Staunton Legend: finale sale outlet Succesvolle actie Rotaryclub Heiloo herhaald Heiloo-2000 en PvdA grote winnaars verkiezingen Luxe dames herenkleding! Boekenmarkt Trefpunt VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG Het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2, Heiloo www.stauntonlegend.com Tekst: Dirk Kaan De actie Kaas voor Kansen is door Rotaryclub Heiloo vorig jaar voor het eerst georganiseerd. De kazen In twee ruimtes kunt u struinen tussen duizenden boeken op elk gebied. De eerstvolgende boeken markt is aanstaande zaterdag 26 maart van 10.00 tot 13.00 uur. De toegang is vrij. U komt toch ook? HEILOO - In het Trefpunt vindt elke laatste zaterdag van de maand (m.u.v. juli en december) een grote boekenmarkt plaats. Ook Brenda Bruin van de VVD sleept een raadszetel in de wacht met 340 voorkeurstemmen. Arjen Vroegop lijkt hierdoor kind van de rekening te worden. Mocht Rob Op dam (341 stemmen) doorgaan als wethouder dan schuift Vroegop een plekje door en komt hij alsnog in de raad. HEILOO - De gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgelopen op een grote winst voor Heiloo-2000. Met een zetel winst komen ze met vijf zetels in de komende gemeenteraad. De PvdA is de tweede partij in Heiloo geworden en gaat naar drie zetels. De VVD verliest een zetel en komt ook uit op drie. D66 (3), CDA (2), Gemeentebelangen Heiloo (2) en Heiloo Lokaal (1) behouden het huidige aantal. Met 62% was de opkomst iets lager dan in 2018. De meeste stemmen waren voor Linda Veerbeek van Hei- loo-2000. Ze ontving er 1584. Een opvallende naam is Saskia de Vocht van D66. Slechts zevende op de lijst, maar zij komt rechtstreeks in de raad terecht met 413 voorkeur stemmen. Maandagavond tijdens de gemeenteraadsver gadering werd echter bekend dat De Vocht haar zetel niet zal innemen. Die plek gaat naar Fons Hopman. “Ik wil ie dereen bedanken voor het in mij gestelde vertrouwen. Ik heb bewust gekozen voor een lage plek op de lijst. Ik zal om dezelfde redenen daarom geen plaats nemen in de raad. De komende raadsperiode zal ik binnen de steunfractie met overtuiging mijn bijdragen blijven leveren,” aldus Saskia de Vocht. Naast De Vocht, die er uiteindelijk voor kiest om de zetel in de raad aan zich voorbij te laten gaan, zijn er meer de butanten in de raad: Marc Klamer, Marlies van Heusden en Evert van Nass voor Heiloo-2000, Peter Soonius voor D66 worden door een gerenommeerde kaasmakerij uit Lutjewinkel gele verd. De marketing, de verpakking en Youri Bras namens de PvdA. Kamiel Delpeut (PvdA) heeft zijn plaats afgestaan aan Greet Burkels. Lijsttrekker Mieke Beemsterboer (eerder wel al in de raad) komt met één zetel in de raad voor Heiloo Lokaal. En dan begint het rekenen, zoals we dat ook kennen van de Tweede Kamer. Wie wil met wie in de coalitie en nog belangrijker, met wie niet. Het is een stoelen dans om 19 zetels. Een meerderheid wordt behaald met tien zetels, maar dat is een dunne basis, met negen ze tels daartegenover. Die benodigde tien kunnen in ieder geval behaald worden door Heiloo-2000, VVD en CDA. De drie zetels van D66 zouden hieraan toegevoegd kun nen worden voor een coalitie met vier partijen en dertien zetels. Maar ook de ene zetel van Heiloo Lokaal kan al een verschil maken (11-8). Het lijkt uitgesloten dat Gemeentebelangen Heiloo in de coalitie terechtkomt. Als fel tegenstander van de afslag A9 waren zij de enige oppositiepartij in de raad. Na een be stuurscrisis in 2020 is er snel een coalitieakkoord gevormd met VVD, CDA, PvdA, D66 en Heiloo Lokaal. Heiloo-2000 was het op hoofdlijnen ook eens met het akkoord. Een bre de basis dus. Welke van deze partijen nu met elkaar samen een stabiele meerderheid gaan vormen is dus nog de vraag. De nieuwe raadsleden worden op woensdag 30 maart beëdigd. Een dag daarvoor wordt afscheid genomen van de