1 GB Ho Zet al in de agenda! Verkiezingsdebat op 2 maart HEILOO “uu Heiloo STELLING JONGERENRAAD: ©PvdA GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 16 MAART 2022 D66 GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 16 MAART 2022 Door corona zijn veel meer jongeren en ouderen eenzaam geworden. De gemeente moet projecten opzetten en andere soorten hulp bieden om eenzaamheid in de gemeente te verminderen. JONGERENRAAD Heiloo Bent u ook benieuwd naar de mening van de lijsttrekkers van de politieke partijen in Heiloo? Kom dan op woensdag 2 maart naar het politieke debat in de Cultuurkoepel in Heiloo. Aanvang 19.30 uur. Er is slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, opgeven kan via verkiezingsdebat@heiloo.nl. Om het debat te leiden komt Rogier Elshout naar Heiloo. Hij is een professioneel debatleider, presentator en dagvoorzitter. Op 2 maart is er een politiek debat in de Cultuurkoepel. Het wordt een hybride bijeen komst waarbij de toeschouwers zowel in de zaal als digitaal kunnen meedoen. Aanwezig zijn alle lijsttrekkers van de zeven deelnemende partijen aan de gemeenteraads verkiezingen. Heeft u een vraag? Dan kunt u die mailen naar verkiezingsdebat@heiloo.nl. Eenzaamheid is in Nederland een enorm probleem, dat we niet met overheidsmaatregelen kunnen oplossen, hoe graag we ook willen. We kunnen wel onze samenleving zo inrichten dat deze minder individualistisch gericht is, en meer op ontmoeting. De PvdA Heiloo wil investeren in ontmoe ting. We willen bankjes plaatsen op een groen en autovrij Loop- lein. We willen de muziekschool en het Trefpunt moderniseren. We steunen de bibliotheek en alle activiteiten die daar plaatsvinden. We willen investeren in het jonge renwerk. The Spot moet er snel komen. En een buurtsportcoach kan openbare, korte trainingen geven op vaste plekken in Heiloo voor jong én oud. Eenzaamheid is verschrikkelijk voor de mensen die daarmee te maken hebben. De overheid kan niet zelfstandig voorkomen dat mensen eenzaam zijn. Wel kan zij ervoor zorgen dat organisaties die dat wel kunnen, bijvoorbeeld via de Stichting Welzijn, in staat wor den gesteld dat te doen. De VVD steunt van harte deze organisaties en hun initiatieven waar dit kan. Gemeente Belangen Heiloo De Jongerenraad heeft eenzaam heid echt op de kaart gezet en hiervoor verdienen zij een groot compliment. Door eenzaamheid preventief aan te pakken voorko men we namelijk ernstige gevol gen. Met eenzaamheid onder ouderen zijn we vaak bekend maar ook onder de groep 12-30 komt eenzaamheid steeds vaker voor. In Castricum is er daarom een initiatief om eenzaamheid onder deze leeftijdsgroep aan te pakken genaamd Join Us (www. welzijncastricum.nl/jongeren). D66 Heiloo gaat onderzoeken hoe zo'n initiatief in Heiloo kan komen. Nabuurschap. Wij onderkennen de problematiek van sluimerende of expliciete eenzaamheid, zowel bij ouderen als jongeren. De oplossing kan echter niet alleen van de gemeente komen. Naast bestaande voorzieningen en pro jecten zijn creatieve oplossingen nodig om eenzamen te betrekken bij onze samenleving. Omkijken naar elkaar, gehoord worden en openstaan voor iedereen moet leiden tot goed nabuurschap. Dit geldt voor individuen, groepen, organisaties en gemeente. Heiloo Lokaal zal ieder initiatief hiertoe ondersteunen. diging van diverse organisatie en instellingen en de Jongerenraad in de zaal aanwezig zijn. Eens! De aanpak van eenzaam heid was en is een belangrijk speerpunt van CDA Heiloo. Eenzaamheid kunnen we alleen aanpakken als we ons hier samen verantwoordelijk voor voelen. Bewustwording, signaleren en het versterken van het aanbod: dat is de uitdaging! Dat kan alleen in goede samenwerking, weten wat er leeft en wat er nodig is. Concreet: 'Maatjesprojecten', de inzet van een netwerkcoach, sport bewegen voor jong én oud, het realiseren van The Spot, woonvor men met jong en oud onder één dak. En natuurlijk ook ons initiatief 'schaaktafels tegen eenzaamheid'! Wij vinden dat eenzaamheid moet worden aangepakt door de gemeente. Onder jongeren is eenzaamheid nog vaak een taboe. Door bijvoorbeeld de stichting Join-us naar Heiloo te laten komen, zorg je voor een plek waarbij jongeren terecht kunnen. Door Join-us een plek te geven in Heiloo, zorg je ook voor connec ties binnen in je dorp. Vanwege corona en de 1.5 meter afstandsregel is de verwachting dat helaas maar een beperkt aantal mensen in de zaal aanwezig kan zijn. Het streven is dat in elk geval inwoners, een afvaar Aanmelden kan via het emailadres: verkiezingsdebat@heiloo.nl. Wilt u hierbij vermelden of u het debat liever fysiek of digitaal bijwoont en of u zich namens een organisatie of als privépersoon aanmeldt. Helemaal mee eens, de zorg rond corona was en is belangrijk maar over de nazorg om mensen uit hun isolement te halen is nog wei nig nagedacht. Zo wil Heiloo-2000 de bereikbaarheid en toeganke lijkheid van de sociale wijkteams richting ouderen vergroten en initiatieven zoals Join Us (een zaamheid jongeren) omarmen en stimuleren. Deels eens. Gemeentebelangen Heiloo ziet hier een gezamen lijke verantwoordelijkheid van gemeente en inwoners zelf. Naar elkaar omkijken, even bellen, contact houden, dat kunnen we allemaal. Natuurlijk wil Gemeen tebelangen Heiloo initiatieven tegen vereenzaming faciliteren, ondersteunen en meedenken. Juist in de coronatijd hebben we behoefte aan een vitale, betrokken samenleving. Daarom vindt Gemeentebelangen Heiloo onderwijs, sport en cultuur en alle andere maatschappelijke voor zieningen die bijdragen aan een vitale samenleving zo belangrijk. Deze moeten voor iedereen toe gankelijk zijn, fysiek en financieel. Bestaande maatschappelijke voor zieningen moeten op peil blijven! CDA UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2022 10 Gast HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 10