Heiloo helpt Oekraïne! 1 UKRAINE y vj M f I irr- Volle vrachtwagen voor Oekraïne Armbandjes voor Oekraïne Blauw-gele cupcakes Geel-blauwe nagels voor Oekraïne «j Jl i 1 J I I H I)l!,l!1 Kindcentrum De Duif in actie voor Oekra- ine Radboudschool en Springschans zingen ruim 700 bij elkaar voor Oekraïne - UITKIJKPOST 23 MAART 2022 10 f V- Foto: aangeleverd ƒ- HEILOO - Leerlingen en ouders van kindcentrum De Duif hebben de afgelopen week hulpgoederen ingezameld voor Oekraïne. Op vrijdag 11 maart werden de hulpgoede ren namens Stichting Caritas in ontvangst genomen door Wilma van Vliet. Tl k Net zoals veel andere kinderen wilden ook Roos (12) en Puck (7) graag iets doen voor Oekraïne. "We hoorden dat allerlei mensen en kinderen acties bedachten om geld in te zamelen en we wilden zelf ook graag iets doen,” vertellen de zusjes. Armbandjes maken vinden de meiden leuk, dus het was snel bedacht om armbandjes te maken en die te verkopen. De gehele opbrengst gaat naar Giro 555. Naast armbandjes maken de meiden ook ringetjes en kaarten. De verkoop gaat goed. Inmiddels hebben Roos en Puck al bijna 60 opgehaald. "Van het weekend moes ten we wel even nieuwe kraaltjes kopen,” vertelt Roos. Veel in blauw en geel natuurlijk, want de armbandjes heb ben een duidelijk thema. De meiden gaan voorlopig nog wel even door. Ze hopen dat het geld uiteindelijk goed terechtkomt. Dat zal vast wel, want alle beetjes helpen. Fabe (5), Rokus (9) en Teun (8) bakten samen heerlijke blauw-gele cupcakes waarna de buurjongens richting 't Loo vertrokken. Aldaar verkochten ze de lekkernijen binnen een half uur en doneerden zij de opbrengst aan Giro 555 voor Oekraine. Kleine helden met een groot hart! MfdlUN De leerlingen van groep 7 hebben geholpen om alle zak ken en tassen met hulpgoederen in de auto te laden om ze naar De Rijp te brengen. Daar gaan de hulpgoederen volgende week in een grote vrachtwagen naar Oekraïne. Ze zijn bestemd voor een ziekenhuis in Oekraïne en voor Oekraïners op de vlucht. De leerlingen krijgen te horen wanneer de spullen op de plaats van bestemming aan- HEILOO - Het kan je bijna niet ontgaan zijn, het lied dat de Heiloose juf Jiska van basis school Meander uit Heiloo heeft geschreven met het doel om dit op woensdag 16 maart om 11.55 uur door heel Nederland te laten klinken. Van Jinek tot het Noordhollands Dag blad en natuurlijk de Uitkijkpost, overal was er aandacht voor het lied van juf Jiska. Annemiek van de Vliet, directeur van kindcentrum De Duif vertelt: "Op ons kindcentrum hebben wij zowel leerlingen uit Oekraïne als uit Rusland, dus voor de leerlingen komt de oorlog best dichtbij. Via social media en het Jeugd journaal krijgen kinderen informatie mee over het conflict en de gevolgen die dat heeft voor de bevolking. Het is fijn om dan iets concreets te kunnen doen. Wij hebben ervoor gekozen om een inzamelingsactie te houden voor Stichting Caritas uit De Rijp. Via Wilma van Vliet, die al jaren voor Ca ritas werkt, kunnen we er zo voor zorgen dat onze hulpgoe deren snel op de plaats van bestemming komen. In overleg met de stichting hebben we gekozen voor een beperkte lijst met noodhulpgoederen als paracetamol, ibuprofen, verbandmaterialen, luiers, billendoekjes, maandverband, tandenborstels, tandpasta en zaklantaarns. Binnen een week zijn zakken vol hulpgoederen ingezameld." HEILOO - Myrthe (rechts op de foto) en Jade (links op de foto) uit Plan Oost lakten op woensdag 9 maart vele nagels in de kleuren geel en blauw van de Oekraïense vlag. Bij winkelcentrum 't Loo hadden zij een openlucht laksalon op gezet. Natuurlijk hebben de meisjes ook hun eigen nagels geel-blauw gelakt. De opbrengst is voor de vluchtelingen uit Oekraïne. Ze hebben een prachtig bedrag van ruim 55 opgehaald. LIMMEN - In de week van 7 maart is er in Limmen een overweldigend succesvolle actie op touw gezet voor Oekraïne. Met behulp van de Limmer Bridgeclub, diverse ondernemers, plaatselijke middenstand en echt heel veel particulieren kon een grote vrachtauto gevuld worden met potjes kindervoeding, mueslirepen, allerlei soorten voeding, luiers, spullen voor persoonlijke hygiëne, te veel om op te noemen. De vrachtwagen is voorzien van stic kers van het Rode Kruis/hulptransport Oekraïne en het transport is officieel aangemeld. Ook de Radboudschool en De Springschans sloegen de handen ineen. De bovenbouw van beide scholen stond gezamenlijk op het middenplein, waardoor er een extra groot koor ontstond. De kinderen zongen samen: "Wij staan hier sterk, wij staan voor vrede. Wij staan voor geloof, hoop en liefde, laten we dat delen". Meester Paul van de Radboud school benadrukte nog dat het eigenlijk zo bijzonder was dat de scholen daar samen stonden. Hij sprak hierover nog met meester Gijs van De Springschans en mogelijk is dit het begin van meer gezamenlijke projecten. Juf Marianne van de Radboudschool kan zich daar helemaal in vinden. "Het is prachtig hoe de kinderen hier voor Oekraïne staan te zin gen. Maar het meest fantastisch vind ik misschien wel dat we hier samen met de leerlingen van De Springschans staan. Naast en met elkaar, samen zingen en zo stilstaan bij Oekraïne. Dat is toch mooi?" Met kippenvel stonden ouders en leerkrachten te kijken. Na afloop klonk dan ook een groot applaus en prompt werd het nummer nog een keer ingezet. Leerlingen van de middenbouw kwamen ondertussen langs om geld in te zamelen en dat is een bedrag van maar liefst 728 geworden. Dit mooie bedrag wordt overgemaakt naar Giro 555. - In Heiloo werd er duidelijk gehoor gegeven aan haar oproep. Basisschool Meander en de Paulusschool zongen samen voor Oekraïne. Voor juf Jiska was het wel even slikken dat zij wegens corona niet zelf aanwezig kon zijn. Het feit dat het lied zo vaak is gedownload en dat het initiatief door heel Nederland is opgepakt maakte gelukkig een hoop goed. Het Jeugdjournaal was op 16 maart ook van de partij op het schoolplein van de Meander en zo was de school uit Heiloo afgelopen woensdagavond een item in het Jeugdjournaal. Op zaterdag 12 maart vertrok Rob Hoogenboom (uit Limmen) samen met collega Eric vd Berg (uit Gorinchem) met de volle vrachtwagen naar de Pools/Oekraïense grens, naar Dol- hobyczów-Uhrynów. De vracht wordt afgegeven aan de hulporganisaties die daar aanwezig zijn. Er is daar een groot tekort voor de eerste opvang van de vluchtelingen uit Oekraïne. De vrachtauto en de brandstof zijn belangeloos ter beschikking gesteld.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 10