Kinderjury 2022: het beste boek gekozen door kinderen Ver Afscheid buurtsportcoach Kim wordt gevierd met vol vakantieprogramma! Te gekke boeken en schrijvers BIJZONDER BEROEP: coachpraktijk met paarden In De overtocht beschrijft Berry Vorstenbosch zijn psychotische epi sodes als een reis naar een vreemd én gevaarlijk gebied. Het is een ge bied waar grenzen kunnen verdwij nen en verschillen kunnen worden uitgewist: zoals het verschil tussen vermoeden en waarheid, kleine zor gen en grote paniek, verlangen en vervulling. Zijn eerste periode van psychische wervelingen en turbu lenties bracht de auteur in een psy chiatrisch ziekenhuis, de tweede bij het christelijk geloof. Met behulp van filosofen als Martin Heidegger, Jacques Derrida en René Girard pro beert hij meer grip te krijgen op wat er tijdens die reisavonturen is ge beurd. In de voorjaarsvakantie, van 21 fe bruari t/m 27 februari, organiseren de buurtsportcoaches en jongeren werkers in Heiloo weer diverse ac tiviteiten voor jong en oud, kijk snel op www.sportenbewegeninheiloo. nl voor het vakantieaanbod, want er wordt een heleboel georganiseerd. Hier alvast een greep uit de activi teiten die deze week op de planning staan: HEILOO - Elk jaar verschijnen er meer dan 45.000 nieuwe boeken, een ware overvloed! Weet u ook niet meer waar te beginnen? Kom dan naar ‘Te gekke boeken en schrijvers’. Berry Vorstenbosch En ben jij klaar voor het échte feest? Doe dan mee met Mario Party! Ie dereen van 10 t/m 15 jaar kan net als in het Nintendo-spel minigames spelen om zoveel mogelijk mun ten en sterren te verdienen. Wie van de spelers gaat als snelste over de stormbaan? Win jij het sneeuw ballengevecht of klim je als eerste in de bananenboom? Dit wil je niet missen! Voor zowel jongens als meiden die van voetbal houden zijn er ook weer leuke activiteiten, zoals bubbelvoetbal en pannavoetbal. Dit boek vertelt het waargebeur de, verschrikkelijke maar ook vaak geestige verhaal van Imke Gilsing. Tijdens een retraite kreeg zij een psychose. In een maandenlange ge dwongen opname dacht ze dat ze Tinkerbell was en een relatie had met Jelle Brandt Corstius. Ze vertelt hoe het is om een psychose te heb ben, in de isoleercel te zitten en ook hoe onmachtig omstanders en hulp verleners ermee omgaan. Met haar verhaal wil Imke de GGZ veranderen en meer begrip kweken voor mensen met psychische problemen. Henk Oosterling De klimaatcrisis staat volop in de publieke belangstelling. Hoe erg is het? Kan er nog iets aan worden ge- imposters tijdens het buitenspel Re- allife Among Us. Wil je meer informatie? Neem dan contact op met Kim Groen, via k.groen@hollandsportbv.nl. Donderdag 12 mei 2022 19.30 21.00 uur in de Verhalenkamer Willibrordus Kijk voor het hele vakantieaanbod, meer informatie en aanmelden op www.sportenbewegeninheiloo.nl. De kosten voor activiteiten bedragen tussen de 2 en 5. Indien je je be vindt in een uitkeringssituatie, dan kun je een mail sturen voor deelna me en kun je kosteloos deelnemen. daan? En hoe dan? Het lijkt onmo gelijk: in een wereld die cultureel fragmenteert en politiek polariseert onszelf opnieuw uitvinden in an dere levensstijlen. Henk Oosterling geeft richting aan verzet. Hij breekt begrippen als gezondheid, duur zaamheid, politiek en individuali teit open, en schept ruimte voor een circulair-inclusief denken en doen waarin niet het ego maar onze eco centraal staat. Henk Oosterling doceerde tot 2017 filosofie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. HEILOO - In de nacht van zondag 6 februari werden de hulpdien sten opgeroepen voor een onge val op de Heerenweg. waarbij een zwaargewonde en drie lichtge wonden vielen. Naast meerdere ambulances en de brandweer werd ook een traumahelikopter inge schakeld. De bestuurder moest door de brandweer uit zijn wrak bevrijd worden door de deur eruit te ‘knippen’. De Kinderjury Leesweken zijn van 9 februari t/m 10 april 2022, daarna volgt de Kinderjury Stemweek. Ie dereen tussen 6 en 12 jaar kan mee doen aan de Nederlandse Kinderju ry. Kies jouw favoriete boek uit 2020. Er zijn twee leeftijdsgroepen, die elk hun eigen winnaar kiezen: 6 t/m 9 jaar (groep 3 t/m 5) en 10 t/m 12 jaar (groep 6 t/m 8). Alle kinderboeken die zijn versche- nen in 2021 doen mee aan de Kinder jury. Je vindt ze in de bibliotheek op de oranje tafel in de jeugdafdeling, samen met de speciale Kinderjury Boekenleggers. Lees zoveel mogelijk Kinderjuryboeken tijdens de Lees- weken, en hou op je boekenlegger bij wat je van welk boek vond. Vul dan tussen 11 en 17 april een stemformu- lier in. Op 25 mei worden de winnaars bekendgemaakt! lil N DAG UIT IIJET i.l-.VliN VAN TINKI-.RBH. jn <3 o p n i s h e t ijden HEILOO - Wat is het beste boek van vorig jaar? Dat mag jij bepalen, samen met alle kinderen in Nederland van 6 tot en met 12 jaar. Het boek dat de meeste stemmen krijgt, wint de Kinderjury, de lezersprijs van de Kinder boekenweek. Donderdag 3 maart 2022 19.30 - 21.00 uur in de Verhalenkamer