Maak nieuwe vrienden met Treffers Klezmermuziek van Di Krenitse bij de Witte Stemlokaal Wat zijn Herstelverhalen? Debuutroman van Heilooër Arjan Wijnker verschenen column Dick de Scally Het verhaal speelt zich af tegen een Hollands decor: een verzorgings huis en de redactie van een regionaal dagblad in het polderstadje Schaaf- woude. Voor veel lezers zal het land- Treffers BUCH is een leuke en mak kelijke manier om nieuwe mensen te leren kennen. Hier vind je mensen van diverse leeftijden uit de regio’s Heiloo, Castricum, Uitgeest en Ber gen die net als jij op zoek zijn naar schap vertrouwd aandoen, maar de geschiedenis die verteld wordt, geeft steeds een nieuwe geheimen prijs. De roman is uitgegeven door Uitgeverij Boekscout. ‘gewoon’ een vriend of vriendin voor gezelschap en het gezamenlijk ondernemen van activiteiten. Claudia Spit van Treffers BUCH legt uit: “Het is een website om nieuwe mensen te leren kennen en samen Anne woont in verzorgingshuis De Tuinen. Haar ogenschijnlijk rustige leventje wordt verstoord als regi onaal dagblad De Stadsheraut een overval van 50 jaar geleden opra kelt. Anne wordt door het artikel niet alleen geconfronteerd met haar verleden, maar ook met een mede bewoner die daar een prominente rol in heeft gespeeld. Als de jour nalist ontdekt dat nog niet het hele verhaal over de misdaad is verteld, gaat hij op jacht naar de waarheid. Dit verhaal moet de onthulling wor den die zijn vastgelopen carrière uit het slop trekt. In zijn zoektocht stuit hij echter op gevoeligheden en verzet, zowel op de redactie als in De Tuinen. activiteiten te ondernemen in deze regio. We richten ons op inwoners van de BUCH (Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo) om vriend schappen in de eigen omgeving te stimuleren. De activiteiten vinden plaats in de BUCH of starten van uit de BUCH.” De organisatie achter Treffers BUCH plaatst activiteiten maar ook de leden kunnen activitei ten bedenken en deze op de website zetten. Door het meedoen aan ac tiviteiten en samen op pad te gaan kunnen er nieuwe vriendschappen ontstaan. “Treffers BUCH is voor inwoners vanaf 20 jaar tot 75 jaar en ouder. Ons platform staat voor iedereen open, zolang je respectvol met elkaar omgaat, het leuk vindt om nieuwe mensen te leren kennen en gezellige activiteiten te onderne men. We hebben de activiteiten in 6 verschillende categorieën verdeeld, zo kan je bijvoorbeeld kiezen voor actief/sportief, muziek/theater of eten/drinken. Op de website lees je er meer over.” Het lidmaatschap kost 5 per kwartaal, het eerste half jaar van 2022 is gratis. Voor vragen of meer informatie kan contact worden opgenomen via info@treffers- buch.nl of bel met Trefpunt Heiloo op 072- 533 12 97. We merken door de openheid in deze verhalen, en de mooie reacties hier op, dat er hoop en vertrouwen wordt doorgegeven, en dat herstel wel de gelijk mogelijk is! Door ervaringen te delen creëren we een kettingre actie. ‘Wat jij kan, kan ik ook!’ Als hulpverlener hoor je vanuit eigen ervaringen wat wel en wat niet her- stelbevorderend werkt. HEILOO - Wanneer je worstelt met gevoelens als onzekerheid, depressie, woede, angst en wanhoop, bestaat er een kans dat de kernbegrippen van herstel je even ontgaan. Waar is de hoop, het vertrouwen, de steun en hoe kom je op voor jezelf, je dromen en toekomst? Hoe pakken anderen dit aan en wat kan jij uit deze gedeelde ervaringen meenemen, in jouw eigen weg van herstel? Een van de herstelverhalen is van Fiona Doornbos. “Opgroeien met een gehandicapte zus en een moe der die ziek werd. Ik maakte als klein meisje al veel mee. Ik ontwikkelde psychische epilepsie. Mensen dach ten dat ik me aanstelde en het deed voor de aandacht. Hierdoor werd het alleen maar erger. Ik