Paula van Steeg en Elly Berkhout exposeren Verkiezingsdebat op 2 maart in Cultuurkoepel Onderwijsprijs Noord-Holland voor PCC Landgoed Nijenburg bij zonsopkomst Grote winterverkoop in Bibliotheek Heiloo Aanwezig zijn alle lijsttrekkers van de zeven deelnemende partijen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Wie een vraag heeft voor de lijsttrekkers, kan deze mailen naar verkiezings- debat@heiloo.nl Elly Berkhout-van Herwijnen expo seert in de vitrines van Bibliotheek Heiloo. In 2021 heeft Elly met haar acrylschilderijen en monoprints in de bibliotheek geëxposeerd. Nu is het de beurt aan de kleine kunst werkjes van haar. Te zien zijn kat- tenschilderijtjes, boeken, tassen, etsen en kleine schilderijtjes. HEILOO - Op woensdagavond 2 maart is er een politiek debat in de Cultuur koepel. Het wordt een hybride bijeenkomst waarbij de toeschouwers zowel in de zaal als digitaal kunnen meedoen. Hierbij is ook de techniek van het monoprinten gebruikt. Monoprint is een techniek die bij de grafische technieken hoort. Bij monoprint is Wilt u hierbij vermelden of u het de bat liever fysiek of digitaal bijwoont en of u zich namens een organisatie of als privépersoon aanmeldt? Aanmelden kan via het e-mailadres verkiezingsdebat@heiloo.nl De komende weken staat er politieke informatie over de verkiezingen in de Uitkijkpost. De politieke partijen ge ven bijvoorbeeld antwoord op stel lingen en de lijsttrekkers stellen zich voor. maar een en dezelfde afdruk mo gelijk. Er wordt gebruikgemaakt van een etspers, olieverf en papier of stof. Met behulp van onder an dere bladeren, sjablonen en draden worden de afdrukken gemaakt. De afdrukken worden hierdoor uniek, zoals te zien is op de boeken en de tassen; stuk voor stuk kunstwerkjes en mooie cadeaus. organisaties en instellingen in de zaal aanwezig zijn. Pannensetverkopers gespot HEILOO - Van tijd tot tijd duiken ze op, de pannenset- verkopers. Deze week werd er een verkoper gespot op de parkeerplaats bij winkelcentrum ‘t Loo. Op de Facebookpagina Je Bent Heilooër Alswerd vorige week een bericht geplaatst waarin iemand vertelt te zijn aangesproken door iemand die haar een gratis pannen set wilde aanbieden. De dame in kwestie voelde nattig heid en ging niet op het aanbod in. Gelukkig maar, want het moge duidelijk zijn dat hier sprake is van oplichting, een babbeltruc. Deze week was het weer raak. Bij winkel centrum ‘t Loo spraken de oplichters in een zwarte Audi diverse mensen aan. Met romans, informatieve boeken en jeugdboeken. Ook cd’s, dvd’s, groteletterboeken en bundels tijdschriften zijn te koop voor een zacht prijsje. Iedereen is van harte welkom! Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. HEILOO - Van dinsdag 22 t/m zaterdag 26 februari is er een grote verkoop van afgeschreven materialen in Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. De winst is een grote opsteker voor de tientallen bij het project be trokken vmbo-leerlingen van het Vakcollege Techniek op PCC Oos- terhout en de havisten van PCC Het Lyceum van de keuzestroom On derzoek Techniek. De school doet al sinds enige jaren met de eigen racewagens mee aan de Era Cup. Johan Dekker, directeur van PCC Oosterhout, is enorm trots op de leerlingen: “Het is al heel leerzaam voor leerlingen om samen zo’n kart op te bouwen. Wij zijn de uitdaging aangegaan om de leerlingen de wa gens zelf te laten verbeteren, bij voorbeeld door ze te voorzien van zonnecellen.” Nu is het eerst even tijd om te ge nieten van deze mooie prijs. Al snel zal worden gestart met de voorbe reidingen voor de landelijke finale in april. Daarna volgt nog een ander hoogtepunt: de race op 18 juni a.s. waarbij alle deelnemende scholen van Noord-Holland het met hun eigen kart tegen elkaar opnemen. “Een jaar of acht geleden volgde ik een cursus tekenen/schilderen bij Perspectief in Bakkum. We gebruik ten o.a. acrylverf, krijt, waterverf en oefenden met een paletmes. Ik vond het zo leuk dat ik na de cur sus bij Perspectief bleef schilderen. Wat ik thuis maakte, nam ik mee naar de schilderclub. Ik kreeg tips en aanwijzingen hoe ik mijn werk kon verbeteren. Gaandeweg kreeg ik oog voor schaduwen, detaillijnen en lichtval. Maar ook: welk effect met welk penseel, en hoeveel verf en water te gebruiken. Want ik maak uitsluitend waterverfschilderijen. Na verloop van tijd kreeg ik de op dracht een geliefd huisdier te schil deren. En er volgden meer opdrach ten. Leuk om te doen, en heel fijn als mensen er blij mee zijn. Een selectie van mijn schilderijen is te zien in de bibliotheek.” HEILOO - Op woensdag 9 februari hebben leerlingen van PCC Oosterhout en PCC Het Lyceum de Onderwijsprijs Noord-Holland gewonnen met hun energiezuinige racewagen. commerciële team, Tyron van der Beek (16 jaar, Alkmaar) van het in novatieteam en hoofd-engineer Gerard Roozen (16 jaar, Heiloo). Om het debat te leiden komt Rogier Elshout naar Heiloo. Hij is profes sioneel debatleider, presentator en dagvoorzitter. Vanwege corona en de 1.5 meter afstandsregel is de verwachting dat helaas maar een beperkt aantal mensen in de zaal aanwezig kan zijn. Het streven is dat in elk geval de Jongerenraad en een afvaardiging van inwoners, diverse De zeer succesvolle presentatie in Zaandam gebeurde door drie vmbo-leerlingen: Max Aalders (16 jaar, Heiloo), aanvoerder van het HEILOO - In Bibliotheek Heiloo zijn twee mooie exposities te zien. Deze zijn te bezichtigen tot 19 maart, tijdens de openingsuren. UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 2022 13 O Een kunstwerk van Paula. Foto: aangeleverd S) Sla je slag bij de grote winterverkoop. Foto: aangeleverd O Leerlingen die betrokken waren bij het prijswinnende project. In de racewagen Heilooër Gerard Roozen. Foto: aangeleverd HEILOO - Het was helder en koud weer, dus Heilooër Anita Leek verwachtte een mooie zonsopkomst. Ze ging dan ook op tijd haar bed uit; om 07.30 uur stond ze bij Nijenburg waar de zon inderdaad spectaculair opkwam. Een prachtige plaat! Foto: Anita Leek Elly Berkhout Ga niet in op dit soort aanbiedingen die te mooi zijn om waar te zijn en waarschuw de politie! Paula van Steeg O Een kunstwerk van Elly. Foto: aangeleverd Zie ellyvanherwijnen.exto.nl voor meer informatie omtrent workshop/cursus monoprint of de aankoop van kleine kunstwerkjes. - J M

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13