Burgemeester leest voor in Bibliotheek Helpt u ons de duo fiets klaar te zetten? Trouwring kwijt na het tuinieren Werkzaamheden dijkversterking Heiloo Pezige pimpeltjes I Lysanne Kapiteijn Wat een storm was het afgelopen week! In onze tuin hadden de mees te vogels zich dan ook veilig ver stopt, maar er waren een paar stoere Een deel van de rode wandelrou te van Natuurmonumenten en het wandelnetwerk die loopt vanuit Het HEILOO - “Een verhaal met een goed einde!” Maandagochtend 14 februari schrok mijn man Tim toen hij naar zijn handen keek en daar zijn trouw ring niet meer zag. We hadden dat weekend in de tuin gewerkt en konden ons voorstellen dat de ring bij het snoeien en opruimen van alle grassen en takken daar misschien was achtergebleven. Maar waar begin je met zoeken? Na een paar pogingen in de tuin en toch ook wat zoekacties in huis wer- Tuinvogelverhaal Maalwater naar Overbos en anders om is door werkzaamheden dicht. De oostelijke dijk wordt versterkt door het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier om wateroverlast te voorkomen. De werkzaamheden duren tot half maart. De dijk blijft daarna nog afgesloten tot 1 juni om dat het zettingsproces en het worte len van de bekleding van de dijk tijd nodig heeft. Als blijkt dat dit proces sneller klaar is, wordt de dijk eer der opengesteld. Zie voor meer info www.hhnk.nl/verbetering-boezem- kade-egmond-heiloo kleine pimpelmeesjes aan hangen om wat pinda’s te knabbelen. Af en toe werd het huisje bij een rukwind helemaal in horizontale positie ge blazen, maar zij klemden zich kra nig vast aan het gaas en hun klei ne kraaloogjes straalden een en al bravoure uit; wat nou storm? Ze leken te weten dat, als ze eenmaal vastgehaakt zaten met hun klauw tjes, er weinig kon gebeuren. Zij en andere zangvogels hebben namelijk een soort mechanisme in hun po tjes waardoor hun klauwtjes zich als vanzelf vastklemmen om een tak of iets anders. Dat komt door pezen die vanuit hun pootjes naar hun tenen lopen. Deze klemreflex is zó sterk, dat een vogel bewust moet kiezen om los te laten. Dat doet ie dan door zijn poten te strekken. Door deze handige klemreflex kunnen ze dus ook veilig slapen op een tak, zonder eraf te donderen. En terwijl treinverkeer werd stil gelegd, vrachtwagens kantelden en bomen als luciferhoutjes knakten, bewogen deze kleine, lichtgewicht ‘vederbolletjes’ zich alsof het hen allemaal niets deed. Respect voor die patserpimpeltjes!!! Voor de doordeweekse dagen, wan neer de fiets gebruikt wordt, zijn we op zoek naar buurtbewoners die Om zoveel mogelijk inwoners van Heiloo gebruik te laten maken van een duofiets kan deze bij het Tref punt geleend worden tegen een kleine vergoeding. Ook zijn er fiets- maatjes om samen mee op pad te gaan om een rondje te fietsen door de omgeving van het mooie Heiloo. In het weekend maken de bewoners van Esdégé-Reigersdaal gebruik van de fiets. ervoor zorgen dat de duofiets voor 9.30 uur van De Stolp naar het Tref punt wordt gebracht en na 16.30 uur weer terug. Ook een kleine wekelijk se controle van o.a. bandenspanning helpt ons de fiets gebruiksklaar te houden. Het mooie weer komt eraan en we hopen dat er weer volop van de fiets gebruik wordt gemaakt. Wie heeft er een kwartier per dag over om ons te helpen? Neem voor meer informatie contact op met het Trefpunt via 072 5331297 of info@trefpuntheiloo.nl Margot van de bibliotheek dank te de burgemeester hartelijk voor haar komst. De burgemeester wil het zeker nog een keer doen! gelegenheid om nog even te spelen en te kletsen met de burgemeester. de Facebookgroep ‘Je bent Heilooër als...’, het valt me al lange tijd op dat de Heilooërs zo behulpzaam zijn en graag meedenken. Dat is iets wat ik overigens ook op straat continu er vaar; altijd leuke praatjes in en om de winkels en bij ons in de wijk. Ik plaatste een oproep in deze groep: wie heeft er een metaaldetector en zou ons willen helpen zoeken? Bin nen 10 minuten was het rond: Bart Oostindie bood zijn hulp aan en kon een dag later al langskomen. Samen met Tim is hij de tuin doorgegaan en toen ze na een klein uurtje zoe ken de een-na-laatste emmer met snoeiafval omgooiden sloeg zijn detector aan: gevonden! Toch een klein wonder, met dank aan waar Heiloo volgens ons heel goed in is: elkaar helpen! Toen ik later die dag contact had met Bart zei hij: “De ge lukzalige blik op het gezicht van je man maakte het meer dan de moeite waard!” den we toch wat onrustiger. Wat zou dit jammer zijn! Ik dacht aan exemplaren die de storm kennelijk als een uitdaging zagen. Terwijl het voederhuisje, hangend aan een tak, vervaarlijk wild heen-en-weer zwiepte, kwamen er toch een paar HEILOO - Helaas, wandelen op het dijkje langs de Varnebroekmolen in de Baafjespolder gaat even niet. HEILOO - Het was afgelopen vrijdag een bijzonder gezellige voorleesoch- tend in de bibliotheek: de burgemeester van Heiloo, Mascha ten Bruggen- cate, kwam voorlezen! Wat fijn dat ze tijd in haar drukke schema vrij kon maken en kon komen ondanks de naderende harde storm HEILOO - Het Trefpunt en woonvoorziening De Stolp zijn op zoek naar buurtbewoners die de duofiets van en naar de beide locaties brengt. Er werd voorgelezen uit het boek ‘Beestje, kom je op mijn feestje?’, een vrolijk, leuk verjaardagsverhaal over het jongetje Mik en de dieren in zijn tuin. Er werd zelfs nog een verjaardagslied gezongen! Na het voorlezen was er koffie en limona de met wat lekkers erbij en was er UITKIJKPOST 23 FEBRUARI 2022 11 O Wie heeft er een kwartier per dag over om te helpen? Foto: aangeleverd 3 Pimpelmeesjes klemmen zich stevig vast. Foto: aangeleverd O De kinderen luisterden ademloos naar de burgemeester. Foto: aangeleverd O Wandelen op het dijkje langs de Varnebroekmolen in de Baafjespolder is tijdelijk niet mogelijk. Foto: Gemeente Heiloo O Locatie werkzaamheden. Foto: Gemeente Heiloo 3 Ja, dat is hem! Links Tim van Straaten en rechts Bart Oostindie (die ons kwam helpen!) Foto: Bart Oostindie LIMMEN - Paulien van Tol is vrijwillig tuinvogelconsulente voor de Vogelbe scherming. In haar vrije tijd schrijft zij korte verhaaltjes over tuinvogels. Met haar achtergrond als illustratrice tekent zij daar ook een passendillustratie bij. Van tijd tot tijd leest u een van haar verhalen in de Uitkijkpost. U kunt Pau- lien ook volgen op haar Facebookpagina ‘Tuinvogelverhalen’. Deze week het verhaal ‘Pezige pimpeltjes’.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 11