Tussen de regels Blind date met een boek Onderzoek naar oplossing onbewaakte spoorwegovergangen Musselen VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Tuinvogelverhaal Dat moment was pure poëzie. Door: Renate Oranje Door: Dirk Kaan O Ga eens snavelstaren. Foto: aangeleverd De woorden werden ij'l, verdwenen, lieten zich niet langer tot zinnen kneden. De witregels bleven over, waarvan alleen ik weet wat ze willen zeggen, vol van betekenis maar los van de taal. En zo heb ik je, woord voor woord onuitgesproken, tot mijn eigen meesterwerk gemaakt. LIMMEN - Paulien van Tol is vrijwillig tuinvogelconsulente voor de Vogelbe scherming. In haar vrije tijd schrijft zij korte verhaaltjes over tuinvogels. Met haar achtergrond als illustratrice tekent zij daar ook een passendillustratie bij. Van tijd tot tijd leest u een van haar verhalen in de Uitkijkpost. U kunt Pau- lien ook volgen op haar Facebookpagina ‘Tuinvogelverhalen’. Deze week het verhaal ‘Musselen’. - de overweg naar Westerweg 21A te saneren en de woning/be- drijf te ontsluiten in westelijke richting naar de Egmondermeer/ Meerweg 1; - de overweg naar Westerweg 51B en 51C te vervangen door een fietstunnel en de woningen/be- drijven fietsers te ontsluiten in westelijke richting naar de Eg- mondermeer/Meerweg 2; De raad legde afgelopen maandag het verzoek neer bij de commissie om het plan uit te kunnen werken voor een verbinding tussen de be oogde fietstunnel onder het spoor (t.h.v. de huidige spoorwegover gang Westerweg) en de Egmon- dermeer/Meerweg. - de overweg aan de Kraaienlaan te vervangen door een voetgan gersbrug of -tunnel. voor een mus? Nou, de heggemus is geen mus. Ja, hij scharrelt graag bij en onder heggen, net als de mus en hij heeft ook een bruingrijs verenpak net als de mus en het is daarom niet zo vreemd dat mensen deze twee ding met de Westerweg zijn we bang dat de historische omgeving wordt aangetast”, aldus Michel Engelsman. Na besluitvorming in de Raad wordt het planvormingstraject opgestart. De verwachting is dat na de zomer een advies kan wor den aangeleverd over de realisa tiefase. vogelsoorten wel eens door elkaar husselen, maar een mus... nee dat is hij niet. De heggemus onderscheidt zich van de mus door het feit dat het een ein- zelganger is, terwijl de familie huis mus niets liever doet dan zich met elkaar bemoeien. Menigmaal klinkt er vanuit onze heg een enorm ka baal van kletsende óf onbeschaamd ruziënde mussen. De heggemus kijkt hier met enige minachting op neer en hem zal je dus nooit in een groep zien. Bovendien is er nóg een heel duide lijk verschil, want huismussen zijn echte zaadeters en heggemussen zijn insecteneters. Zij hebben daar voor ieder hun eigen specifieke ge reedschap en dat is hun snavel. De snavel van een huismus is stevig en bot, zodat hij makkelijk harde zaden kan eten. De snavel van een hegge- mus daarentegen is slank en spits als een pincetje. Daarmee peutert hij nauwkeurig insecten uit kiertjes en gaatjes. Dus, mussel niet langer, maar ga snavelstaren! HEILOO - Bibliotheek Heiloo pakt van 14 t/m 19 februari uit met een opmerkelijk valentjnsiniti- atief. Een deel van de boeken wordt ingepakt waarna de bezoekers als het ware een blind date mee naar huis nemen. Ondanks alle regen en wind van de afgelopen dagen weet ik dat het voorjaar al is begonnen, want gis teren hoorde ik het vrolijke liedje van de heggemus. Hé, de hegge- mus, denkt u wellicht; wat is dat De andere partijen waren onver deeld positief. “We zijn enthou siast”, zei Hessel Hiemstra van het CDA. “Natuur en wandel- en fietspaden gaan juist heel goed samen.” Mede vanwege het be ruchte karakter van de spoor wegovergangen bij conducteurs en machinisten noemde Sy- bren van Dokkum (D66) het een “goed plan”. een 'blind date’ lenen. HEILOO - Afgelopen maandag waren er twee commissievergaderingen met uiteenlopende onderwerpen. Vanuit de commissies komt een oor- deelsvormend advies aan de raad, die hier op een later moment een be sluit over neemt. Een van de onderwerpen die werden behandeld waren de Niet Actief Beveiligde Overgangen in het Heilooërbos, de zogeheten NABO’s. Zoals u weet brengen deze onbeveiligde overwegen gevaarlij ke situaties met zich mee. In meerdere gesprekken zijn de wensen en belangen van verschillende partijen besproken. De voorkeursoplos sing voor de problemen rond deze overgangen is nu om: Dus durf de uitdaging aan en leen zo’n 'blind date’! Verdeelde commissie De plannen vonden geen steun bij alle partijen. “Verstoring van het gebied”, vond Edith de Jong van Gemeentebelangen Hei- loo. “De ingreep in de natuur is te groot.” Ook Heiloo 2000 uitte twijfels. “We zeggen geen ja en geen nee. Met name bij de verbin- Portefeuillehouder Opdam zag dus “helaas geen steun bij alle partijen”. Hij benadrukte juist de aandacht en het respect voor de natuur. De uitwerking van de plannen gebeurt in nauwe samen spraak met Natuurmonumenten, ProRail, gemeente Alkmaar en Provincie Noord-Holland. “Een win-winsituatie”, aldus de wet houder. “Een prachtige fiets- verbinding door het weiland. En een aantrekkelijke route voor schoolverkeer en woon-werk- verkeer. Dit kan een mooi project worden.” Je hebt je opengeslagen, als het ware dat wat geschreven staat getoond. Ik heb je gelezen, nee uitgespeld en ontdekte tussen de regels door iets wat ik niet meer krijg uitgewist. Het concept is simpel: wij stallen meerdere ver pakte boeken uit en hierop staan slechts enkele steekwoorden genoteerd die je 'date’ het beste omschrijven. Op deze manier wordt het boek niet op zijn kaft beoordeeld en heeft elk boek een gelijke kans. Bezoekers van de bibliotheek kunnen Foto: aangeleverd Het lenen van een 'blind date’ is een leuke uitweg voor hen die altijd moeite hebben met kiezen uit de enorme collectie van de bibliotheek, maar kan ook heel interessant zijn voor mensen die ge woontegetrouw altijd ongeveer hetzelfde lenen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13