Willibrordus Donderdag 21 april 2022 19.30 - 21.00 uur in de Verhalenkamer Willibrordus Games georganiseerd, het spel ge baseerd op de serie Squid Game. Deze activiteit vindt plaats in Alkmaar en vind je ook op onze website. Voor jongeren en volwassenen wordt er op vrijdag 25 februari Exit HEILOO - Je hebt haar vast wel eens gezien tijdens een van de vele sportac tiviteiten die Kim Groen de afgelopen jaren samen met collega Bart Ploeger organiseerde. Na tweeëneenhalf jaar als buurtsportcoach gewerkt te hebben is het tijd voor een nieuwe uitdaging. Per 1 maart start Kim in een nieuwe baan. Om afscheid te nemen van deze mooie gemeente staat de week van de voorjaarsvakantie volgepland met activiteiten! Kom jij Kim ook gedag zeg gen tijdens een van deze activiteiten? Onder deze naam organiseren Stichting de Buitenkans, GGZ NHN en Uitgeverij Lontano dit voorjaar drie literaire avonden in Heiloo. Centraal staat dit voorjaar de the matiek rondom geestelijke gezond heid, herstel en onze omgang met klimaatverandering. Elke avond zal een schrijver zijn of haar boek pre senteren, zijn of haar verhaal vertel len maar zeker ook in gesprek gaan met de aanwezigen. Het programma van dit voorjaar is als volgt: Dit voorjaar in de Verhalenkamer Willibrordus Ook de 18+’ers hoeven niet stil te zitten deze week. Vanwege de succesvolle Ouderwets Gymmen lessenreeks gegeven door mees ter Dave, wordt er op 22 februa ri een XL-editie georganiseerd. We starten om 19.30 uur en slui ten om 21.00 uur met een drank je in het Sportcafé in Sporthal het Vennewater. Tijdens de welbekende Dreu mesochtend voor de allerkleinsten (1-5 jaar) wordt ook een basket bal clinic gegeven voor de 4- en 5-jarigen en kunnen de kinderen van 6 tot 12 jaar zich uitleven in de sporthal tijdens het Sportspektakel. De laserguns worden weer klaarge zet en ook kan je weer op zoek naar UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 2022 9 Ongeval Heerenweg Heiloo De overtocht Een dag uit het leven van Tinkerbel - het krankzinnige verhaal van mijn psychose Imke Gilsing Verzet in ecopanische tijden Hènlt Oosfe r Ii ncj Mijn naam is Renate Rijnaarts, 42 jaar oud en ik heb mijn coachprak tijk Beleef Inzicht met Paarden in Heiloo. Ik ben geregistreerd Jeugd- en Gezinsprofessional, en val daar mee onder de reguliere jeugdzorg. Dat maakt mijn werk vrij uniek omdat ik hoofdzakelijk de oefenin gen van de paarden gebruik om jongeren hun persoonlijke doelen te laten behalen. Ik ben zelf opge groeid in Heiloo, maar woon al ja ren in Castricum met mijn partner Richard en onze twee poezen. Zes dagen per week ben ik bij mijn twee paarden in Heiloo te vinden, gelukkig niet altijd alleen voor werkafspraken. Zo’n 20 jaar was ik werkzaam in de reguliere, specialistische jeugd hulpverlening, waar ik vooral trai ningen gaf. Theorie en werkbla den over gevoelens, omgaan met je eigen gedachten en gevoelens, maar ook hoe om te gaan met de gevoelens en het gedrag van ande ren. Sociaal-emotionele trainingen, zoals ze dat noemen. En hoewel ik het heel leuk vond om het met jon geren over dergelijke onderwerpen Hoe werkt het? Ook in deze rubriek? Mail naar redactie@uitkijkpost.nl te hebben, merkte ik bij hen vaak dat 'praten over’ niet genoeg was. Als zich even later een situatie voor deed die overeenkwam met wat wij besproken hadden, lukte het hen niet om iets anders te doen. Gefrus treerd werden ze daarvan, nu voel de ze zich bewust onbekwaam! Door de omgang met het paard, komen de dingen waar jongeren in het dagelijks leven tegenaan lopen al snel aan het licht. De oefeningen die symbool staan voor de thema’s waarmee iemand aan de slag wil, maken dat je andere manieren kunt oefenen om ermee om te gaan. Het gedrag van het paard geeft je (oordeelloze) feedback op de ef fectiviteit van je oplossing. Denk aan leiding geven, leiding nemen - grenzen stellen - opkomen voor wat jij wilt - contact maken - je gehoord of gezien voelen. Het zijn allemaal onderwerpen die in de sa menwerking met paarden snel aan het licht komen en waarmee je aan de slag kunt. Dat wat je bij de paar den geoefend hebt, kun je gebrui ken in je dagelijks leven. HTllTMMHTfl. .11 fcrf -f-f-y iri.ihBia IMKE GILSING Omdat ik houd van doorleren en mijzelf ontwikkelen, kwam ik tij dens het zoeken naar door-leer-mo- gelijkheden op internet een coa- chopleiding tegen met inzet van paarden. Een erkende post-hbo-op- leiding die mij precies het alterna tief bood, dat ik zocht; 'niet praten, maar doen’ of in dit geval - geen woorden, maar paarden. Ik had al jaren een eigen paard en bij deze werkvorm leerden de jongeren wat te 'doen’ door het letterlijk te oefenen met de paarden. Voor jongeren en volwassenen In deze rubriek laten wij iemand aan het woord die vertelt wat zijn of haar functie inhoudt. Deze week hebben wij gesproken met Renate. Zij heeft het coachpraktijk Beleef Inzicht met Paarden. HtT mSTL tUÉK L-prnJP

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 9