Muziek- en Dansschool Heiloo mag verbouwd worden Onderzoek naar de isola tie van koopwoningen Sucesvolle thema-avond van CDA Heiloo Een nieuw begin bij de Historische Vereniging Heiloo VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD o. Wie voert dit onderzoek uit? Termijen, Vrieswijk en Mariënstein horecaondernemers 'Heiloo: Fietsdorp!' UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 2022 6 O De thema-avond was een succes. Foto: aangeleverd Door: Dirk Kaan Meer informatie over het onderzoek vindt u op de website van de PvdA Heiloo: heiloo.pvda.nl 3 In de bibliotheek van het museum wordt er uitleg gegeven over de veilingklok. En op verzoek kan er zelfs geveild worden. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Waarom dit onderzoek? Veel huiseigenaren in Vrieswijk, Termijen of Mariënstein blijken het best lastig te vinden hun huis goed te isoleren. Mensen proberen nu al lemaal zelf het wiel uit te vinden bij het verduurzamen van hun woning, terwijl ze tegen min of meer dezelfde problemen oplopen. Dit onderzoek heeft tot doel de krachten te bun delen en te kijken op welke manier de verduurzaming van woningen gecoördineerd aangepakt kan wor den. Als deze manier van werken een succes is, zal het ook worden uitgevoerd in andere buurten van Heiloo. HEILOO - Afgelopen week vond een door het CDA Heiloo georganiseerde thema-avond plaats over het on derwerp ‘Heiloo: Fietsdorp!’ m.m.v. GoinGDutch. GoinGDutch is bezig met doorfietsroutes en allerlei di gitale voorzieningen om meer per soneel van Schiphol op de fiets naar het werk te laten komen. Dat heeft HEILOO - Op zaterdag 26 februari tussen 12.00 en 17.00 uur vindt er een onderzoek plaats in Termijen, Vrieswijk en Mariënstein naar de isolatie en verduurzaming van woningen in deze buurten. Het doel is in kaart te bren gen hoe de gemeente Heiloo en de landelijke overheid woningeigenaren beter kunnen helpen bij het verduurzamen van hun huis. Het onderzoek wordt uitgevoerd door leden van de PvdA Heiloo in Woont u in Termijen, Vrieswijk en Mariënstein en wilt u uw verhaal met ons delen? Of woont u in een ander deel van Heiloo en wilt u met ons spreken over de isolatie van uw huis? Stuur dan een mailtje naar pvdaheiloo@gmail.com samenwerking met medewerkers van de Wiardi Beckman Stichting. Zij zullen in tweetallen de deuren langsgaan met een vragenlijst. Ook Tweede Kamerlid Joris Thijssen zal meedoen met het afnemen van de vragenlijsten. succes! Ook de verkeerscommissie van Heiloo was aanwezig. Inmiddels is ook de gemeente Alkmaar met een aantal bedrijven een initiatief ge start, met onder andere een ‘fiets- hub’ bij de Olympiaweg. Tip voor Heiloo: sluit je aan bij de ontwikkelingen bij buurman Alkmaar! En weet u nog hoe we leerden schrij ven met overtrekpapier en hulp- lijntjes? Probeer het nog maar eens! Het kan in het museum. En hoe fijn was het te zingen in de klas, op de achtergrond zullen de schoolliedjes te horen zijn. Enmeezingen mag natuurlijk. Het raadsvoorstel dat werd be handeld was om in te stemmen met de investering om de Mu ziek- en Dansschool te renoveren en verbouwen voor een bedrag van iets meer dan 1,2 miljoen euro. Directrice Pauline Folkerts sprak over de vele samenwer kingen die de Muziek- en Dans school is aangegaan de afgelopen tijd, mede dankzij de steun van het Corona Herstelfonds. ,,Door- dat wij de afgelopen twee jaar ge compenseerd werden, hadden we ondanks deze bizarre tijden toch wat armslag. Hierdoor konden we goed