Teeling Erfzaken CDA Heiloo presenteert verkiezingswebsite Er is weer veel te beleven in het Historisch Museum Heiloo Bedrijf belicht HEILOO - De gemeenteraadsverkiezingen komen in zicht! De permanente tentoonstelling is uitgebreid met twee grote, prach tige portretten van de familie Van Foreest. In de filmzaal is nog steeds de tentoonstelling over de Stolper- steine in Heiloo te zien. Wist u dat er in Heiloo op 9 verschillende plaat sen 26 Stolpersteine geplaatst zijn? In die expositie leest u in het kort de verhalen. Meer daarover leest u in de publicatie ‘Stolpersteine in Hei loo’ (te koop in het museum). Elk jaar maakt de Historische Vereni ging een fietstocht met gids langs de HEILOO - Nu het weer kan en mag is het weer aangenaam verblijven in het Historisch Museum. Voor de rondleidingen op Nijenburg kunt u zich weer opgeven. De datums zijn: 6 en 20 maart, 3 en 17 april, 1, 5 Stolpersteine. Binnenkort leest u hier meer over. De tijdelijke tentoonstelling ‘Het schoolleven van de Heilooërs’ vindt u in de grote zaal. Er zijn naast veel foto’s ook antieke merklappen, een groot origineel aap-noot-mies schoolbord en veel meer te zien. Voor de toneelvoorstellingen van Martine Faber met haar toneelgroep Context zijn alleen nog kaarten ver krijgbaar voor de avondvoorstel lingen van 29 en 30 april. De ande re voorstellingen zijn uitverkocht. Heeft u al kaarten van vorig jaar, wacht dan niet te lang met het be spreken van een nieuwe datum via gieltjes@kpnmail.nl Ten slotte: Velen van u hebben de Vereniging in de afgelopen lastige periode benaderd met een vriende lijk woord, een aardig berichtje of door lid te worden. Dat heeft ons ge steund! Mocht u overwegen ook lid te worden van de Historische Ver eniging Heiloo 15 per jaar), weet dat u dan hoort bij een vereniging met meer dan 1500 leden. Bel 06 51718363. De openingstijden van het museum zijn dinsdag 19.00-21.00 uur, za terdag en zondag 14.00-17.00 uur. De geldende coronaregels worden in acht genomen. De toegang is voor leden en (nog) niet-leden gratis. Wees welkom! en 29 mei en 5 juni. U heeft de keus uit 11.00 en 13.30 uur. Aanmelden is noodzakelijk via 06-51718363. Voor rondleidingen met een groepje kunt u op hetzelfde nummer informatie vragen. In uw vertrouwde omgeving of in alle privacy op kantoor (Heiloo) opnames van Heiloo! Woensdag avond 9 februari is de thema-avond ‘Heiloo Fietsdorp’, in de kleine zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Hol- leweg, aanvang 19.30 uur. Bij CDA Heiloo is de campag ne gestart met de presenta tie van de nieuwe website www. heiloo-stem-wijs.nl. Hier zijn alle kandidaten en het verkiezingspro gramma te vinden, inclusief lucht- UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2022 6 De gemeenteraadsverkiezingen komen in zicht! Foto: aangeleverd Teeling Erfzaken regelt alles rondom uw nalatenschap Door Pauline de Vries Het opstellen van een testament neemt heel wat zorgen weg bij nabestaanden. Velen hebben tegenwoordig ook een levenstesta- ment waarin medische en finan- ciële zaken worden vastgelegd voor als je niet meer in beslissings- vaardig bent, bijvoorbeeld na een ernstig ongeluk. O Dean Teeling. Foto: aangeleverd Aangesloten bij NOVEX 3 Midden in de schooltentoonstelling is het goed toeven aan de grote tafel met daar op een grote stapel fotoboeken. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes In deze rubriek wordt wekelijks een bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 320 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl Tentoonstellingen Rondleidingen en toneelvoorstel lingen Bij een executeur denk je vaak aan een stoffig en streng persoon, Dean Teeling is het tegenovergestelde. "Ik denk graag mee met erfgenamen en ben maatschappelijk betrokken. Maar wel tot op zekere hoogte, ik moet mij aan de wet houden”, zo legt Dean uit met een innemende glimlach. De kennis die Dean op deed tijdens zijn studie rechten en zijn specialisatie in erfrecht kan hij op zo’n manier vertalen dat ieder een het begrijpt. Een kop koffie met Dean voelt veilig en vertrouwd. spullen bepaalt en dit meeneemt in de afwikkeling. Denk ook aan zaken waarvan de waarde moeilijk te bepalen is zoals cryptovaluta en beleggingen. Soms zijn er zelfs schulden of geheime bankrekenin gen: Dean spoort ze op zodat deze kunnen worden meegenomen in de afwikkeling. Lid worden en openingstijden Geen testament of een oneerlijke verdeling? Dean zou iedereen adviseren een testament te nemen. Wanneer een overledene dit niet heeft opgesteld, kan dit leiden tot spanningen onder de wettelijke erfgenamen. Als dit het geval is kan Dean door de erfge namen benoemd worden als gevol machtigde. Hij zal dan het gesprek aangaan met de familie. Emoties zijn hierin belangrijk en Dean hoort graag wat er speelt, maar uitein delijk is hij degene die de emoties even opzijzet om de nalatenschap netjes te verdelen. Ook kunt u Dean inzetten als per sonal assistent (PA) als u zelf niet meer in staat bent om uw adminis tratie te regelen en hiervoor geen vertrouwenspersoon heeft. Een PA regelt niet alleen administratieve handelingen maar ook privéaange- legenheden. Bent u het niet eens met de bere kening van een andere executeur of blijft er onmin? Dan kunt u Dean door de rechter laten aanstellen als vereffenaar. De nalatenschap zal dan opnieuw in kaart gebracht kingspagina. Indien gewenst regelt hij zelfs de huisontruimingen. De ervaring leert dat het voor nabestaanden fijn is om in zo’n ver drietige tijd te kunnen leunen op één persoon. Teeling Erfzaken worden onder toeziend oog van de rechter. Teeling Erfzaken ontzorgt al uw belangen tijdens leven en na overlijden. www.teelingerfzaken.nl info@teelingerfzaken.nl 072 - 78 51 328 06 - 19 90 25 80 Om dierbaren te ontzorgen in die periode van verdriet kan je in je (levens)testament een executeur benoemen. Dit is een onpartijdig en onafhankelijk persoon die zorgt dat het testament overzichtelijk ten uitvoer wordt gebracht. De execu teur wordt in de meeste gevallen betaald uit de nalatenschap. Wat doet een executeur? U kunt een begrafenisexecuteur benoemen die de belangen regelt van de erfgenamen tegenover de begrafenisondernemer of bij een levenstestament de uitvoering van de begrafenis vastlegt en uitvoert. Ook kunt u een beheersexecuteur benoemen die uw financiële na latenschap afwikkelt maar ook de (in)boedel. Dit houdt in dat hij in de waarde van uw waardevolle Uw steun en toeverlaat Een bedrijf dat gespecialiseerd is in erfzaken is uniek in de regio. Naast het executeurschap biedt Dean nabestaandenzorg, wat inhoudt dat hij de nabestaanden de overi ge administratieve afwikkeling uit handen neemt: het melden van het overlijden bij alle betrokken instanties, het stopzetten van ver zekeringen, de administratie, abon nementen die afgesloten moeten worden en socialmediaprofielen die worden omgezet in een herden

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 6