekerk-heiloo.nl Let op: een coronavaccinatiebewijs is noodzakelijk Hotel Spijkers is de nieuwe thea tervoorstelling van Joost Spijkers samen met zijn band, bestaande uit Arend Niks, Arno Bakker, Andreas Suntrop en Stan Mitrovic. Een muzi kaal theateravontuur over de hunke ring naar verbondenheid, samenzijn en vrijheid, en hoe herinneringen die verlangens kunnen waarmaken. Tijdens het ’s nachts aangeschoten wachten op de nachtportier van het hotel flitst het leven van de man aan hem voorbij. Golven van zoete, pijn lijke en geestige herinneringen vol gen elkaar op. Aangejaagd door het in de lobby spelende orkestje bezingt de man hoogte- en dieptepunten uit zijn leven. Een hartstochtelijke ode aan de levenden én de doden uit zijn geschiedenis. Hier in dit obscure ho- De heer Job Twisk heeft de fractie uitgebreid bijgepraat over het Cul- tuurmanifest en over het opgerichte Cultuurplatform. Een prima ontwik keling, waaruit blijkt dat samenwer ken loont en waardoor Heiloo een nog mooier cultuuraanbod krijgt. Dat gaat natuurlijk niet vanzelf: een tel, ver weg van de waan en de sleur van alledag, wordt samen eindeloos gezongen en gedanst, gelachen, ge huild en gedronken. In Hotel Spijkers hoeft een mens nooit meer alleen te zijn. Met Spijkers II won Joost Spijkers in 2018 de Poelifinario cabaretprijs in de categorie kleinkunst. Volgens de jury stak Spijkers II met kop en schouders boven de andere voor stellingen uit. Met zijn muzikale so- loavontuur laat Joost Spijkers zien dat hij nog meer kan dan wat hij doet met de Ashton Brothers. Kom vrijdag 11 februari a.s. om 20.00 uur genieten van dit theatrale concert! Locatie diner: Restaurant Spijkers (Raadhuisweg 3a, 1851 JA Heiloo) Aanvang diner: 17.15 uur samenspel van vele verenigingen met hun vrijwilligers en ook de ge meente is cruciaal. De heer Twisk benadrukte ook het belang van een actueel cultuurbeleid. Wilt u ook ook in gesprek met CDA-Heiloo? Geef een seintje aan Hessel Hiemstra (jhhiem@quicknet.nl). HEILOO - De Witte Kerk is op woens dag altijd open voor publiek. Je kunt er terecht voor een kopje koffie of thee, een gesprekje, een potje scha ken of juist voor de rust en er kan natuurlijk een kaarsje opgestoken worden. De piano staat er voor wie even wil spelen en muziek wil ma ken! Hebt u ideeën voor de invulling van deze woensdagen? Laat het ons weten. Toegang: vrij, donatie is welkom Iedere woensdag 12.00 - 15.00 uur De redactie kiest de liefste, leukste of mooiste foto uit en die plaatsen we in de Uitkijkpost van 9 februari. Bovendien maak je met jouw inzen ding kans op een Hemelse Brownie en een zakje special editions He melse Valentijnbonbons met aardbei (beschikbaar gesteld door de Brow- niehemel) of een mooie bos bloemen van Bloemen bij Kim. En wie wil daar nou niemand mee verrassen? Nog een kleine twee weken en dan is het Valentijnsdag, de dag van de liefde. Heb jij een leuke foto van of met iemand die jou heel lief is, mail deze dan voor maandag 7 februari naar redactie@uitkijkpost.nl Uiter aard mag er een lieve boodschap of korte toelichting bij. HEILOO - Op 24, 25 en 26 juni vindt in Heiloo (hopelijk) wederom de Kunstparade plaats. Er hebben zich inmiddels al bijna 100 kunstenaars aangemeld. Zij laten hun kunstwer ken zien op diverse groepslocaties of in eigen atelier, uiteraard alle maal in Heiloo. Ook mogen kun stenaars zelf een locatie zoeken in Heiloo (bij middenstand of horeca) om te exposeren. Naast kunst van veel bekende na men hebben zich ook een groot aan tal nieuwe kunstenaars opgegeven. Ook nieuwe disciplines komen aan bod. Het aanbod is heel divers: schil derijen in olieverf, acrylverf, aquarel en potlood, beelden in brons, hout, metaal, gips, marmer en speksteen. Er is keramiek, multimedia, foto grafie, glaskunst, collage, sieraden, kleding en accessoires, etc. Daar naast zullen muzikanten op diverse locaties de Kunstparade muzikaal omlijsten. Bent u of kent u een kun stenaar die aan dit evenement mee wil doen? Of wilt u als muzikant deelnemen? Inschrijven kan nog tot en met 28 februari! Kijk op www. kunstparadeheiloo.nl Bent u geen kunstenaar maar draagt u de kunst in Heiloo wel een warm hart toe? Op de website kunt u een donatie doen om Stichting Kunst Zin Heiloo, organisator van de Kunstparade Heiloo, te ondersteu nen. Door uw steun kunnen zij de komende jaren dergelijke evene menten blijven organiseren. HEILOO - Op vrijdag 11 februari treedt Ashton Brother Joost Spijkers op in de Cultuurkoepel met zijn voorstelling Hotel Spijkers. Speciaal voor dit concert heeft de Cultuurkoepel samen met restaurant Spijkers in Heiloo een Spij - kersarrangement samengesteld. HEILOO - De programmeurs van de Cultuurkoepel krijgen regelmatig ju weeltjes langs die een breed publiek verdienen en prachtig passen in de Koepelprogrammering. Onder het motto ‘Koepel Keuze’ brengt de Koepel daarom een serie optredens, waarbij het publiek na het optreden mag be talen wat men het waard vond. Dit keer het Sweelinck Barokorkest, het or kest van de afdeling oude muziek van het Conservatorium van Amsterdam, waar de Cultuurkoepel een innige samenwerking mee heeft. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft de CDA-fractie weer een gevarieerde fietsronde door Heiloo gemaakt. Naast bewoners van de Kerkelaan (“Waar om geen veilige oversteek?”) kwam de fractie ook in gesprek met bewoners over de locatie van laadpalen en over de behoefte van ouderen aan ‘hofjes- woningen’. Ook is de Standerdlaan bezocht in verband met de wens voor een veilige verbinding in de vorm van een voetgangersbrug. De hoofdmoot was echter een bezoek aan de Muziek Dansschool.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 8