Expositie ‘Wie is de man van de lijkwade? o Alweer in quarantaine? Maak kennis met Café Bonjour Vennewater Veilig Verkeer Nederland doet rondje Heiloo Hockeyvader column r. f' 1 Tot ziens op ons Heiligdom! door Michiel Ullers 1 De les begon met een instructiefilm die de kinderen ademloos in zich opnamen onder toeziend oog van juf en van Jan Grootenboer van Veilig Verkeer Nederland. Het ezelsbrug getje wat betreft voorrang in het verkeer wordt tijdens de instructie- film nog maar even goed ingeprent bij de leerlingen door Jan: Wie het sterkste is gaat voor. HEILOO- De groepen 8 van de St. Radboudschool kregen deze week een hele belangrijke les als voorbereiding op hun fietstochten naar het voortgezet onderwijs. Veilig Verkeer Nederland kwam ze namelijk alles uitleggen over de dode hoek. GP Groot had speciaal daarvoor een vuilniswagen beschikbaar ge steld en chauffeur Ozan gaat deze week alle basisscholen van Heiloo langs om de kinderen bewust te maken van de gevaren van de dode hoek. Er wordt flink gehamerd op de twee vuistregels als je in de buurt van een vrachtwagen, tractor, camper of an der groot voertuig fietst: blijf altijd ruim achter het voertuig én houd drie meter afstand. Als juf vraagt naar de drie vuistregels steken alle kinderen hun vinger op: ze hebben goed opgelet. Daarna begint het echte werk: groepje voor groepje mogen de leer lingen naar buiten om plaats te ne men in de vuilniswagen bij chauf feur Ozan. Hij laat ze persoonlijk zien waar de drie dode hoeken zitten en legt ze uit dat manoeuvreren of remmen met een voertuig van 25000 Een groot voertuig heeft drie dode hoeken: één pal voor het voertuig, één aan de bestuurderskant waar de spiegel het zicht van de chauffeur belemmert en één rechtsachter. De dode hoeken staan rondom de vuil niswagen aangegeven met pionnen. “Ik wist wel dat de dode hoek be stond maar ik wist niet precies waar. Mijn moeder heeft me wel geleerd altijd rechtsachter de vrachtauto te blijven”, aldus Jayden. Moos gaat straks naar het voortgezet onderwijs in Castricum: “Maar voordat het zover is ga ik de route oefenen met mijn moeder”, vertelt hij. Tatum en Lise vinden het vooral heel cool om in de vrachtauto achter het stuur te mogen zitten en zeggen nu een beter beeld te hebben van wat de chauf feur ziet. De les raakt juf, zij heeft namelijk ooit een kennis verloren door een ‘dode hoek ongeval’. De gebeurtenis heeft destijds veel indruk gemaakt: “Een vrachtauto, tractor of ander groot voertuig wint altijd, knoop dat goed in je oren”, zo spreekt zij haar leerlingen toe. Juf vindt het erg spannend dat haar groepen 8 straks naar het voortgezet onder wijs gaan, maar deze belangrijke les neemt toch wat van haar zorgen weg. kilo nog niet zo makkelijk is. Tijdens normale werkdagen haalt Ozan be drijfsafval op, zo ook bij scholen. Hij rijdt dus vaak in een woonwijk en voelt zich bevoorrecht dat hij de kinderen met deze belangrijke in formatie mag bijspijkeren. Volgens velen is dit de lijkwade waarin Jezus werd gewikkeld en begraven nadat hij aan het kruis gestorven was. Over de echtheid wordt al eeuwen getwist. Werd eerder beweerd dat het om een vervalsing zou gaan, forensisch onderzoek van een aantal jaren geleden zou uitwijzen dat de lijkwade maar van één man kan zijn, Jezus Christus. HEILOO - De lijkwade van Turijn is een eeuwenoud linnen kleed met een vage beeltenis van een man. Geleerden reconstrueerden met die sporen een hele lijdensweg. Is dit de lijkwade van Jezus? De expositie bevat een levensgrote kopie van de lijkwade, een uitgebreid overzicht van alle archeologische vondsten en een 3D-beeld van het lichaam op ware grootte, gebaseerd op wetenschappelijk onderzoek. Na de lockdown heeft Café Bonjour zijn zitplaatsen weer kunnen ope nen. Klanten kunnen hun bestelling