(7]i- PCC Maalwater Run en Walk op 10 april PCC Maalwater Run en Walk op 10 april Een nieuw boek en een nieuwe tentoonstelling bij de Historische Vereniging I - f Jaarlijks schoolvoet- baltoernooi binnen kort van start Bibliotheek gastvrij voor jeugdschaak toernooi Rotary Club Heiloo organiseert het evenement nu voor de 12e keer met het PCC als hoofdsponsor. Natuur lijk is een belangrijk doel er een ge zellige dag van te maken, een spor tief feest voor het dorp. Maar de club wil ook graag geld ophalen om Rotary Club Heiloo organiseert het evenement nu voor de 12e keer met het PCC als hoofdsponsor. Natuur lijk is een belangrijk doel er een ge zellige dag van te maken, een spor tief feest voor het dorp. Maar de club wil ook graag geld ophalen om daarmee op andere momenten in woners en gasten in de gelegenheid te stellen mee te doen aan sportie ve activiteiten. Dat gebeurt vooral door financiële en fysieke steun aan activiteiten van o.a. Jongerenwerk Heiloo, de buurtsportcoaches en de daarmee op andere momenten in woners en gasten in de gelegenheid te stellen mee te doen aan sportie ve activiteiten. Dat gebeurt vooral door financiële en fysieke steun aan activiteiten van o.a. Jongerenwerk Heiloo, de buurtsportcoaches en de Want in april is wandelen door en om Heiloo een genot. De bomen en struiken laten pril groen zien, in de tuinen bloeien tulpen, vaak staan de prunussoorten in bloei. De wandel routes beloven dan ook veel moois. In combinatie met de natuur vragen sommige routes ook aandacht voor de architectuur in de moderne wo ningbouw. Er zijn natuurlijk aardige rustpunten bedacht. Rotary-leden schenken koffie in de voortuin, ‘Bij Huub’ is speciaal voor de 16km- lopers geopend. De schuur die naast Het boek ‘Heiloo in beeld - kunst werken, monumenten en objecten’, is een boek waarin de vele beziens waardigheden die Heiloo rijk was en nog steeds is, verhaald worden. Het boek, zeer rijk geïllustreerd, is wer kelijk een gids en kan als naslagwerk gebruikt worden. Een boek dat niet in uw verzameling boeken over Hei- loo mag ontbreken. Vanaf zaterdag 26 maart is daarover in de Schatkamer van het Historisch Museum een tentoonstelling te zien. Verschillende foto’s zijn uitvergroot vrijwilligers van Vluchtelingenwerk in Heiloo en omstreken. Omdat ver wacht wordt dat we in Heiloo en de regio ook veel vluchtelingen uit Oe kraïne zullen krijgen, zal het Rotary Sportfonds veel hulp aan die groep willen geven. Ook willen we ‘be- weegsteun’ geven aan de gasten van de gezinnen die hun huis openstel den en de kloosters die hun deuren openden voor vluchtelingen. Als dat zo uitkomt, neem ze ook mee. U kunt ze laten meegenieten. HEILOO - Het eerste exemplaar van het nieuwe boek van Dick Slagter zal op vrijdag 25 maart officieel worden overhandigd aan burgemeester Ten Brug- gencate. vrijwilligers van Vluchtelingenwerk in Heiloo en omstreken. Omdat ver wacht wordt dat we in Heiloo en de regio ook veel vluchtelingen uit Oe kraïne zullen krijgen, zal het Rotary Sportfonds veel hulp aan die groep willen geven. Ook willen we ‘be- weegsteun’ geven aan de gasten van de gezinnen die hun huis openstel den en de kloosters die hun deuren openden voor vluchtelingen. Als dat zo uitkomt, neem ze ook mee. U kunt ze laten meegenieten. Rotary stond in 1940-1945 aan de wieg van de Verenigde Naties. Vrede en conflictbeheersing is een van de doelstellingen, o.a. door aan acht universiteiten studenten daar in op te leiden. Het is daarom extra frustrerend te merken dat er zelfs in Europa een mensonterende oor log kan ontstaan. Via alle bestaande kanalen dragen leden wereldwijd bij aan hulpacties. Door contacten die sommige clubs in Oekraïne of Polen hebben is het mogelijk heel gericht te helpen. Goed nieuws! Wegens zeer grote belangstelling is op donderdag 28 april een extra middagvoorstelling ingelast van het stuk van Martine Faber, ‘In het verborgene, een daad van verzet’. Kaarten bestellen kan via gieltjes@kpnmail.nl U ziet, de Historische Vereniging is weer op volle kracht bezig. Onze vele leden zorgen steeds voor mo tivatie om nieuwe activiteiten te organiseren. Openingstijden van het Historisch Museum: dinsdag 19.00 - 21.00 uur zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur te bewonderen. Dick Slagter zal die dag vanaf 14.00 uur aanwezig zijn om uw aangeschafte boek te signe ren. Ook lid worden? Dat kan heel eenvoudig via 06-51718363. Ten overvloede: de tentoonstelling ‘Schoolleven van de Heilooërs’ blijft tot ongeveer half juli te zien. Historisch Museum Heiloo Landgoed Willibrordus De Olvendijk, 1851 VM Heiloo Toernooileider Bastiaan van Dam zei vooraf dat de spelers zelf de uit slagen op het grote scherm moes ten controleren. De zeer jonge Liam Doevendans uit groep zes (de laag ste groep) deed dat zeer consequent en ging na elke