1 K GB Ho HEILOO Lijstvolgorde kandidaten Heiloo ©PvdA Heiloo STELLING PVDA: GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 16 MAART 2022 D66 In Zandzoom moeten veel meer betaalbare huizen komen dan nu gepland staan (minstens 40% woningen tot 250.000 en/of 850 huur). JONGERENRAAD Zeven partijen doen op 16 maart mee aan de gemeenteraadsverkiezing in Heiloo. Het Centraal Stembureau stelde vrijdag de kandidatenlijsten en de lijstvolgorde vast. De volgende partijen doen mee aan de verkiezingen: Heiloo 2000, VVD, D66, CDA, PvdA, Gemeentebelangen Heiloo en Heiloo Lokaal. Dit is ook de lijstvolgorde. Burgemeester Mascha ten Bruggencate ondertekende formeel het proces-verbaal en wenste de aanwezige partij en een goede campagne. Meer informatie over de verkiezingen staat op de website van de gemeente. Bent u ook benieuwd naar de mening van de lijsttrekkers van de politieke partijen in Heiloo? Kom dan op woensdag 2 maart naar het politieke debat in de Cultuurkoepel in Heiloo. Aanvang 19.30 uur. Er is slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, opgeven kan via verkiezingsdebat@heiloo.nl. Laten we realistisch blijven, wij kunnen de woningmarkt niet met wensdenken veranderen, noch dicteren. Zandzoom ligt grotendeels, met ook betaalbare woningen. Wanneer we nu het programma zouden wijzigen gaan we jaren de vertraging in om te bouwen. Dus ook voor de door stromer is er dan geen plaats. We moeten vooral ook blijven kijken naar creatieve oplossingen zoals kleine woningen, hofjes en inbrei- locaties. Voor mensen met een modaal inkomen staat in Heiloo nu niet één huis te huur of te koop. Dat is onacceptabel. Zandzoom is de laatste kans om in Heiloo op grote schaal betaalbare wo ningen te bouwen. Niet alleen voor gezinnen, maar ook voor ouderen (hofjes) en jongeren. De oude plannen van WD/CDA/Hei- loo-2000 om hier voor 80% (zeer) dure gezinswoningen te bouwen moeten daarom van tafel. Wij zijn ook voor de bouw van een extra verzorgingshuis in Heiloo in het niet-luxe segment (dus toegan kelijk voor lagere en middenink omens), zodat Heiloose ouderen die niet meer zelfstandig kunnen wonen, in Heiloo kunnen blijven. Doordat het bestemmingsplan Zandzoom is gestrand, is de bouw van zo'n 250 sociale woningen vertraagd. Het is daarom enorm belangrijk dat er snel een nieuw plan komt. Om nu de afspraken met alle partijen open te breken (dat zijn zowel particuliere grond bezitters als ontwikkelaars), zoals de PvdA voorstelt, betekent dat er in Zandzoom niet eerder dan 2028 gebouwd zou kunnen gaan worden. Dat is voor de VVD on acceptabel. Vergeet niet dat 40% van de woningen in de Zandzoom ver onder de landelijke gemid delde koopprijs van 419.000 ligt. Het wordt dus zeker geen villawijk! Gemeente Belangen Heiloo D66 wil in Heiloo minstens 30% betaalbare huizen. Of 40% kan hangt er vanaf. Goedkopere woningen betekent ook dat er meer woningen nodig zijn om het plan financieel haalbaar te maken. Als de prijs lager is moet je immers meer verkopen om iets te kunnen verdienen. D66 wil heel graag meer woningen maar in Zandzoom zorgt dat voor een wijk met te veel verkeer zonder groen. D66 gelooft daarom in betaalbare appartementen rond het centrum. Als er opnieuw onderhandeld moet worden voorziet Heiloo Lokaal dat het nóg langer gaat duren voordat hier gebouwd gaat worden. Heiloo Lokaal pleit voor ontvriezing van het Sociaal Fonds Woningbouw en een structurele bijdrage in dit fonds. Voor elke woning die niet in de sociale sector gebouwd wordt, dient een bijdrage betaald te worden aan het Fonds Sociale Woningbouw. Zo dragen deze bijdragen bij aan een fijn leven in sociale woningen in de toekomst. Eens, maar alleen als aanvulling op het huidige plan dat reeds voorziet in 500 woningen onder een vraagprijs van 344.000. Een aanvulling is alleen mogelijk indien de Provincie het toestaat om het huidige maximum van 1285 woningen te verhogen. Aanpassing zonder de medewer king van de Provincie en de vele verschillende eigenaren leidt tot een extra vertraging van minstens acht jaar, waardoor we letterlijk nog verder van huis raken. Wij vinden dit een goed initiatief. Maar we vragen ons af of dit op korte termijn nog gerealiseerd kan worden. Daarnaast denken wij ook dat andere regelingen effec tiever kunnen zijn, bijvoorbeeld een woonplicht. Mee eens, mits dit niet leidt tot nog méér woningen in Zandzoom en verdere aantasting van de groene zone om Heiloo. Er zijn nu eenmaal grenzen aan de nieuw bouw in Zandzoom en elders in Heiloo. Grenzen zoals wat de dorpskern nog aan verkeer aan kan. Of wat de maatschappelijke voorzieningen nog aan kunnen, als er duizenden inwoners bij komen in Heiloo. Grenzen ook aan de verstening van de groene ruimte, gezien de klimaatverande ring. Gemeentebelangen Heiloo wil geen dure woningen puur voor de financiering van de Aansluiting A9. Wij investeren het geld voor de afslag liever in aantrekkelijke, duurzame en betaalbare wonin gen voor kleinere huishoudens. CDA UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2022 11 Gast HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 11