meenemen voor onderweg of tot rust komen in het zitgedeelte. Mo biel werken? Ook dat kan met onze gratis wifi. Uiteraard kunnen er ook grote bestellingen van heerlijke be- HEILOO - Lekker eten en tot rust komen? Dat kan bij Café Bonjour. Bij de shop van TotalEnergies Vennewater aan de Vennewatersweg 2a in Heiloo staan vers bereide producten centraal. Ook wordt er volop ingezet op kwa liteit en beleving. Bij Café Bonjour kan iedereen te recht voor koffie van baristakwa- liteit, verse sappen en verrassende ambachtelijk bereide broodjes. Ook staan er diverse snacks, hamburgers en patat op de menukaart. De expositie is van 20 t/m 27 februari 2022 te bezichtigen in de Bedevaartkapel van het Hei ligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Er zijn ook een aantal lezingen ingepland: op zondag 20 en 27 februari, om 12:30, 14:30 en 16:00 uur. De lezingen vinden ook plaats in de Bedevaartkapel van het Heiligdom en zijn gratis toegankelijk. U dient zich voor de lezin gen wél aan te melden via de knop ‘aanmelden vieringen’ op www.olvternood.nl Kijk voor meer informatie op olvternood.nl en lijkwade.org Om de omgeving kennis te laten maken met Café Bonjour Venne- water, zijn er in deze editie van de Uitkijkpost bonnen te vinden. Elke klant ontvangt op vertoon van deze bonnen een gratis baristakoffie en/ of een vers belegd broodje voor de helft van de prijs. De bonnen zijn in wisselbaar tot en met 6 maart 2022. legde broodjes of snacks voor thuis of op het werk worden geplaatst. Neem daarvoor contact op met Café Bonjour Vennewater via 072-534 0101. Leerlingen basisscholen leren alles over dode hoek UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2022 5 O Maak kennis met Café Bonjour Vennewater. Foto: aangeleverd Waar is de zon? 3 De expositie bevat een levensgrote kopie van de lijkwade. Foto: Jo Louppen Wie het sterkste is gaat voor Leerlingen achter het stuur “Trainer, ik ben er niet vanavond, want ik zit nog in quarantaine.” Deze zin ging afgelopen week veelvuldig rond in de groepsapp van het hoc keyteam. De een na de ander valt af, inclusief mijzelf. Wat een gedoe zeg, minimaal een week thuis, oma inschakelen voor boodschappen en de hond maar in de tuin uitlaten. En maar wachten tot je weer naar bui ten mag. Gelukkig stonden we afgelopen week toch nog met acht man op Een beter beeld de training, maar het is elke keer weer spannend. En of we volgende week genoeg hebben om wedstrij den te spelen is nog maar de vraag. Zeker omdat de jeugd keer op keer in quarantaine moet. Ik heb er een tje tussen die al voor de derde keer thuis zit in twee maanden tijd. Niet alleen het sportveld maar ook hele scholen zijn leeg. De klas van mijn zoon was in zijn geheel thuis en de gehele lichting havo 4 van mijn oudste zoon werd naar huis gestuurd. Weer thuis zitten. Hetzelf de is er gaande op het werk, hele kantoren zijn leeg en vanuit huis werken is ook echt alleen vanuit huis. Daar zitten we dan met z’n allen, opgesloten in ons eigen huis, de pakketdiensten of thuisbezorgers draaien overuren. Ik las dat PostNL het beste resultaat sinds jaren heeft gehad. Je wordt er bijna depres sief van, en dan helpt het weer ook al niet mee. Grijs, regen en wind. Volgens de deskundigen is het nog even volhouden, want de piek loopt op zijn einde. Denemarken, Enge land en Zweden lopen op ons voor en zijn al weer 'open’. De lente staat voor de deur, dus het wordt tijd voor OmiZON i.p.v. Omikron. Straks eerst maar weer even de groepsapp checken hoeveel er nu weer in qua rantaine zitten deze week en wie er wel op de training komt. Nog even volhouden dus... 2 Jan Grootenboer van VVN met Guusje, Evi, Mads en Sven voor de vrachtwagen van GP Groot. Foto: aangeleverd v K i j- SKACKST H a

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5