ronde naar de wed strijdleiding om te kijken of het wel goed ging. Hij zou later wel de win naar worden van groep 6 met 7 uit 7! Voor elke groep stonden bekertjes klaar voor de nummers 1, 2 en 3. Voor de complete uitslagen zie de website van de schaakvereniging Oppositie (www.sv-oppositie.nl). Het toernooi is onderverdeeld in jongens 8 tegen 8 en een meisjes 8 tegen 8 op basis van de KNVB-regels die van toepassing zijn. De groepen 5 en 6 spelen hun toer nooi op 6 april. Dit toernooi is on derverdeeld in een jongens 6 tegen 6 en een meisjes 6 tegen 6 competi tie. De finales hiervan zullen aan het einde van de dag gespeeld worden. HEILOO - Op zondag 20 maart werd in de bibliotheek van Heiloo het Grand Prix jeugdschaaktoer nooi gehouden. Van heinde en verre, maar vooral uit de directe omgeving, kwamen de kleine en wat grotere schakers naar de bibliotheek voor dit toernooi. De ouders mochten niet tussen de speeltafels komen en zaten aan de leestafel of maakten een ommetje in Heiloo. De spelers waren op sterk te ingedeeld in 6 groepen van 8. In elke groep werden er zo 7 ronden gespeeld met een bedenktijd van maximaal 15 minuten per persoon per partij. Dat lijkt weinig maar is voor de snelle jeugdige hersentjes voldoende tijd. Er waren vele fraaie, spannende partijen te zien. HEILOO - Vrijdag 1 april vindt de af trap van het schoolvoetbaltoernooi 2022 plaats! Als eerste zijn de groe pen 7 en 8 aan de beurt om de nieuwe kampioenen van Heiloo te worden! Het toernooi voor de groepen 7 en 8 wordt gespeeld over 2 dagen. De tweede dag vindt plaats op vrijdag 8 april. Elk jaar is het schoolvoetbal weer een groot feest voor de kinderen, dus kom allemaal kijken en aan moedigen! De organiserende schaakvereniging Oppositie kijkt met trots terug op dit zeer geslaagde evenement en dankt de bibliotheek voor haar gastvrij onthaal. Het schoolvoetbal wordt voor de 15e keer georganiseerd door vrijwilli gers van HSV en De Foresters. Ge durende het toernooi zijn vele vrij willigers van beide clubs in touw om alles in goede banen te leiden. Dit jaar wordt het schoolvoetbal gehouden op de velden van de Fo resters. Binnenkort zullen de speel schema’s voor de verschillende dagen beschikbaar komen, onder andere via de social media van zowel HSV als de Foresters en ook op www. vvhsv.nl en www.deforesters.nl. 3 april zijn er wederom rondleidin gen op Nijenburg om 11.00 en 13.30 uur. Gidsen van de Historische Ver eniging vertellen u tijdens de rond leiding over de geschiedenis van het landhuis, de verschillende kamers, het poppenhuis en de originele keu ken. De kosten zijn 7,50 p.p. Kin- Kinderen gaan gratis mee. En u drinkt koffie (inclusief) in de keuken. Opgeven via 06 - 51718363. HEILOO - De inschrijvingen op de basisscholen voor de Maalwater Run en Walk zijn inmiddels gesloten. Inschrijven kan natuurlijk nog via de website (www.pccmaalwaterrunenwalk.nl) en ook op 10 april op het Trias-terrein. HEILOO - De inschrijvingen op de basisscholen voor de Maalwater Run en Walk zijn inmiddels gesloten. Inschrijven kan natuurlijk nog via de website (www.pccmaalwaterrunenwalk.nl) en ook op 10 april op het Trias-terrein. Want in april is wandelen door en om Heiloo een genot. De bomen en struiken laten pril groen zien, in de tuinen bloeien tulpen, vaak staan de prunussoorten in bloei. De wandel routes beloven dan ook veel moois. In combinatie met de natuur vragen sommige routes ook aandacht voor de architectuur in de moderne wo ningbouw. Er zijn natuurlijk aardige rustpunten bedacht. Rotary-leden schenken koffie in de voortuin, ‘Bij Huub’ is speciaal voor de 16km- lopers geopend. De schuur die naast de boerderij van Natuurmonumen ten bij landgoed Nijenburg staat is een rustpunt waar vrijwilligers van Natuurmonumenten graag hun verhaal vertellen aan de 6- en 16km-lopers. Aan het einde van de wandeling is er een medaille en als je dat wilt een lekker ijsje of een kop de boerderij van Natuurmonumen ten bij landgoed Nijenburg staat is een rustpunt waar vrijwilligers van Natuurmonumenten graag hun verhaal vertellen aan de 6- en 16km-lopers. Aan het einde van de wandeling is er een medaille en als je dat wilt een lekker ijsje of een kop koffie bij Pinoccio. Lees meer op www.pccmaalwaterrunenwalk.nl 9 april, de eerste dag van de uitgestelde Boekenweek, geven Wim Buwalda en Bep van Vliet een presentatie met de titel: ‘Wie was Nicolaas Beets ook weer’. Noteer alvast de datum! Het belooft in teressant en vermakelijk te worden. 23 MAART 2022 7 3 Wandel door mooi Heiloo. Foto:aangeleverd O Wandel door mooi Heiloo. Foto:aangeleverd 3 Een gedeelte van de nieuwe tentoonstelling in de Schatkamer, ‘Kunstwerken, monu menten en objecten' Foto: Josta de Graaf-Gieltjes Rotary Andere belangrijke data:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2022 | | pagina 7