Cinescoop gaat weer beginnen The Hague String Trio speelt in de Witte Kerk Jordy Morsch INGEZONDEN BRIEF Door de lens van HEILOO - Na alle coronaperikelen gaat Cinescoop na bijna twee jaar ein delijk weer beginnen. En wel in de Cultuurkoepel. De filmclub moest na 25 jaar op zoek naar een nieuwe locatie, omdat De Beun heeft gekozen voor een andere manier van exploiteren en het niet meer mogelijk was om de zaal te huren. “We zijn door de Cultuurkoepel met open armen ontvangen,” zegt Car la Spanjaart, bestuurslid van Cine- scoop. “En we hebben er heel veel zin in om hier weer verder te gaan en mooie films te vertonen.” Leden van de filmclub hebben vol gens hun abonnement nog recht op twee films. “Wij gaan dit sei zoen drie films vertonen in de pe riode van februari tot en met april. De eerste twee films hebben de le den nog tegoed uit het afgebroken seizoen 2019-2020. Van deze drie films hoeven zij er dus maar één te betalen.” The Hague String Trio werd in 2006 opgericht door Justyna Briefjes (vi ool), Julia Dinerstein (altviool) en Miriam Hyde (cello). Na jaren van studie en werk in meerdere landen hebben ze zich alle drie in Den Haag gevestigd. Justyna en Miriam zijn lid van het Haags Residentie Orkest in Den Haag en Julia is verbonden als do cente altviool aan verschillende conservatoria in Nederland. HEILOO - Op zondag 27 februari speelt The Hague String Trio in de Witte Kerk. Aanvang 15.00 uur. HEILOO - Op dinsdag 1 februari kwam het te leurstellende nieuws dat er geen vergunning is verleend voor Ypestock 2.0. De vergunning was aangevraagd voor het festival dat plaats had moeten vinden op zaterdag 1 oktober 2022. De reden waarom deze aanvraag is af gewezen is niet bekend. Er waren veel positieve reacties uit het dorp over het idee om Ypestock nieuw leven in te blazen. Een van de organisatoren had een poll op Facebook gezet. Op deze poll werd meer dan 1000 keer gestemd en daar uit kwam naar voren dat het dorp staat te springen om een feest als Ypestock. Dit is de reden dat de organisatoren er toch he lemaal voor willen gaan! We gaan het zien: gaat Ypestock 2.0 door? Er zijn een aantal politieke partijen in Heiloo die het festival wel steunen. Daarom gaan de organisatoren in bezwaar tegen het besluit zodra ze de afwijzing van de vergunning schriftelijk hebben ontvangen. Er is inmid dels spreektijd bij de commissievergadering aangevraagd. Wij vragen u vooraf te reserveren met opgave van naam en telefoon nummer. Ook vragen wij u het te betalen bedrag a 18 p.p. (jongeren 8) te storten op onze bankreke ning: NL42 TRIO 0254712843. Reserveren kan per telefoon 06 45184525, via deze website of per mail: info@concertenwittekerk.nl Vanzelfsprekend passen wij alle co- ronamaatregelen toe, zoals controle van de QR-code met het identiteits bewijs, de 1,5 meter afstand en bij lopen een mondkapje dragen. Miriam Hyde - Strijktrio (1932) Ludwig van Beethoven - Strijktrio op. 9 nr. 1 in G Joseph Haydn - Divertimento Hob. XI in C Emmy Frensen-Wegener - Suite (1925) Komende zondag 13 februari wordt de eerste vertoond. “We wilden ei genlijk knallend starten met een film van James Bond, maar die film duurt te lang. Vanwege de corona- regels mogen we maar open zijn tot 22.00 uur.” Maar er is een mooi alternatief bedacht. “We starten nu met de film ‘April, May en June’, een Nederlandse film met een ware sterrencast.” Wilt u ook lid worden van Cine- scoop en films op een groot scherm bekijken op een schitterende lo catie? Stuur dan een mail naar film@cinescoop.nl. Voor meer informatie: www.cinescoop.nl UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2022 3 w Cinescoop gaat eindelijk weer beginnen. Foto: aangeleverd O The Hague String Trio. Foto: aangeleverd Naam bij redactie bekend Ik geef de lens door aan Rianne Kraakman-van Tricht Zandzoom, het mooie natuurgebied tussen Heiloo en Limmen Er leven hier veel hazen, konijnen, egels, marters en vossen. Deze dieren kunnen zich nu niet verplaatsen of vluchten. Hun leefgebied wordt steeds kleiner. Vluchten voor verkeer, zoeken naar voedsel of een veilige plaats voor een winterslaap vinden wordt moei- lijker. Straks in het voorjaar de jongen veilig grootbrengen in het hoge gras van de weilanden lukt zo niet meer. En ‘s zomers de schaduw opzoeken wordt ook een probleem. Waarom is onze gemeente Heiloo niet wat zuiniger op deze mooie natuur en laat ze de schermen verwijderen tot er meer duidelijk is over de bouwplan nen? In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Van jongs af aan houd ik mij bezig met fotografie. Beginnend met een klein digitale compactcamera, later met steeds professionelere camera's. Maar twee jaar geleden heeft mijn neef Remi Walsarie (links op de foto) mij geïntro duceerd in de analoge fotografie. Iets van vóór mijn tijd maar wat tegenwoor dig weer populair wordt. Voor mij is het uitdagend en een compleet nieuwe wereld. Het zorgt ervoor dat ik goed moet nadenken over de belichting en de instellingen van de camera ge koppeld met het soort filmrolletje. In tegenstelling tot een digitale came ra kan ik niet eerst even proberen en kijken of het goed is. Ik moet het ge woon doen en vertrouwen op mijzelf. Sinds bijna een jaar staat Zandzoom in het plastic. De bouwplannen zijn op 1 september 2021 vernietigd door de RvS. En mocht de gemeenteraad na de verkiezingen toch willen bouwen in Zandzoom, dan zullen de plannen misschien aangepast worden. Er zal nog een hele tijd overheen gaan. Maar vooralsnog staan de schermen er nog steeds. Op het programma staan: Geen ontvan en? Bel donderdag tot 12 00 uur- 0226 331020 (Koai verspreiamg ovi Deze les voer ik door in het dage lijks leven: durf het gewoon te doen en vertrouw op jezelf. En weet: een keer een foutje maken mag, daar leer je van.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3