had uiteindelijk 30 aanvallen per dag en was het ver trouwen in mezelf helemaal kwijt. Ik heb diep gezeten, heel diep. Maar opgeven komt niet voor in mijn woordenboek, zei ik altijd. Het was een lange zoektocht maar het gaat nu heel goed met mij. Wil je weten hoe? Kom dan 1 maart naar de Ver- halenkamer. Ik neem jullie mee in mijn verhaal.” Luister naar de prachtige klanken van de muziek die oorspronkelijk bij traditionele feesten en bruilof ten door Jiddisch sprekende, rei zende muzikanten werd gemaakt. Proef de sfeer van de folkloristische Oost-Europese, Balkan- en zigeu- nerinvloeden en kom donderdag 17 HEILOO - Maak kennis met de melancholische klanken van de klezmermu- ziek van Di Krenitse! 1 maart, 5 april, 3 mei en 7 juni worden herstelverhalen verteld. Locatie: Verhalenkamer, aanvang 19.30 tot 21.00 uur Aanmelden kunt u doen via: info@ verhalenkamerwillibrordus.nl Entree: kosten van een kop koffie HEILOO - Heilooër Arjan Wijnker heeft zijn eerste roman, Annes Biecht, uitgebracht. Annes Biecht is het verhaal over spijt, vriendschap en (het overwinnen van) angst. HEILOO - Ben je op zoek naar iemand met wie je een interesse deelt, een wandel/fietsmaatje of gewoon iemand voor de gezelligheid? De welzijnsor ganisaties uit Heiloo, Uitgeest en Castricum hebben gezamenlijk een nieuwe website gelanceerd, www.treffersbuch.nl februari om 19.30 uur naar de Witte Kerk! Op Wereldreis: Klezmermu- ziek met band Di Krenitse. Toegang: 15 inclusief drankje. Reserveren kan via: reserveren@ wittekerk-heiloo.nl UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 2022 5 O Arjan met zijn nieuwe boek. Foto: Fotografie Moussault O Klezmermuziek van Di Krenitse bij de Witte Kerk. Foto: aangeleverd O Ben je op zoek naar iemand met wie je een interesse deelt, een wandel/fietsmaatje of gewoon iemand voor de gezelligheid? Foto: aangeleverd Geïnspireerd door de aanbeveling van ondernemend Heiloo om lo kaal te winkelen, wil ik het feest van de democratie iets soortgelijks meegeven: stemlokaal. U verheugt zich er al op: woensdag 16 maart mogen we weer: stemmen voor de gemeenteraad. Van niet meer uit bed durven - naar op het podium staan. Het internet als stemlokaal. Dan kan je keuze onbespied thuisblijven. Trouwens, ambtenaren ook. Herstelverhalen. Delen is helen O Fiona Doornbos. Foto: Mirthe Beerling niet bij verkiezingen? Geheimer dan DigiD kan ik niet bedenken. En nog kostenbesparend ook, want het hele internet ligt er al. Klik op DigiD, koppelcode invoeren, QR-co- de scannen, pincode inkloppen, vinkje zetten, klaar. Geheim fluitje van een cent. Arjan Wijnker (1976) is opgegroeid in Schagen en woont sinds enkele jaren in Heiloo. Hij besloot dat het na vele columns tijd werd voor een tekst van langere adem. Dat werd de roman Annes Biecht. Het boek ligt nu onder meer bij de Bruna in Heiloo! Maar niet voor de ambtenaren, want in de ambtenarij bestaan geen fluitjes van een cent. Den Haag heeft een ingewikkelde agen da met regels bedacht om een frau- deloze stemming te garanderen die p’s langs: programma, partij, pop petje. Ommetje lopen, stemhokje in, hokje kleuren, stembus vullen, ommetje afmaken. Fluitje van een cent. ook nog eens geheim is. Want stel je voor dat je buurman te weten komt hoe je over sommige zaken denkt. Nee, die ventileer je wel op Twitter. Kan het eenvoudiger? Jawel. Het digitale stemlokaal. Alle con tacten met zorgverzekeraars, pen sioenfondsen, energiereuzen, pro viders, banken, zelfs de overheid zelf, zijn via inloggen met DigiD de standaard geworden. Waarom dan Als stemgerechtigde hoeft u er weinig voor te doen. Eerst even de hink-stap-sprong van de drie Let op: een coronavaccinatiebewijs is noodzakelijk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5