ondernemen en financieel gezond blijven.” Na de besluit vorming in de raad is de plan ning dat de verbouwing van april tot en met december 2023 wordt gerealiseerd. De verbouwing en uitbreiding van de muziekschool met een ex tra lokaal maakt het mogelijk om ruimte te bieden voor muziek- en toneelverenigingen, inclusief muziekvereniging Eensgezind heid en Harmonieorkest Caecilia, dat nu in het Brunogebouw zit. ,,Ontzettend blij met de uitspra ken en uitzien naar een beter pand waarmee we onder één dak kun nen gaan samenwerken”, aldus Folkerts. De gemeente gaat later nog in gesprek over de hoogte van de huur. Tegemoetkoming Te hoge huurprijzen voor de ter rassen. Al vijf jaar lang speelt dit verpozen in het Historisch Muse um. Juist in de voorjaarsvakantie een uitje in eigen regio voor het hele gezin. Wees welkom, de toegang is gratis. bij de horecaondernemers in Hei- loo, met een terras welteverstaan. De raadsleden waren het unaniem eens om deze ondernemers te gemoet te komen. Het voorstel dat horecaondernemers met een terras een marktconform bedrag gaan betalen voor datzelfde ter ras wordt naar de raad gestuurd. De geïndexeerde huurprijs wordt volgens het advies met terugwer kende kracht toegepast met in gang van 1 januari 2017. Een deel van de teveel betaalde terraskos- ten in het verleden moet vanuit het Corona Herstelfonds worden bekostigd. Hoe ziet Heiloo er in 2040 uit Nog van vorige week, maar zeker de moeite waard om te benoemen. Het Voorontwerp Omgevingsvisie Heiloo 2040 is gereed voor in spraak. Een dwarsdoorsnede van de Heiloose bevolking is uitgeno digd om een visie te geven op hun Heiloo. Met de visie van deze 500 willekeurig gekozen inwoners is een basis gelegd voor de Omge- vingsvisie Heiloo 2040. De planning is dat vanaf 17 fe bruari een periode van zes we ken ingaat voor inspraak. In deze periode wordt ook een enquête gehouden en wordt er een in- loopmiddag en -avond georgani seerd. Meer informatie vindt u op ikdenkmeeoverheiloo.nl Tijdens de openingsuren van het museum zijn er vrijwilligers aan wezig die graag luisteren naar uw verhalen en uw vragen beant woorden. Kortom, een aangenaam Hier waren echter niet alle par tijen het eens met het uiteinde lijke besluit. Gemeentebelangen sprak van een aanfluiting” en een magere uitwerking”. Ook Cees Rootjes namens de PvdA kon zich niet vinden in de opzet. ,,Het mist elke diepgang en pakt geen probleem aan.” Andere partijen zagen zeker wel aanknopings punten en vonden het document een mooi startpunt. Men hoopt dat door de inspraak de visie nog verduidelijkt en verscherpt kan worden. 3 Veel huiseigenaren in Vrieswijk, Termijen of Mariënstein blijken het best lastig te vinden hun huis goed te isoleren. Foto: aangeleverd HEILOO - Unaniem werd maandagavond besloten dat er geld wordt vrijgemaakt voor een grootschalige verbouwing van de Muziek- en Dansschool. Naast een reconstructie van het dak wordt er ook gekeken naar verduurzaming van het gebouw. In de tentoonstelling over het schoolleven in de grote zaal kan er geoefend worden met het grote, antieke aap-noot-Mies-Wim-Zus schoolbord. Wie kan ze nog allemaal achter elkaar opnoemen? HEILOO - Een nieuwe lente een nieuw geluid... hoewel, in het His torisch Museum is ook van al les te beleven over ons Heilooër verleden. Historisch Museum Heiloo, Kenne- merstraatweg 464. De openingstij den zijn: dinsdag 19.00-21.00 uur, zaterdag en zondag 14.00-17.00 uur. W' l t. f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 6