4J Online seniorencolleges Ethiek Falkland Toneel gelooft in sprookjes! Herstelverhalen in Verhalenkamer Willibrordus Elise de Boer juiste sprookje terug te krijgen? Door de lens van Ben ik nou Assepoester? Of toch Doornroosje? Alle sprookjesfigu ren uit Verhalenland zijn helemaal de kluts kwijt. Niemand weet meer wie hij is en in welk sprookje hij thuishoort. Gast van Tast, de bewaarder van alle verhalen, weet het zo langzamer hand ook niet meer. En dat komt allemaal omdat de heer van het buurland niet van verhalen houdt en daarom vergeetkorrels strooit langs de grens. En soms komen die korrels ook een stukje in Verhalenland te recht. Als Ferrie Teel op een dag per parachute neerdaalt voor de deur van Verhalenland en ziet hoe ver loren alle sprookjesfiguren rondlo pen, besluit ze hen te helpen. Zal het gaan lukken om iedereen weer in het De voorstellingen vinden plaats op zaterdagmiddag 26 maart (15.00 uur) en zondagmiddag 27 maart (13.30 en 16.00 uur). Kaarten a 9,00 inclusief één drankje, zijn vanaf drie weken voor de uitvoe ringen te bestellen via de web site van Theater de Beun. Kijk voor meer informatie en kaartverkoop op www.falklandtoneel.nl. Op vertoon van het programma boekje dat je ontvangt in het theater, krijg je in het weekend van de voor stelling bij ijssalon Di Fiorentina in Heiloo het tweede bolletje ijs gratis. Ook leuk voor partijtjes! Student-docent Lette (22) studeert Filosofie aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Ze woont in Heiloo, samen met haar vriend en kat Lucy. Naast haar studie is ze graag buiten in de natuur én geeft ze natuurlijk graag colleges voor OGJG! Tijdens haar collegereeks ‘Ethiek: een zoek tocht naar goed handelen’ neemt student-docent Lette u mee in de wondere wereld van filosofie. Kijkt u op www.bibliotheekheiloo.nl voor de inhoud van de afzonderlijke (online) colleges. Deze colleges zullen plaatsvinden via het programma Zoom op don derdag 7, 14, 21 en 28 april van 14.30 - 15.30 uur. Aanmelden kan t/m 31 maart via filosofie@bibliotheekheiloo.nl o.v.v. colleges filosofie. HEILOO - Stichting Oud Geleerd Jong Gedaan (OGJG) organiseert interactieve colleges aan senioren gegeven door studenten. Tijdens de colleges gaan ze in gesprek met senioren over uiteenlopende onderwerpen, halen ze herinneringen en kennis op, en delen ze ervaringen. Het motto van OGJG luidt dan ook: persoonlijke groei is niet afhankelijk van leeftijd! Eén keer aanmelden geeft toegang tot alle vier de colleges. meerdere dieptepunten mee. Geluk kig ben ik altijd té nieuwsgierig naar het leven geweest om op te geven. Na meerdere opnames ben ik steeds meer puzzelstukjes gaan ontdekken We merken door de openheid in deze verhalen en de mooie reacties hierop dat er hoop en vertrouwen wordt doorgegeven, en dat herstel wel degelijk mogelijk is! Door de ervaringen te delen creëren we een kettingreactie. ‘Wat jij kan, kan ik ook!’ Als hulpverlener hoor je vanuit eigen ervaringen wat wel en wat niet herstel bevorderend werkt. en werd de puzzel genaamd herstel beetje bij beetje completer.” Dinsdag 5 april in de Verhalenka- mer, van 19.30 tot 21.00 uur. Aanmelden via: info@verhalenkamerwillibrordus.nl Entree: kosten van een kop koffie Wanneer je worstelt met gevoe lens als onzekerheid, depressie, woede, angst en wanhoop, bestaat er een kans dat de kernbegrip pen van herstel je even ontgaan. Waar is de hoop, het vertrouwen, de steun en hoe kom je op voor je zelf, je dromen en toekomst? Hoe pakken anderen dit aan en wat kan jij uit deze gedeelde ervaringen meenemen, op jouw eigen weg van herstel? Joline: “Nog vóór mijn tiende le vensjaar ging ik van vrolijke spring in-het-veld naar een angstig en teruggetrokken meisje. Als jonge tiener en puber maakte ik hierdoor HEILOO - Het heeft een tijd geduurd, maar de enthousiaste Falklanders kunnen gelukkig weer het toneel van De Beun op om de kinderen van Heiloo en omstreken te vermaken met het jeugdstuk ‘Ferrie Teel en de vergeetkorrels’ van Aris Bremer. HEILOO - Op dinsdag 5 april komt Joline de Jong in het kader van de her- stelverhalen in de Verhalenkamer Willibrordus vertellen over haar herstel. kX UITKIJKPOST 23 MAART 2022 3 O Joline de Jong. Foto: Jasmijn Abelen Fotografie Ik geef de lens door aan Jeroen Pronk met werkzaamheden aan de dijk, maar die zal vermoedelijk in juni weer open gaan. Ik hoop dat dan dezelfde krak kemikkige hekjes weer teruggeplaatst worden. Geen garantie dat je er zonder kleerscheuren vanaf komt! 3 Tijdens de colleges neemt u een kijkje in de wondere wereld van de filosofie. Foto: aangeleverd Bij de meeste Heilooërs zal dit dijkje wel bekend zijn. Ik ontdekte deze leu ke wandelroute echter pas een aantal jaar geleden. De rode route door het Heilooërbos gaat over dit mooie dijkje door de Baafjespolder. Met een afstand van nog geen 3 kilometer is deze rou te ook perfect om met kleine kinderen te doen. Wanneer je bij Het Maalwa- In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Wil je een ook een wandeling maken tussen de schapenkeutels, dan moet je nog even geduld hebben. Momen teel is het Hoogheemraadschap bezig Voorstellingen Tweede bolletje gratis! ter start, klim je eerst over een hek en loop je vervolgens over een dijkje tus sen de schapen. Een typisch Hollands landschap! Aanmelden Wat zijn Herstelverhalen? 9 Zal het Ferrie Teel lukken om iedereen weer in het juiste sprookje terug te krijgen? Foto: Peter Bijkerk Edo Postma

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 3