Driegangenmenu door Limmen Muziek en poëzie tijdens Luchtig Slot Open meezingavond The Sea Sight Singers Jane The Starlights bij Jazz Club Vredeburg UITKIJKPOST 23 MAART 2022 23 O Jane The Starlights. Foto: aangeleverd Voor ervaringen als verlangen, troost, hoop, verdriet, ongeloof, verwondering, geloof en teleur stelling schieten woorden tekort. Gelukkig is er muziek om uiting te geven aan het onzegbare dat in die ervaringen besloten ligt. Gelukkig is er de speelse taal van poëzie om dichter bij dat onuitsprekelijke te komen. ’s Morgens om 10.00 uur is het Jam- bokoor te gast in de Corneliuskerk. Na afloop is er een verkoop van Afrikaanse wereldwinkelartikelen. Aan het eind van de middag mag het eindelijk weer na de coronaperio- de: ‘Tafelen voor de Vastenactie’. In heel Limmen hebben gastheren en gastvrouwen hun huis en tafel Zet u de avonden van Luchtig Slot vast in de agenda? EGMOND AAN DEN HOEF - Geïnspireerd door de woorden van de dichte res M. Vasalis, ‘Als daar muziek voor is’, kan er vijf zondagavonden van poëzie en muziek worden genoten tijdens ‘Luchtig Slot’ in de sfeervolle Egmondse Slotkapel. beschikbaar gesteld voor het ver zorgen van een driegangenmenu. Het idee is dat je als deelnemer op drie verschillende adressen een deel van het menu krijgt. Het driegan- genmenu begint om 17.00 uur in de ontmoetingsruimte van de Corne- liuskerk, daar doe je je donatie van minstens 15 per persoon voor de Vastenactie, waarna je in koppeltjes 3 juli: Ina Eilander, tekst; Wim Noote- boom, piano; Gerda Govers, zang. 17 juli: Lies Sluis, tekst; Horst Hausen, fluit. 31 juli: Edward Kooiman, tekst: Favonius ensemble, muziek. 14 augustus: Muziekgroep Achterom. 28 augustus: Fernanda Martino zang en tekst; Albert Westendorp, piano. van twee naar een adres gestuurd wordt voor het voorgerecht. Na het voorgerecht krijg je - op de afge sproken tijd - als koppel een enve lop met het adres waar het hoofd gerecht genuttigd kan worden. Daar ontmoet je weer andere tafelgeno ten. Daarna krijg je het adres voor het toetje. Degenen die de gasten ontvangen, krijgen dus drie keer twee koppeltjes op bezoek. Alle avonden is de aanvang om 20.00 uur, de deuren gaan open om 19.30 uur. De toegang is gratis. Deze actie wordt georganiseerd door de werkgroep MOV-HALE (Missie, Ontwikkelingssamenwer king en Vrede). De Slotkapel vindt u aan de Slotweg 19 in Egmond aan den Hoef. Na een aantal jaar in verschillen de samenstellingen te hebben ge speeld, heeft dit combo een ge weldige zangeres aan zich weten te binden: Marleen Jane Schurer. Met haar warme en volle stem be tovert ze ieder publiek zoals Ella Fitzgerald dat deed in New York in de jaren 50. Het Jazz Combo heeft een repertoire van klassieke jazz standards met hier en daar een ‘verjazzde’ popsong, zoals ‘Happy’ van Pharrell Williams of ‘Summer in the City’ van The Lovin’ Spoon ful. Andere favoriete nummers zijn Al eerder mocht het Jambokoor aantreden in de rooms-katholieke kerk om een viering luister bij te zetten. Tijdens het zingen spat het en thousiasme ervan af en ook de aankleding en muzikale begelei ding is geheel in de sfeer die je in Afrika kunt aantreffen tijdens vie ringen in de kerk. Deze sfeer is pre cies wat het koor wil overbrengen zodat u iets proeft van de manier Op de dinsdagen 5 april, 3 mei en 7 juni ben je welkom bij The Sea Sight Singers om mee te zingen of ge woon eerst te luisteren. Heeft u dit al eens meegemaakt? Dan weet u wat een geweldige sfeer er ontstaat als het koor gaat zin gen! Het repertoire bestaat name lijk uit Afrikaanse liederen in ver schillende Afrikaanse talen! De meezingavonden zijn van 20.00 tot 21.00 uur in de Lucebertschool Bergen. Na de pauze met een kopje koffie of thee ben je vrij te blijven luisteren tijdens onze repetitie die tot 22.15 uur duurt. Adres: Dusseldorperweg 74 in Limmen. De aanvang is om 10.00 uur. waarop men in Afrika zo’n dienst meebeleeft. Het koor dat al 30 jaar bestaat komt met ruim 60 personen. De begelei ding bestaat uit een piano, gitaren en Afrikaanse drums. De dirigent is dhr. Teun Steur uit Zuidermeer, de plaats waar het koor is ontstaan. Meeklappen en meebewegen op de muziek is toegestaan! U bent van harte welkom op zondag 27 maart in de Cornelius- kerk. ‘A Night in Tunesia’, ‘How High the Moon’ en ‘Cheek to Cheek’. De band bestaat uit: Marleen Jane Schu- rer (zang), Andrea Milano (saxo foon), David Groen (piano), Rogier Verbeem (basgitaar), en Jannes En gel (drums). Voor vragen kun je een mail sturen aan info@seasightsingers.nl Adres: Zakedijkje 38a 1862HB Bergen Loop binnen en zing met ons mee of kom eerst luisteren. Entree is gratis, ook is aanmelden niet nodig hiervoor. 3 Verspreid over verschillende adressen wordt van een driegangenmenu genoten. Foto: aangeleverd LIMMEN - Zondag 27 maart staat voor de Corneliusparochie en Limmen helemaal in het teken van de Vastenactie en Burkina Faso. LIMMEN - In het kader van de Vastenactie zal het Jambokoor op 27 maart om 10.00 uur in de Corneliuskerk in Limmen de muziek verzorgen. BERGEN - Altijd al eens het zingen in een koor willen beleven of heb je die ervaring al en ben je op zoek naar een koor? LIMMEN - Jazz Session Club Vredeburg presenteert op zondagmiddag 27 maart Jane The Starlights. Bij ‘Tafelen voor de Vastenactie’ gaat het om de verbondenheid met elkaar en dat gebeurt als gevers en ontvangers samenkomen. Het gaat bij dit alles ook om de verbonden heid met het Vastenactieproject voor Burkina Faso waarin wordt samengewerkt met de WOL (Werk groep Ontwikkelingssamenwer king Limmen). Dit jaar gaat het om meisjes die, na de succesvolle actie drie jaar geleden met het maken en verstrekken van wasbaar maand verband, betere kansen moeten hebben om als modeontwerp sters een zelfstandig bestaan op te bouwen. U kunt het project ook steunen door te storten op rekeningnummer NL21 INGB 0000005850 onder ver melding Vastenactie 2022, project 401846. De Slotkapel. Foto: archief Uitkijkpost Zondag 27 maart, 15.00 uur. De toe gang is vrij, maar U kunt ons steu nen door lid te worden voor 5 per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel.: 072-5053414, e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 23