oude raad. Zoals gebruikelijk in Heiloo neemt de grote winnaar het voortouw om een nieuwe coalitie te vormen. Namens en het verpakken zelf, en ook het be zorgen en afleveren gebeurt zoveel mogelijk in eigen beheer door de leden van de club. De reacties vorig jaar waren lovend en er werden tal loze pakketten verkocht. Dit leverde in 2021 een netto opbrengst op van 5250, welk bedrag is overhandigd aan Stichting Leergeld Alkmaar, die hiermee minderbedeelde kinderen heeft ondersteund. Deze kinderen komen uit gezinnen met een mini mum inkomen of gezinnen die in de schuldhulpverlening zitten. Onlangs zijn ook de eerste aanvragen geho noreerd van vluchtelingenkinderen uit Oekraïne. Kijk voor meer informatie op www.leergeldalkmaar.nl Er kan ook dit jaar gekozen worden uit 3 verschillende maar even sma kelijke pakketten met bekroonde kaas. De pakketten kunnen worden besteld op de website www.kaas- voorkansen.nl Nu bestellen is voor Pasen in huis. Meer informatie is te verkrijgen via info@kaasvoorkansen.nl of via Rotary Club Heiloo. Voor zachte vriendenprijsjes mogen de laatste artikelen weg. En daarbij geeft Staunton Legend leuke kado- tjes weg: van gave wereldbollen, ci tymaps tot luxe parfums. “We heb ben echt waanzinnig leuke en mooie dingen om weg te geven,” vertelt Maartje van Egmond, medeoprich ter van Staunton Legend. Op de vraag of ze het niet heel erg jammer vindt dat ze gaan stoppen, antwoordt Maartje: “Ja natuurlijk!” Maar de coronatijd en alles wat erbij kwam kijken heeft er enorm inge hakt. De spagaat met werk en thuis Heiloo-2000 heeft Linda Veerbeek de heer Sicko Heldoorn, waarnemend burgemeester van Heemskerk, gevraagd om verkenner te zijn voor een nieuw college voor Heiloo. De opdracht voor de heer Heldoorn is om het gesprek met alle fracties aan te gaan en zo de verschillende opties voor een brede coalitie te verkennen. Het doel is om op een open wijze te komen tot een nieuwe solide en daadkrachtige co- alitiesamenstelling voor de komende vier jaar. Als verken ner start de heer Heldoorn vanaf 1 april a.s. gesprekken met vertegenwoordigers van alle partijen over de mogelijke sa menwerking binnen de gemeenteraad. Het streven is om deze gesprekken eind april af te ronden met een advies rapport dat mondeling wordt toegelicht in een openbare bijeenkomst. De heer Heldoorn heeft ruime bestuurlijke ervaring als ondermeer gedeputeerde en burgemeester. Hij vindt het eervol om Heiloo te mogen helpen bij een breed en transparant formatieproces. Locatie: Bedrijventerrein Oosterzij, Nijverheidsweg 29, Heiloo. Zaterdag 26 en zondag 27 maart vanaf 10.00 uur. Kaas voor Kansen HEILOO - Staunton Legend gaat er helemaal mee stoppen. En dat gaan ze feestelijk doen. Sla je slag op zaterdag 26 en zondag 27 maart. HEILOO - Rotaryclub Heiloo houdt ook deze Pasen weer de actie Kaas voor Kansen. Het succes van vorig jaar smaakte letterlijk en figuurlijk naar meer. Ook dit jaar zijn weer pakketten met prijswinnende en bekroonde Noord-Hollandse kazen te koop. Evenals vorig jaar is de opbrengst bestemd voor Stichting Leergeld Alkmaar. lesgeven aan kleine kinderen, en alle uitdagingen op productiegebied die momenteel gaande zijn in de wereld heeft haar doen besluiten te stoppen. En daarom roept ze: “Sla je slag! Komend weekend is het laat ste weekend dat we de deuren van Staunton Legend open zetten. Koffie en thee staan klaar!” UITKIJKPOST 23 MAART 2022 5 O Maartje: “Sla je slag en kom nog even shoppen!” Foto: aangeleverd O Struinen tussen duizenden boeken. Foto: aangeleverd 3 De organisatoren van de actie Kaas voor Kansen, Loek Schoenmaker en Jeroen Schouten, hebben de kazen voor de nieuwe actie ontvangen. Foto: aangeleverd Stoelendans Verkenner Dirk Kaan doet regelmatig verslag van de vergadering van de gemeenteraad. - r>l

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 5