a Verkiezingsborden in aantocht! HEILOO im‘l STELLING GBH: Heiloo GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 16 MAART 2022 D66 PvdA Heiloo Heiloo moet bouwen voor de lokale wensen en binnen de lokale grenzen; niet alles kan overal! Deze week worden de grote verkiezingsborden in Heiloo geplaatst. De planning was vorige week maar door storm Eunice is dat uitgesteld. Alle politieke partijen waar u in Heiloo op kunt stemmen presenteren zichzelf op dit bord. Het zijn er dit jaar zeven. Weet u al op welke Klinkt leuk maar is als stelling een open deur. Heiloo is echter geen enclave die haar eigen beleid kan bepalen. Wij hebben regionale en provinciale verplichtingen die verder gaan dan de gemeente grenzen en we zullen daarom creatiever moeten zijn om tege moet te komen aan de wens voor verantwoorde, kleine en betaalba re woningen. Er is woningnood! Dat treft jonge ren, ouderen die in Heiloo willen blijven wonen, maar bijvoorbeeld ook gescheiden ouders die dicht bij hun kinderen willen wonen. Daarom moeten er méér be taalbare huizen komen. En meer soorten huizen, groot én klein, voor jong én oud, koop én huur. De leefbaarheid is daarnaast ook belangrijk. We willen veel groen, minder verkeer in het centrum, en volop ruimte voor cultuur, sport en ontspanning. Er is een grote woningnood, niet alleen voor inwoners van Heiloo, maar voor heel Nederland. Het is kortzichtig om alleen te bouwen voor een eigen, kleine groep. Je kunt geen muur om Heiloo zet ten, want stel je voor dat iedere gemeente dat doet! VVD vindt dat niet sociaal. Wij hebben een verantwoordelijkheid voor de vele woningzoekenden om voor een redelijke groei van ons dorp te zorgen en voor die wonin gen waaraan behoefte is. Raar overigens dat de partij die in de gemeenteraad geen enkel wo- ningbouwvoorstel heeft gesteund, nu in verkiezingstijd opeens met grote ambities komt over wonen. VVD concludeert dat het duidelijk is dat doordat GBH tegen de af slag A9 is en de huidige verkeer sproblematiek in Heiloo niet wil aanpakken, deze partij vindt dat er geen enkele woning gebouwd moet gaan worden, nu niet en de komende vier jaar ook niet. Eens! Als lokale partij stelt Ge meentebelangen Heiloo de be langen van de Heilooërs op één! Maar niet alles kan overal. Een dorp waar jong en oud gezond en veilig kan blijven wonen in een mooie groene omgeving, gaat nu eenmaal niet samen met massale woningbouw in het buitengebied en extra asfalt dat tot nog meer verkeer en uitstoot leidt. Miljoe nen uitgeven aan een extra afslag van de A9 en tegelijk bezuinigen op thuishulp en op de renovatie van de Muziek- en Dansschool gaan ook niet samen. Dure wo ningbouw in Zandzoom terwijl tientallen Heilooërs met een smalle beurs al acht jaar wachten op een betaalbare woning, gaan ook niet samen. Om Heiloo levendig te houden moeten er nieuwe betaalbare woningen bijkomen. Dan kunnen ouderen doorstromen in de regio waar zij hun wortels hebben en jongeren contact houden met de buurt en de sociale omgeving waarin ze zijn opgegroeid. D66 Heiloo wil dat de gemeente bij nieuwbouw stimuleert dat huizen evenveel (of liever nog, meer) energie opwekken dan ze verbrui ken. Bouwen voor lokale wensen en binnen lokale grenzen kunnen wij onderschrijven. Woongeluk staat voorop. 'Niet alles kan overal' is een waarheid als een koe want er zullen bij ieder project ook kostendragers aanwezig moeten zijn. We weten dat de bouw van sociale woningen allang niet meer kostendekkend is. Heiloo Lokaal wil minimaal 40% sociaal nieuw bouwen in Heiloo, maar niet ge concentreerd in wijken. Gevarieer de bouw bevordert nabuurschap. Nabuurschap betekent ook dat de programmering in regionaal verband wordt bekeken. Eens met de stelling, niet met de toelichting door GBH. De lokale wens is meer sociale woningbouw, maar zeer zeker ook middeldure koop en huur. Juist de doorstro ming voor gezinnen en ook voor ouderen die kleiner willen wonen moet op gang komen! En ja, daarbij moet voldaan worden aan de randvoorwaarden voor verkeer en natuur. Wij zien dat veel jongeren die in Heiloo opgroeien graag een eigen huis willen vinden in ons dorp. Daarom zijn wij het er mee eens dat er moet worden bijge bouwd, zodat er onder andere voor hen ruimte is. Gemeente belangen Ho Heiloo kandidaat en partij u gaat stemmen? Kijk op www.heiloo.nl/verkiezingen voor een overzicht van de partijen en hun programma's. Toelichting: Lokale wensen betekent meer betaalbare wooneenheden bouwen voor de sterk stijgende groep een- en tweepersoonshuishoudens i.p.v. dure eengezinswoningen. Lokale grenzen betekent niet meer woningen bouwen dan de dorpskern aan verkeer aan kan, het milieu aan stikstof aan kan en het groene en landelijke karakter van Heiloo aan kan. CDA UITKIJKPOST 23 FEBRUARI 2022 13 HEILOS JONGERENRAAD

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 13