D66 pleit voor gelijke kansen om te kunnen wonen in Heiloo Zweeds avontuur voor deelnemers Cold Classic Car Experience SB -• Rianne Kraakman-van Tricht *310 is. Nou, ook dit jaar zaten we goed! Robin Kerssens Door de lens van Mooie kronkelige wegen, veel sneeuw en Vrijdag 18 februari: De burgemeester leest voor Binnen het bereik van het station ziet D66 kansen voor meerlaag- se woongebouwen met een lagere parkeernorm. Door de nabijheid van het treinstation is bezit van een auto niet meer vanzelfsprekend. Zeker gegeven het feit dat van de jongeren onder de 30 jaar slechts 30% een ei gen auto bezit. Binnen de schaarse ruimte in Heiloo kunnen we zo wo ningen realiseren met behoud van groen. Wij staan voor een levendig Heiloo. Voor ons betekent dit dat HEILOO - D66 wil voor iedereen gelijke kansen om te kunnen wonen in Heiloo. Dat betekent bouwen voor diverse woongroepen. Naast eenge zinswoningen ook appartementen voor bijvoorbeeld senioren, starters en alleenstaanden. Dus nu na twee jaar weer op pad, superen thousiast en vol verwachting naar de start in Göteborg. Sommige teams deden dat met de boot vanaf Kiel, andere met de auto. Dus zondag 6 februari konden we dan echt be ginnen aan een verse CCCE! Dit jaar weer met veel deelnemers die al eerder hadden mee gedaan, maar ook met nieuwe teams. En dus ook weer wat andere auto’s. Zo waren er een Volvo 340, een Ford Mustang, Mazda RX7 en Citröen Visa bij. Meteen na de start reden we de gladdigheid in en zagen we al een auto aan de kant liggen. Je weet dus ook meteen dat je op moet letten. Vanaf dat moment tot de laatste dag aan toe hebben we veel sneeuw en ijs gezien en waren we blij met onze banden met spikes. De rou In 2021 kon het niet doorgaan en dit jaar werd het door Covid-19 ook weer even spannend. Maar het kwartje viel de goede kant op en dus kon de Cold Classic Car Experience 2022 ge woon doorgaan! Dit jaar een Zweden-editie, dat leek tijdens het organiseren het meest veilige scenario. mooier! Per dag werd er ongeveer 350 kilo meter gereden, waar je dan ook echt wel d hele dag mee bezig bent, want vlot gaat he niet op dit soort ondergronden. Ook met d en goed gegeten. De laatste avond was er mooie feestmaaltijd. Dit hotel had zelfs automuseum, geweldig! Kortom, het was topweek. De deelnemers konden dit evenement winnen door de opdrachten die ze per dag kregen zo goed mogelijk uit te voeren. Zo moesten ze soms met attributen als een hoefijzer op de finish verschijnen of verkleed als boef in het eerste hotel, dat vroeger een gevangenis was. Ook waren er wat muziekvragen en puzzels op te lossen. De strenge doch rechtvaardige jury beoordeelt dat allemaal en zo heb je een win naar, maar ook iemand die de rode lantaarn krijgt. Dat laatste attribuut heb je dan een dag in je auto en is geen feest. Hij maakt herrie en is redelijk groot. Heel inleveren levert weer punten op en zo kom je er vaak weer van af. Degene die uiteindelijk als laatste eindigt krijgt zijn naam vermeld op de lantaarn. De winnaars mogen een nachtje slapen in Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee. En er is een prijs voor het team dat de deelnemers aandragen als het tofste team: de Tofste Team prijs. Dit jaar de Brotherhood, die ondanks behoorlijke pech toch de sfeer erin hielden en de rit uitreden. De winnaars waren Steven en Niene uit team Flödymeuk. Op de lantaarn HEILOO - Het voorlezen in de bi bliotheek op vrijdagochtend 18 februari is wel heel speciaal. De burgemeester van Heiloo, Mascha ten Bruggencate, komt voorlezen aan de peuters en hun ouders/ver- zorgers. Zij leest voor uit het boek: Beestje, kom je op mijn feestje? Komen jullie ook? We maken er sa men dan een mooi voorleesfeestje van. Het voorlezen begint zoals iedere vrijdag om 10.30 uur. Na af loop is er tijd om nog even samen te spelen en iets te drinken. iedereen, van jong tot oud, alleen of met een gezin, een kans krijgt om hier te wonen. Daarbij past een gedifferentieerd woningaan bod, in harmonie met de directe omgeving. HEILOO - Dit jaar vond de Cold Classic Car Experience plaats in Zweden. Het was weer een fantastisch avontuur. Vijf deelnemers maakten er onderstaand verslag van. Groeten, Abe, Sven, René, Peter en Theo UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 2022 3 Aan zo’n vakantie komt uiteindelijk ook Wat genoten we van de natuur, het mooie weer, het gehele eiland maar Ik geef de lens door aan Liesbeth Swarts weer een einde en reisden we weer met nieuwe en dierbare herinneringen af naar ons eigen vertrouwde dorp Heiloo, wat altijd als thuiskomen voelt. Soms is het langere wachten het waard om er uiteindelijk extra van te genieten! In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Onze vakantie werd tot twee keer toe verzet maar na anderhalf jaar wachten was het afgelopen najaar eindelijk zo ver! Ook onze kinderen keken er enorm naar uit om voor de eerste keer in het vliegtuig te stappen. Wat een belevenis! vooral van ons gezin! Vele leuke mo menten hebben we daar meegemaakt! We maakten, zoals op de foto te zien is, een prachtige wandeling tussen de kleurrijke bloemen in het pittores ke dorpje Puerto de Mogan op Gran Canaria. Topweek De rode lantaarn Robin is architect, maar staat ook op de verkiezingslijst van D66 voor de gemeente Heiloo. D66 pleit voor gelijke kansen om te kunnen wonen in Heiloo. Foto: aangeleverd O Veel sneeuw en de hele week de zon erbij. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3