V 7" Expositie Lioba de Geus-Liefting Galerie De Kapberg vijftig jaar Weerbaarheidstraining voor meiden Eerste Informatiebeurs Erfrecht en Uitvaart Zwembad Hoornse Vaart pakt uit in de voorjaarsvakantie /ïi r- -1 Egmond-Binnen maakt zich klaar voor Timmerdorp 2022 L b- Michiel Hertroys laat zijn wat pro jectmatige manier van werken zien. Zo zijn er de grote vellen lompen papier waarop hij met Chinese inkt tekens plaatste op ritmische wij ze, volgens een door hemzelf ont wikkeld ‘samenscholingsprincipe’. Dat principe staat bij hem voor een voortdurende beweging waardoor patronen steeds veranderen. En er zijn de schilderijen die steeds be staan uit twee delen waartussen een zeker spanningsveld bestaat. Ze to nen de zoektocht naar tolerantie en een vanzelfsprekende harmonie. Zijn kleine acrylschilderijtjes zijn dan weer schetsmatige notities met het penseel, simpele maar geïnspireerde invallen die zo een klein firmament vormen. In zijn schetsdagboeken tenslotte zoekt hij het experiment. REGIO - Op dinsdag 22 februari vindt in cultureel centrum Jansheeren in Heemskerk de allereerste informatiebeurs op het gebied van erfrecht en uitvaart plaats. Diverse organisaties met specialisaties op dit gebied pre senteren zich die dag door middel van kraampjes en presentaties aan het publiek. De beurs is zowel overdag als ’s avonds te bezoeken en de toegang is gratis. De tentoonstelling is te zien van 18 februari tot en met 27 maart op vrij- dag-,zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Wie meer wil zien van de galerie: www. galeriedekapberg.nl. Ze zijn stuk voor stuk projectmatig van opzet door een vooraf bepaald materiaalgebruik. ting Laat Uw Huisdier Na, Stichting Erfrechtloket Nederland en Levana Urnen. Bezoekers hoeven zich niet vooraf te registreren. Cultureel cen trum Jansheeren is gevestigd aan het Maltezerplein 1 in Heemskerk. Het tijdschema van alle presenta ties is op www.erfrechtinfo.com te vinden. Lioba is geboren en opgegroeid in Egmond-Binnen. Aan de voet van de duinen genoot zij in haar jeugd al vroeg van het mooie uitzicht, de prachtige kleurschakeringen van de luchten, het groen van de weilan den en de kleuren van de bossen. Als kind kwam Lioba veel bij het klooster waar de zusters prachtige kleding, wandkleden en keramieken Deze tentoonstelling is nog tot half juli in De Hanswijk te bezichtigen. Wilt u de gehele expositie bezichti gen, dan is het raadzaam om i.v.m. de beperkte openstelling van het dorpshuis en het gebruik van de zalen, contact op te nemen met de beheerder: tel. 06-31797733. Als klap op de vuurpijl kan iedereen op de woensdag- en zaterdagmid dag deelnemen aan de gratis ani matie. Tijdens de leuke spelletjes in het water zijn er mooie prijzen te verdienen! Daarnaast organi seert zwembad Hoornse Vaart extra zwemlessen en een snelcursus voor zwemdiploma B en C in de voor jaarsvakantie. Meer informatie over de voorjaarsvakantie is te vinden op www.hoornsevaart.nl/vakantie In de tentoonstelling in dorpshuis De Hanswijk vind je, naast kopieën van schilderijen van Charlie Toorop en Malevitsj die zij als leerprojec ten voor de verschillende stijlen en technieken uitprobeerde, ook ander werk waarin zij is geïnspireerd door bekende kunstenaars. Maar er is ook veel origineel eigen werk te zien. Al met al een zeer uitgebreid palet van stijlen, technieken en kleuren! gebruiksvoorwerpen maakten, wat zij heel interessant en mooi vond. Dit alles stimuleerde haar later om een brede creatieve opleiding bij CreaZaan te volgen. Ook volgden ex tra lessen op de draaischijf en schil derlessen van Theo Leering. Te genwoordig geeft zij zelf les in haar atelier in Heiloo. Acht weken lang werk je van 18.30 19.30 uur aan je weerbaarheid, sa men met weerbaarheids- en kara tedocent Ella Doesburg. Je betaalt voor de acht lessen slechts 15. Meld je aan via mail info@funa- koshi.nl. Tijdens de lessen leer je meer over grenzen aangeven, sterk in je schoenen staan, bevrijdings- en afweertechnieken. Wil je na de cursus doorgaan met sporten? Dan kun je een vervolgcursus doen bij Funakoshi. Mail of bel voor meer in formatie naar info@funakoshi.nl of 072-5616979. ALKMAAR - Van zaterdag 19 tot en met zondag 27 februari is het voor jaarsvakantie. Zwembad Hoorn- se Vaart pakt uit met extra ruime openingstijden voor recreatieve zwemmers, een gevarieerd aquafit- nessprogramma én elke middag een 15 meter lange stormbaan in het 50 meterbad. EGMOND AAN DEN HOEF - Gelukkig kan de galerie starten met het jaar programma 2022 en de eerste tentoonstelling heeft twee exposanten, kun stenaars die graag hun werk aan ons willen laten zien. Dat zijn Rob Verkerk en Michiel Hertroys, De galerie bestaat dit jaar vijftig jaar en dat willen we u graag laten zien. Rob Verkerk laat zich in zijn on derwerpkeuze inspireren door fi guratieve schilders-tradities. Eeu wenoude stillevens, interieurs en doorkijkjesvormen de vertrekpunten voor een zeer eigentijds oeuvre. Zelf zegt Verkerk hierover: Ik schilder mijn onderwerpen nog altijd in de verstilde, soms licht absurdistische atmosfeer die door de jaren heen blijkbaar kenmerkend voor mijn werk is geweest.’ EGMOND AAN ZEE - Ben je een jonge meid tussen 13 en 20 jaar? Dan kun je vanaf 7 maart meedoen aan een cursus zelfverdediging in sporthal De Watertoren in Egmond aan Zee. EGMOND AAN DEN HOEF - Lioba de Geus-Liefting exposeert in dorpshuis De Hanswijk in Egmond aan den Hoef. - *1 -E In samenwerking met Geld uit de Stenen en Wanmaker Uitvaart heeft Erfrechtinfo een compleet pro gramma samengesteld, waarbij naast presentaties van deze drie or ganisaties ook Hospice Beverwijk, De Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde (NVVE) en APMS Thanatopraxie zullen spre ken. Verder zijn er kraampjes van onder meer Koffertje Troost, Stich- UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 2022 16 Vragen? Bel: 085-0601070 O Wees welkom in de Hoornse Vaart deze voorjaarsvakantie! Foto: aangeleverd 1 O Het kunstwerk 'Nieuw leven' van Lioba de Geus-Liefting. Foto: aangeleverd O Power! Foto: Archief Uitkijkpost 3 Neem een kijkje vanaf 18 februari. Foto: aangeleverd EGMOND-BINNEN - Van 18 t/m 21 juli 2022 staat het Timmerdorp Egmond-Binnen op de agenda. De inschrijvingen volgen in juni, maar daarover volgt t.z.t. meer informatie. De organisatie zoekt voor het jeugdleidingteam versterking. Ben je in de leeftijd van 13 tot 18 jaar en vind je het leuk om een Timmerdorp en activiteiten op te zetten en samen veel plezier te maken? Meld je dan aan via timmerdorp-bestuur@outlook.com Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 16